Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от Accept »

Благодаря за отговора, колега! Надявах се да е такъв.
RTM Ocean Quatro
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от бай сом »

Accept написа:Имам и още питания. Извинявам се за тях, но все пак не ви познавам и за да не си портим взаимно изкарването, съм принуден да ги напиша.
1. На тези сбирки чалга (попфолк) слуша ли се?
2. Съобразяват ли се децибелите на вечерното настроение с детския сън по палатките?
3. Съобразява ли се изказа с присъствието на деца? Сиреч - прието ли е да се псува в присъствието на деца?
Пак се извинявам, ако въпросите ми обиждат, но съм принуден да ги задам.
Чалгата я пуска Мазнислав. :lol: :lol: :lol: Денонощно. Доколкото знам е голяма клечка в Пайнер (нещо като подбор на певачки) :lol: :lol: :lol:

Преди около 2 години бях с колеги и както е споменал колегата по-горе, наистина сме особени хора.

Така, че няма страшно :tup: .
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от Accept »

Някой има ли подмолни мисли да се върне на 13ти - понеделник? Питам по принцип, защото, ако успея да дойда, ней-вероятно ще е в събота по икиндия. Все още ми е много рано да кажа окончателно - работата ми е с доста плаващо време, а и за споменатия изпит трябва да се готвя.
RTM Ocean Quatro
5ка
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 17, 2016 18:55
Риболов: Спининг, михарка

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от 5ка »

Здравейте!
Не се познаваме и много искам да присъствам на такава среща.
Качвам каяка и на 10-12 юни на Пясъчник.
Нещо повече за мястото?
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от at.angelov »

Само да добавя за хората които не са ходили на Пясъчник с нощувка че е желателно да си носят спрей против комари защото понякога рано сутрин има комари , иначе язовира е прекрасен :tup:
Malibu Kayaks X-13
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от spin_master »

maznislav написа:Най-вероятно на тези дати ще има и официално почистване със зарибяване на яз. Пясъчник. Добре са дошли всички - и истинските каяци дето си организират тайна среща в Гърция и другите дето самостоятелно си гребат :) място има за всички - ще се радваме да ви видим :)
Привет от Токио! Ще съм на линия за тези дати и ще ми е приятно да се съберем.
Не е лошо ако може да определим и сборно място или ще се търсим направо там.
А тук влязох по случайност в един риболовен магазин и гледам само японски неща
продават и от пиле мляко, та и на по-ниски цени от БГ. Японска му работа ;)
А оня ден бях на едно езеро в подножието на Фуджи и имаше доста спинингисти и от
брега и от лодки. Ловяха предимно костури но не приличаха на нашите. Най-готиното
е че риболовните билети си ги закачат по шапките :) А езерото прекрасно и закътано,
само за риболов от каяк. Само каяка ми липсваше и идилията щеше да е пълна. :fish15:
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от Vid »

Ако, по неква случайност "котка не ми мине път", и Я ще съм на линия на Пясъка...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от Accept »

Момчета, ще е хубаво да се определи мястото, на което ще се събираме, защото не остана много време. Това трябва да свършат познаващите язовира - на мен ще ми е първо ходене.
RTM Ocean Quatro
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от burg »

В неделя направих едно посещение на язовира с цел проверка активността на рибите и оглед на ситуацията.
Положението откъм рибки бе много тегаво , всички се оплакваха от липсата на всякаква aктивност. Язовира е пълен догоре и читавите места за лагеруване(които не са много) са окупирани от сега с палатки и каравани- в готовност за откриването на 01.06.
Някой бе споменал за наличието на комари (за съжаление това наистина е така)- бях нахапан 2 пъти , а отделно има и много мушици които ме преследваха на доста голямо разстояние от брега. Костурите все още не са почнали да се хранят активно и ги няма на обичайните им места от миналата година- вероятно още им е рано. А и в местообитанията им се въртят големите шарани, които сигурно там са хвърлили хайвера си - един около 3 кг. рибок замалко да се блъсне в каяка ми.
Та положението никак не е розово откъм идеята да осъществим сбирката си на язовира.
При мен ситуацията не е сигурна ,че ще мога да присъствам - очаквам да пътувам служебно в чужбина, а датата все още не ми е известна. Ако не съм заминал дотогава ,ще присъствам и аз. Затова и не мога да се заема като основен организатор на мероприятието. Ако някой друг се наеме с това, ще съдействам ако не замина дотогава. :tup:
Malibu Stealth 9
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от spin_master »

За сега прогнозата е супер: http://sinoptik.bg/suedinenie-bulgaria- ... 57/weekend
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от Accept »

Момчета, отново моля познаващите язовира да кажат някакво място или поне бряг на язовира, където ще се събираме. Време не остана. Благодаря.
RTM Ocean Quatro
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от spin_master »

https://www.google.bg/maps/@42.4016483, ... a=!3m1!1e3

От тази страна е лесен достъпа и може да се направи събирането. Въпроса е дали няма целия бряг да е окопиран от шаранджии.
Но аз обикновено в тази част на язовира си пускам каяка, а преди и лодката. Колегата от Пловдив обаче спомена, че нивото е доста високо
и може би местата са вече по-малко. Могат колегите от Пловдив да споделят какво е положението в момента ако някой е ходил през уикенда.

И не е лошо да се преброим, за да видим ще се съберем ли и колко човека ще бъдем. Нека който ще присъства да се обозначи ако има желание.
Аз мисля да пътувам в събота сутринта от София, че в петък вечер имам ангажимент, който не мога да отменя.
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от burg »

За съжаление няма никаква промяна в това, което бях написал в предишният си пост. Язовира е догоре и местата са силно ограничени- особено откъм тази страна на язовира, обозбначени на картата която колегата spin_master е посочил. Водата е стигнала до дърветата. Присъствието на шаранджии с палатки и каравани е огромно, дори в събота видях заети такива места, до които човек може да се промъкне само с мотор.
Malibu Stealth 9
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от spin_master »

Колега, а какво е положението отсреща и в другия ръкав? Тези шаранджии по 2 седмици ли стоят там? Мислех, че след първия уикенд след откриването ще са понамалели. По принцип ако няма удобни свободни места може да променим мястото на срещата. Вик, какво е положението на Тракиец? Преди 2 седмици минах покрай Жребеца, беше преди откриването и нямаше много хора :) Там също е добър вариант за мен. Само не разбрах колко човека имат желание да направим тази сбирка. Останах с впечатление, че сме 4-5 човека. Аз не мисля, че ще е проблем да си намерим място и на Пясъчник стига да има желаещи. Ако не се лъжа за тези дати сте организирали и зарибяване и почистване и може да се включим. Аз съм отворен за всякакви предложения.

Иначе имам информация за яз. Монтана, но не е толкова централен като Пясъчник или Жребчево.
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Откриване на сезон 2016 - КАЯКАРСКА СБИРКА

Мнение от Accept »

Аз съм сигурен, стига да не излезе нещо ненадейно или проблем със здравето на някой от семейството.
Като бройка сме двама мъже с жена ми и двамата сина - на 10 и 7г. Възможно е да дойде и наша позната с двете си деца - момче и момиче, но те са лесни като палаткуване.
Един каяк.
Също ще пътувам събота преди обед. Чак сутринта едва ли ще успея, защото трябва да отида до Костинброд да взема каяка и авера, а после да се натоварим с домочадието. С джип съм, така че съм силно улеснен за достъпа до мястото. на кой язовир ще е сбирката ми е безразлично, стига да не е към Черноморието :lol: .
RTM Ocean Quatro
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”