Помощ за избор на каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
swat1987
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Окт 30, 2014 10:34
Риболов: Спининг
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 10 пъти

Помощ за избор на каяк

Мнение от swat1987 »

Здравейте, бих искал да ме посъветвате какъв каяк за риболов да си закупя!
Висок съм 170, тегло 85, практикувам спининг риболов. Основно ще се обикаля по периферията на язовирите, само там ще ловя. Бюджета ми е до 1000 лв. Макс! Запалих се по тези каяци и това е! :-)
Гледах едни grapper -и за 998 лв с цялостно оборудване, мнения за тях има ли? Държа май-вече да е стабилен, няма да се състезавам, спинингче, снимчици-какво му трябва на човек? :-) благодаря за съветите предварително!
Stealth 9
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Помощ за избор на каяк

Мнение от stbeer68 »

Имам познат с когото ходим за риба заедно с каяците и притежава точно тоя модел за когото се интересуваш GRAPPER Pike.Каяка е стабилен и си му върши работа,но си го купи поради нямането на място където да го съхранява. Написал си цялостно оборудване. Не е никакво кой знае какво оборудване само словата са гръмки в обявата и създават впечатление ,че си купуваш много неща за малко пари. Моя съвет е ако имаш място където да съхраняваш по голям каяк от този да си събереш още някой лев и да си вземеш нещо по голямо и по добро.
Като по-добър и по бюджетен (евтин) за оборудването си каяк бих ти препоръчал grapper barracuda.
http://olx.bg/ad/riboloven-kayak-profes ... e;promoted" onclick="window.open(this.href);return false;
Това е мое мнение и не е ангажиращо. Ти ще си решиш в крайна сметка какво да си вземеш ,но имай предвид че не се купува всеки ден каяк. Не е лоша идея да се оглеждаш за втора употреба. Моя втория каяк си го купих от обява и ми носи много радост и слука понеже така е орисан. При първия си собственик често е хващал много риби. При мен до сега няма ялов риболов да съм се върнал капо.
П.п
Може да се свържеш и с Ванката от Поморие ако има нещо подходящо за теб да ти предложи,но е хубаво да добавиш още малко пари за да си купиш нещо което наистина да ти върши работа и носи радост и удоволствие.
http://www.kayakshopbg.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Hobie Mirage Outback
swat1987
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Окт 30, 2014 10:34
Риболов: Спининг
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Помощ за избор на каяк

Мнение от swat1987 »

Много благодаря! Попринцип съм се насочил към 3 модела:
Ocean Caper Angler
Prowler
Scramber 11
Малко по-скъпички са, но както каза колегата-не всеки ден се купува!
Дайте малко повечко инфо, ако някой ги има! Държа на здравината и стабилността най-вече, преходите няма да са големи, основно по периферията и при спокойно време! Относно багажа взимам си една две въдички, кутията с блесните, нещо за пиене, някой дандвич и това е, няма да товаря кой знае какво. Бих се замислил и за втора ръка! Нямам много място за съхранение, но до 3 м. Ще измисля къде! Дайте още мнения и препоръки, има ли оферти покрай празниците???? :-)
Stealth 9
kacaloto
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 23:14
получил Браво: 1 път

Re: Помощ за избор на каяк

Мнение от kacaloto »

Колега от трите изброени Оушъна 11 ка ти е най оптималния вариант .Притежавам такъв от много време и каяка е перфектен за твоите изисквания . :tup:
Каяк Ocean Prowler Trident 11
Каяк Hobie Mirage Revolution 13
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на каяк

Мнение от kayak-house »

Здравей ,моделите на които си се спрял за съжаление са над 3 метра.

Лично моя препоръка не си давай парите за китайски каяци . Хубави са първата година

след това започват ядовете , задължително си търси каяк с УВ. защита на полиетилена.

Успех и скоро да си в нашите редици... :tup:
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”