Каякарска сбирка - Vourvourou 2016

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Риболов: Риболов с каяак.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 7 пъти
ЛС/Мейл:

Каякарска сбирка - Vourvourou 2016

Мнениеот JohnnyBravo » Пет Май 13, 2016 15:43

Тъй като не се чувствам съпричастен към темата, която Pike направи от мое име и заключи, реших да пусна тема, в която да споделим емоциите от последната сбирка във Вурвуру. Направих и списък с учасниците и бройката се оказа доста внушителна (65 човека и 20 каяка). :) Мисля, че до момента не сме се събирали токлова много хора и каяци накуп.

Напрежението започна още с малоумната псевдо стачка на тираджиите и слуховете за забрана на риболова от лодка след 1-ви май. Аз тръгнах един ден по-рано (27.04) за да избегна трафика, защото пътувам с кисела жена и две бебета на 18 месеца :)

Дългият керван спира за обяд на двете бебета:

Изображение

На първата сутрин се появи един парапланер, който вдигна тонуса:
Изображение

Последва разпъване на такъмите и приготвяне на флагмана :)
Изображение

Без музика сме за никъде :)
Изображение

Няколко снимки от опитите да хванем риба :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Денят, в който решихме да отидем на 15 км. от лагера нямаше грам вятър и се наложи да помпаме само на педали.
Изображение

За сметка на безветрието, времето беше перфектно за джиг:
Изображение
Тук влезе в употреба и новата придобивка - пейката с хладилната чанта, която се оказа изключително удобна за джиг, чепаре и т.н.

Все пак имаше някаква риба за скарата :)
Изображение

В залива излизаше основно едър сафрид и редки баракуди. Аз и Стефан успяхме да ударим по един лефер. Извън залива имаше редки паламуди, но ние не залагахме на тролинга, а се надявахме на някакви успехи на джиг. Две седмици по-рано същите хора имаха успехи на същото място.

Ето една снимка от предния риболов на Коцето, който нямаше възможност да присъства и на това събитие:
Изображение

ето и част от флотилията:
Изображение

Имахме си и хибриден катамаран
Изображение

Няколко братовчеда на гребла:
Изображение
Изображение

Най-младата участничка:
Изображение

Така до момента с веселата част - Великден.
Домакините ни обгрижваха като близки роднини. Бях взел две агнета да почерпя за празника, защото имах имен ден. Имаше и едно козле, което беше купено от колегата Благой, защото се притесняваше, че агнетата няма да стигнат, но на козлето му дойде реда чак за 6-ти май.

Изображение

Освен агнетата, домакините направиха и кукуреци. Това са мариновани агнешки дреболии на шиш, които са обвити с було и агнешки чревца
Изображение
Изображение

Част от купона:
Изображение

И сега една малко срамна случка, която влезе в обектива на моят приятел Божидар:
Изображение

Ако се вгледате, че видите сцена, подобна на тази от филма Титаник, но в български вариант. Една дама се опитва да хвърли захранка за платерина.
Винаги има "Българска Следа", но в повечето случаи тя е кафява :)

Освен хубавите моменти имаше и няколко доста неприятни, които ще изредя по степента на гадост:

1. Жена ми мрънкаше да седя повече с нея и бебетата, въпреки че си водихме баба.
2. Някой ми открадна Bluetooth колонката от каяка.
3. Някой открадна една въдица от каяка на Пино заедно с един накрайник за закрепяне на въдицата към каяка. После с цялата си наглост крадеца се е върнал да вземе останалата част от системата за закрепяне.
4. Слаб риболов.

Ето го и списъка на хората и каяците:

Велин 5
Румен 4
Благой 6
Митко 3
Иво 3
Роко 3
Маджаров 3
Деси 2
Бъчвара 2
Владо 6
Камен 3
Камен Приятели 5
Стефан 4
Пино 4
Гого 6
Божо 2
Боби 1
Тишо 3

Общо 65

Каяци:

Тримарани 7
Outback 4
Pro Angler 12 1
Ocean Kayak 3
Eva 1
Pelican 2
BIC 1
Prijon 1
Общо 20

Аватар
Pike
Домакинът
Риболов: Спининг фен.
дал Браво: 920 пъти
получил Браво: 80 пъти
ЛС/Мейл:

Re: Каякарска сбирка - Vourvourou 2016

Мнениеот Pike » Пет Май 13, 2016 16:37

JohnnyBravo написа:Тъй като не се чувствам съпричастен към темата, която Pike направи от мое име и заключи, ...

