Риболов с каяк около Корфу

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Риболов с каяк около Корфу

Мнение от spin_master »

Здравейте,
Мисля да направя една обиколка на Корфу с каяка и да половя риба в последната седмица на септември от 26-ти до 2-ри октомври. Ако има желаещи да се присъединят да се чувстват поканени. Пускам малко по-рано темата, за да има възможност който желае да дойде да се подготви и да си освободи тези дни. На буса имам място за още 2 каяка. Спане по къмпинги или на диво в зависимост от условията и времето.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Риболов с каяк около Корфу

Мнение от Kentavar »

Брат извинявай за намесата в темата ти... :oops: Да не пускам отделна тема, да съвместиме нещата малко...Ако мода реши нека ми изтрие поста...Питах в чуждоземния форум, но там никой не ме отрази. Явно хората са отпуска...Та си пействам поста тук...
Привет дружина. Да се наредя и аз на опашката с питащи. В началото на септември сме на Неа Каликратия...Ще нося всичко възможно. Пилкери, блесни, чепарета, силикони и воблери...Някое тайно място или скрит коз. Още не знам от къде в региона ще мога да пускам каяка...Ако някой има желание нека сподели. Каквото и да е ще ми е от полза, да не губя време в търсене на места...Благодаря предварително. Живи и здрави. :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Риболов с каяк около Корфу

Мнение от spin_master »

Привет колега!
На Неа Каликратия не съм ловил, а само съм минавал на път за Халкидики и нямам идея как е риболова там. От сателитната снимка виждам, че има голям кей от който предполагам сутрин рано и късно вечер ще могат да се търсят хищниците. Като гледам релефа май няма големи дълбочини и е доста равно, така че май предимно ще трябва да тролиш с каяка. Виж в темите Морски риболов в Гърция някой може да ти даде по-точна информация.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Риболов с каяк около Корфу

Мнение от Kentavar »

Даааааааааа и аз видях релефа...Плитко та плитко. Ще трябва да забравя за тежките пилкери....Най близкото място за по сериозен риболов с каяк е на около 60 километра в края на Касандра... :|
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Риболов с каяк около Корфу

Мнение от spin_master »

В обратна посока има на около 10-на километра един издаден нос. Там изглежда най-преспективно в близост до теб.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Риболов с каяк около Корфу

Мнение от Kentavar »

Нещо последно, че ти натаковах темата...какво означава следното? Отворих навионикса за да гледам дълбочините и видях някои незнайни за мен неща...Та, какво означава:
1. Тhermaiekos kolpos.
2. Mine - Laying Practice Area.
3. Firing Danger Area.


http://webapp.navionics.com/?lang=en#bo ... ztFa%7DukC
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов с каяк около Корфу

Мнение от JohnnyBravo »

И аз се извинявам, но предполагам, че това ще е полезно и на други, които смятат да се пробват в Гърция :)

Направете си по един акаунт в Insight Genesis, който е безплатен. Там има една социална карта, в която данните са от сонарите на потребители, които са си споделили логовете.

http://insightgenesis.laketrax.com/Map/SocialMap

Ето как изглежда дъното около мястото, от което се интересуваш:
Screen Shot 2016-08-15 at 17.47.19.png
Screen Shot 2016-08-15 at 17.47.19.png (667.96 KiB) Преглеждано 5111 пъти
Screen Shot 2016-08-15 at 17.48.10.png
Screen Shot 2016-08-15 at 17.48.10.png (767.07 KiB) Преглеждано 5111 пъти
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Риболов с каяк около Корфу

Мнение от Kentavar »

Mine - Laying Practice Area. Разбрах какво е това. Места за учение на военните.... :shock:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Риболов с каяк около Корфу

Мнение от vesko1234 »

Kentavar написа:Mine - Laying Practice Area. Разбрах какво е това. Места за учение на военните.... :shock:
Там се учат да минират. А на другото се учат да стрелят. Първото не го знам.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Риболов с каяк около Корфу

Мнение от za4o75 »

Kolpos означава залив на гръцки,термаикос е името
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Риболов с каяк около Корфу

Мнение от spin_master »

