Морски риболов с каяк 2016г.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от бай сом »

Момчета. Отвори ми се път към Созопол и случайно и каяка ще е в колата. В събота, ако времето позволи мисля да вляза. Тъй като съм много бос в морския риболов, дайте някакъв жокер, къде да вляза, каква да правя като вляза, тъй като сом още май не се е завъдил в нашето море :tup: . Благодаря.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от stbeer68 »

В събота времето го дават доста ветровито и с вълни,но това не пречи да си влезеш и поцопаш в залива. Утре мислим да пробваме как ще е риболова ама прогнозата не е на наша страна и ние май ще цопаме в залива и ще търсим по тихо място.Ще напиша как са нещата когато се върнем. Вземи си чепарета за сафрид и чернокоп . Ако времето ти позволява отиди на мидарниците до острова и търси пасажите със сонара около въжетата. Аз си пускам каяка от градина,златна рибка или от плажа на санта марина. Последното място ще го пробвам утре и ще кажа дали няма да има проблем тая година с паркирането на паркинга на марината. Миналата година по това време нямаше никакви проблеми с паркирането там.
Изображение
https://www.google.bg/maps/@42.4122827, ... !1e3?hl=bg

Другото място и най-близко до острова е плажа до поделението,но там ти трябва хубаво време и помощник за едни стълби да пренесете каяка.
Изображение
https://www.google.bg/maps/@42.4304177, ... !1e3?hl=bg
Желая ти успех и на слука
Hobie Mirage Outback
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от бай сом »

Много благодаря. Жалко за времето, защото моят каяк е много ветрочуствителен, но със сигурност ще се пробвам. Айде наслука!
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от antoanBS »

Събота и неделя го дават лошо морето! Ние за това ще снимаме другата седмица филм за риболов с каяк в черно море а и ти става нещо се скри голяма скръб е тези дни никой нищо не взима
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от gogo26 »

antoanBS написа:Събота и неделя го дават лошо морето! Ние за това ще снимаме другата седмица филм за риболов с каяк в черно море а и ти става нещо се скри голяма скръб е тези дни никой нищо не взима
Не взимат,защото не могат да влязат.По прясна информация от Лозенец,морето е пълно с паламуд ама само големите лодки влизат и влачат на чепаре.не могат да пускат мрежи.
Hobie Mirage Outback
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от JohnnyBravo »

Наистина има доста паламуд. Баща ми вчера и днес има около 60 риби на влачене в района на Арапя.
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от antoanBS »

морето не става много за влизане на лозенец може да става от кея за сега тази неделя отпада другата ще се организираме
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
vorg
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Авг 06, 2016 16:38
Риболов: риболов с каяк
Местоположение: гр.Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от vorg »

За пореден път си останах само с гребането, няма и няма риба.
Ocean kayak Prowler 13 Angler
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от spin_master »

И в Северна Гърция още не се е появила рибата. Бях първо на Амолиани, а после на Керамоти, но следа от хищници не се виждаше. Едни колеги от Пловдив с каяк Джако са хванали дорадо и маятико.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от stbeer68 »

Това е от днес на колегата в залива до Созопол пред Санта Марина. Около 6-7 кила кандидат сафриди в много кофти време с вятър и вълна,но въпреки това се е представил на ниво и не се изложил.

Изображение

Изображение

Идната сряда почивам и мисля да съм на линия в преди Созопол на паркинга на Санта Марина. Дават времето да е прекрасно. Ако има някой свободен и му се лови рибка да заповяда да и начупим зъбите.
:fish3:
Hobie Mirage Outback
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от gogo26 »

В събота си хванахме по 2-3кила чернокоп с малко сафрид, на Маслен нос.

Изображение

Кълве предимно среден чернокоп и тук там сафрид ако се вреди от тези кучета.Като цяло много тежък риболов беше.Големи тежки вълни,направо се губехме от поглед между тях,и отделно насечени от силен източен вятър.Рибата и тя се гаднярчеше,на чернокопеното чепаре трудно взима.Обаче на сафридено- 9номер кука,се нанизват по 5-6 риби,като пасат куките здраво.С 3 хубави чепарета останах назад.
Страшно съм доволен от каяка-Хоби Аутбек.В това отвратително време и вълни нито един път не се почувствах застрашен.На няколко пъти ме заливаха странични вълни,като буквално преминаваха през мен,но каяка удържа без да се наклони застрашително.
Голям майтап...един възрастен рибар с лодка ми вика"...абе при теб много лесно стават нещата,риткаш два пъти педалите и заставаш на мястото!Няма плаващи котви,вадене, пускане матори.."
Hobie Mirage Outback
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от vesko1234 »

Днес на болата 6.2 кг сафрид до 13ч. Малко игри и закачки. Теглене на каяк, разплитане на плетено от мотор и други подобни :)
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от stbeer68 »

Поздравления vesko1234 добре сте се позабавлявали :tup:

Ние вчера също направихме един прекрасен риболов в залива на Созопол пред "Санта Марина". Още с влизането се мярнаха пасажи с риби на сонара. Реших да проверим на даляна пред Марината как са неща и рибата си беше там. Времето беше прекрасно и морето ни даряваше доволно с риба. Излизаше предимно дребен сафрид и тук там по някой чернокопче. На излизане и тримата бяхме усмихнати с много риба в живарниците.За съжаление забравих да направя една снимка на крайния резултат на тримата ни,но предполагам и те имаха риба колкото мен.
Моя резултат беше 9,5 кг. На слука на всички колеги о пълни хладилни чанти с риби.
:tup:
Изображение Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
novakow
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Дек 19, 2014 17:01
Риболов: каяк риболова -спининг
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от novakow »

Привет колеги вчера край Варвара излизаше предимно чернокоп.
...
20160914_151114.jpg
20160914_151114.jpg (84.3 KiB) Преглеждано 3957 пъти
20160914_132403.jpg
20160914_132403.jpg (98.12 KiB) Преглеждано 3957 пъти
20160915_002223.jpg
20160915_002223.jpg (142.69 KiB) Преглеждано 3957 пъти
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2016г.

Мнение от vesko1234 »

Днес на болата с колегата ro6ko бяхме пред дилема. 10км навътре за паламуд или да търсим чернокоп и сафрид покрай брега. И понеже бяхме ограничени откъм време зарязахме паламуда. Краен резултат за мене 12.5 кг сафрид мешан с малко чернокоп до обяд, което ми е персонален рекорд. 3км дрейф и не спря да има риба. Ако не беше и досадната граца да се пречка можеше и да препълня чантата.

Изображение

15 км преход. Добре че беше тролинг мотора да помага и не ги усетихме. Каяка бая потопи задницата ама носи. 22 кг акумулатор, още толкоз хладилна чанта с риба и лед и 5 кг мотор.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”