Въпросът не е да се чувстваш съпричастен или не, а за това, кое как е редно да се прави.

Защо мислиш, че се случи това в миналата тема, защото си си спечелил преди слава с преследването на рекламни/търговси интереси пишейки и тази слава те преследва до ден днешен. Когато се случи това (мина врема от тогава) и на потрбители и на търговци и на вносители им беше направило впечатление и се дразнеха. Потребителите се дразнеха, че не могат да различат рекламата от истинската инфорамция, търговците и вносителите, които ползват рекламните канали както се прави се дразнеха от други съображения.

Както съм написал в предишната тема, това вече сме го виждали, с други хора, но същия сценарии, тънките лайсни винаги водят до това. Важното е човек да си даде сметка за грешката/те, да се извини ако мисли, че трябва и да продължи напред избягвайки старите грешки. Само така хората малко по-малко ще забравят издънките и няма да виждат във всеки пост скрита реклама, а истинска и ценна инфорамция.

Иначе евала за сбирката, тази година няма да сколасам, но догодина и аз мисля да се включа в каякарската група :tup:

d.d
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнениеот d.d » Пет Май 13, 2016 20:33

Мииии..... и двамата сте прави. Ама пък ако не намерите избор и ни лишите от емоционалната част.... ще ни е кофти!
Здраве и късмет на всички!

gogo26
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнениеот gogo26 » Съб Май 14, 2016 9:55

Наистина страхотна сбирка се получи :!:
За което много благодаря на Джони Браво :tup:
Страхотно е да се събереш с хора болни на тема каяци и риболов,и само за това да се приказва.Всеки си беше оставил проблемите в България.
Наистина като цяло риболова си беше слаб.Ставахме в 4.50ч и влачехме до към 10ч като излизахме на кълбета от силния вятър,който излизаше по график около 9ч.Вадихме по 10тина сафрида,някоя скумрийка и дракони вълча порода :D
Изображение
Хапнахме и рибка де :)
Изображение
За агнешките деликатеси и веселата част ...нямам думи,трябва човек да е там да усети атмосферата :11:
С нетърпение чакаме есенната сбирка,пак по такива райски местенца :tup:
Hobie Mirage Outback

Аватар
RIMOHIT
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 16 пъти

Мнениеот RIMOHIT » Съб Май 14, 2016 10:08

Добре , че Джони ни събра на това красиво място :tup:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
:11:
hobie revolution 13

bulgarian
Риболов: на куршум
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнениеот bulgarian » Сря Май 18, 2016 9:33

Готини снимки, хубави каяци, колегата Джони Браво ще трябва да инсталира и охранителна камера на мачтата.

Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Риболов: Риболов с каяак.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 7 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот JohnnyBravo » Сря Май 18, 2016 10:12

Едната кражба стана много далече от каяка. Колонката ми беше закачена за касетката с аксесоари, която вечер седеше пред апартамента. Предполагам, че е един албанец, който бачка там, но не мога да кажа нищо със сигурност, защото никой не го е видял.

Vid
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 20 пъти

Мнениеот Vid » Съб Май 21, 2016 3:38

Джони, първо, страхотен репортаж и релакс, уникално...... :tup:
Второ, първо се съмнявай в българите, щото на мен ми изчезнаха едни цайси миналата година в гръцко, ама това се случи в то ден гА се завъртя една група българи.... Уникално племе сме, преди се въртяха всякви чуждоземци и нищо не се изпари... :cry:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека

Аватар
burg
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 54 пъти

Мнениеот burg » Чет Май 26, 2016 21:51

Много исках да участвам в тази прекрасна среща , но бях възпрепятствам служебно извън страната и мерака ми да съм един от групата отново се размина. Надявам се скоро това да стане реалност. Иначе макар и слабата активност на рибки сте си изкарали прекрасно ! :tup:
Malibu Stealth 9