Приключи една прекрасна риболовна почивка на Корфу! Тръгнахме 3-ма ентусиазирани каякари късно през ноща в неделя и се прибрахме следващата неделя вечерта. Сутринта пристигнахме в Игуменица и хванахме пърфия ферибот за Керкира и след час и 30 мин. вече бяхме на острова. Предварително бяхме решили да търсим удобно място някъде около Палеокастрица. Въпреки че беше края на септември се оказа, че доста от хотелите и студиата са пълни та успяхме да намерим едно студио в Агиос Георгиос: http://sangeorgecove.com Залива беше съседен на този пред Палеокастрица и хотела се намираше на самия плаж, така че спокойно можеше да си оставяме каяците. Първия ден пообиколихме нашия залив, но вече беше минал половината ден и останахме само там. Нямаше обаче никакви признаци и следи от риби. На втория ден отпрашихме направо с каяците към Палеокастрица и там се опитахме да намерим рибата но пак греда. Само по пътя натам попаднах на няколко дорадота които си биха камшика и не пожелаха да обърнат внимание на примамките. През целия ден нямаше риба, а и на обяд когато хапнахме в една кръчма на плажа се появи един местен който сподели, че от седмица нямало риболов на Корфу и ни препоръча да опитаме към Касиопи. На другата сутрин натоварихме каяците и след час път вече бяхме на вода. Този ден колегите успяха да измъкнат на джиг три хубави риби:

Изображение

На другия ден пак там опитахме да ги намерим но без резултат. Само един октопод успях да хвана от брега, но за сметка на това си направихме добра разходка и разпускахме на прекрасни плажове:

Изображение

Изображение

На следващия ден понеже се очакваше вятър от другата страна на острова решихме да се пуснем пак от Палеокастрица. Този път се бяха завъртяли тунаките в залива и резултата не закъсня, а на пристанището колегата хвана още един октопод.

Изображение

Вечерта си спретнахме една обилна средиземноморска (в нашия случай Йониска) вечеря.

Изображение

Изображение

Последния ден решихме да се поразходим с каяците на север от Керкира и да проверим как е риболова там, но останахме само разходката от около 20 км. и хубавата кухня от таверната в която спряхме за обяд.

Ето ги и двамата баш майстора с които бях на това прекрасно пътуване:

Изображение
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Риболов с каяк около Лефкада

Мнение от spin_master »

Вчера се върнахме от Лефкада, където направихме един 4 дневен риболов със Стефан. Времето беше перфектно 23 градуса температура на водата и на въздуха, лек вятър и слънчево време. Бяхме в района на Василики. Хванаха се разнообразни и хубави риби. Рибата беше доста активна и се получи много хубав риболов и Стефан закова един трофеен мраморен групер, като имаше късане от голямо маятико и откачане на още по-голям групер. Аз хванах първите си риби на слоу джиг тунакита и един дракон. От кея във Василики успях да излъжа един лефер на воблер. Имаше много лефери и лавраци, но не искаха изкуствени примамки. Проявяваха някакъв минимален интерес към примамките които ин поднасях, но само я разглеждаха и обратно да гонят дребосъка. Ето и щастливия Стефан с красивия групер:

Изображение

Изображение

За вечеря си хапвахме салата с прясна риба:

Изображение
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Риболов с каяк около Корфу

Мнение от EDM electronics »

spin_master, като гледам напред сте с ма'триала. Страхотно място, риболов, риби, каяци...
Аз редовно ходя за риба с каяка, но ако не съм капо, то ще съм най-много с 2-3 маломерни костура. В най-щукарския период не мога да хвана една щука да ме поразкара малко из водоема. Новобранец съм с изкуствените примамки и не ми върви на тях въобще.
Изпълнен съм с благородна каякарска завист! :lol:
Браво, страхотен риболов сте направили с елитни риби, но е доста далече това място. :tup:
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Риболов с каяк около Корфу

Мнение от spin_master »

Хубвите места са далечко. Следващото което съм планирал е в Куба :)
Надявам се да има още по-хубави снимки от там. За съжаление ще се лови от лодка, а не от каяк понеже няма как да го помъкна със самолета :)
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Риболов с каяк около Корфу

Мнение от vesko1234 »

Хубави риби. Не съм пробвал в гръцко, ама като гледам трябва сериозни такъми за там. А как се държи prowler 13 в сравнение с хобитата? Изостава ли много като правите преходи?
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”