Зарибяване

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
KVS
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2014 8:59
Риболов: Любителски
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Зарибяване

Мнение от KVS »

Вчера малкият се сдоби с първия си каяк. Желанието му да го пробва е огромно, но ще се наложи да поизчака. Сега се оглежда за въдица и се чудим как ще я закрепи вътре :shock: Аз пък мисля, че от него ще излезе прекрасен тролонг мотор след 5-6 години :wink: Моят каяк идва в събота, ама май след време ще инвестирам и в тандем.

Изображение
Pelican ICON 120X Angler (продаден)
Pelican Catch 100 PWR
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Зарибяване

Мнение от gogo26 »

Честито на малкия :tup:
Приучи го от сега да влиза само със спасителна жилетка,да ти е мирна главата :D
Айде ще чакаме да видим и твоя....
Hobie Mirage Outback
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Зарибяване

Мнение от Accept »

gogo26 написа:Приучи го от сега да влиза само със спасителна жилетка,да ти е мирна главата :D
И с 2 гребла задължително!!!
Честито да му е и много радост да му донесе!!!
RTM Ocean Quatro
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Зарибяване

Мнение от gogo26 »

Двете гребла пък що :?: :?: :shock: :shock:
Просто греблото се връзва към каяка с едно бънджи и....толкоз :idea:
Hobie Mirage Outback
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Зарибяване

Мнение от shaman »

Две гребла няма нужда, но ще е добре да се смени това, което имате.. Преди време бях взел подобно нещо за помощно гребло в каяка и като го напънах леко се потроши цялото :(
--------------
http://www.starividri.org
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Зарибяване

Мнение от Accept »

gogo26 написа:Двете гребла пък що :?: :?: :shock: :shock:
Просто греблото се връзва към каяка с едно бънджи и....толкоз :idea:
Малко ли ще са останалите връвчици и влакно от въдицата? Наистина - дете е и едва ли ще го счупи, което е другата причина да са 2.
RTM Ocean Quatro
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Зарибяване

Мнение от stbeer68 »

Accept написа: ........... Наистина - дете е и едва ли ще го счупи, което е другата причина да са 2.
Точно поради причината,че е дете му стига едно гребло. Повярвай скоро няма да влезе да гребе сам и без придружител.
По принцип се препоръчва каякарите да са поне двама за да си помагат ако евентуално се наложи или стане ситуация.
Повече се придържам към това правило да не съм сам на големи водоеми от колкото да нося две гребла.
Аз също си ползвам едно гребло и си го обезопасявам с вързване. Вързвам и си обезопасявам всичко между другото. Държа когато вляза за риба при евентуално преобръщане да се върна на брега с толкова инвентар с колкото и съм влязъл.
Не те упреквам в никакъв случай обаче,че си носиш второ гребло.
Hobie Mirage Outback
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Зарибяване

Мнение от Accept »

stbeer68 написа:Точно поради причината,че е дете му стига едно гребло. Повярвай скоро няма да влезе да гребе сам и без придружител.
По принцип се препоръчва каякарите да са поне двама за да си помагат ако евентуално се наложи или стане ситуация.
Повече се придържам към това правило да не съм сам на големи водоеми от колкото да нося две гребла.
Аз също си ползвам едно гребло и си го обезопасявам с вързване. Вързвам и си обезопасявам всичко между другото. Държа когато вляза за риба при евентуално преобръщане да се върна на брега с толкова инвентар с колкото и съм влязъл.
Не те упреквам в никакъв случай обаче,че си носиш второ гребло.
Прав си, колега. Аз влизам основно сам и в Гърция, където има и вятър, и течения, че и качествени вълни, които са ме обръщали през носа. Моето е друга бира. Важното е детето да се кефи на истинските неща. Другото е бошлаф.
RTM Ocean Quatro
KVS
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2014 8:59
Риболов: Любителски
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Зарибяване

Мнение от KVS »

Жилетки имаме и двамата. Малкият е 25 кила и не вярвам да успее да счупи греблото. Поне не скоро де. Досега с него сме гребали на тандем и той доста добре с справя. Скоро прави 7г и му е време сам да започва да се учи да управлява. Не сам да ми дава акъл :wink: Днес и тейко му се уреди и с нетърпение очакваме сезона.

Изображение

Кофти новини за тези, дето дават под наем. Изгубиха ни безвъзвратно като клиенти :tup:
Pelican ICON 120X Angler (продаден)
Pelican Catch 100 PWR
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Зарибяване

Мнение от stbeer68 »

Да са ви честити и на двамата новите придобивки.Пожелава, само хубави моменти,много хванати риби и най-вече безаварийни и прекрасни излети. :tup: :tup:
Hobie Mirage Outback
bobi1976
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Ное 28, 2012 21:37
Риболов: спининг

Re: Зарибяване

Мнение от bobi1976 »

Честито и на двамата Като съвет бих ти дал да си вземеш други колани за закрепване че с тези можеш да пренатегнеш без да искаш
komplekt-kolani-3-mm.jpg
komplekt-kolani-3-mm.jpg (47.59 KiB) Преглеждано 3858 пъти
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Зарибяване

Мнение от Accept »

Честито на тейко му! Много радости да има с каяка!
RTM Ocean Quatro
KLAMER
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 19:18
Риболов: Любителски-Излетов
Местоположение: Варна - Шумен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Зарибяване

Мнение от KLAMER »

Аз позлвам посочените колани от снимката, като под каяка подлагам неопренови подложки около 1 см. И нямам проблем. Неопреновите подсложки още създават триене което не позволява дори и да не е силно стегнат каяка, да се плъзга по гредите на тавана. ОСвен това, те са и достатъчно твърди за да създават еластичност и така да подпомагат притягането.
KVS
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2014 8:59
Риболов: Любителски
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Зарибяване

Мнение от KVS »

Под каяка съм използвал за подложки

Изображение

Не знам как се наричат, ама децата, дядо и баба ги ползват в басейна. Хем е меко, хем поема натиска и не се пързаля. Моят каяк го взех от 200км разстояние и го докарах при много силен насрещен вятър. Имам впредвид, че като слезнах от колата, щеше направо да ме отнесе. Карах с не повече от 80, защото имах чувството, че ще откачи коланите. Вибрациите ги отнесе покрива на колата :wink: Но нито се е нагънал, нито е надран. Сега се загледах в една количка за багаж и си мисля, как от нея ще излезе прекрасно бъги

Изображение

Ще я отрежа (май Доктора беше правил нещо подобно), ще и сложа от горните джаджи за изолация по ръбовете и карта е готов. На промоция са при мен и ми идва на няма и 1/2 от цените при дилърите.

И най-важното е, че ледоходът тръгна, а до месец - два и езерата ще са чисти :11:
Pelican ICON 120X Angler (продаден)
Pelican Catch 100 PWR
KVS
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2014 8:59
Риболов: Любителски
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Зарибяване

Мнение от KVS »

Днес най-накрая се отвори свободно време и подходящи условия, за да се накиснем във водата. Малкият влезе за първи път сам така, сякаш го е правил десетки пъти. Отчаяните викове на майка му изобщо не смутиха прекрасните мигове в каяците.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Колеги, приучавайте малките в любов към спорта и водата. Не е истина, как му светха очите на младежа. Следващите стъпки са към същински риболов.
Pelican ICON 120X Angler (продаден)
Pelican Catch 100 PWR
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”