впечатления за каяк Pelican Castaway 100

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
swat1987
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Окт 30, 2014 10:34
Риболов: Спининг
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 10 пъти

впечатления за каяк Pelican Castaway 100

Мнение от swat1987 »

Здравейте, имам огромно желание да си взема каяк, с който спокойно да си мяткам спинингчето в язовирите. Искам да се присъединя към Вашите редици. Някой с мнения или впечатления за посочения модел? Това, което искам е да е стабилен преди всичко. Сумата преко сили е 1200 лв. Благодаря Ви предварително и поздрави!Тежа 85 кг. И съм 1,75 висок. Може и други предложения до 1000 лв.
Stealth 9
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: впечатления за каяк Pelican Castaway 100

Мнение от stbeer68 »

Нямам преки впечатления за този каяк,но имах малък каяк 3 м. Не е лош и не мога да кажа нищо лошо. Този обаче като го гледам никак не се връзва за риболов понеже няма нито един люк или отделение където да се прибират разни неща в самия корпус,а това за мен е огромен недостатък. За парите които си си приготвил бих те посъветвал да се насочиш към нещо втора употреба. В монета в http://www.olx.bg има добра оферта и добре оборудван каяк за тези пари. Правиш си една уговорка с човека да го тестваш и видиш състоянието му. Ако ти допадне и ти хареса си го вземай и си в редиците на риболова с каяк.
http://www.olx.bg/ad/riboloven-kayak-rt ... bc05cfd62a
Тук може да видиш представянето на модела и да добиеш някаква представа:
Hobie Mirage Outback
KVS
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2014 8:59
Риболов: Любителски
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: впечатления за каяк Pelican Castaway 100

Мнение от KVS »

Всеки каяк си има плюсове и минуси. Мен лично тези 30кг маса ме изгубиха като клиент. Аз имам проблеми с гърба и тормозя женицата да го товарим моя, този на хлапето го возим вътре в колата. Отделно 4.17 дължина са си проблем при съхранение. Цената е повече от добра, стига да няма нещо скрито по каяка. Иначе, ето го и Пеликана. Колегата да си сравни и да си направи сметката :tup:

Pelican ICON 120X Angler (продаден)
Pelican Catch 100 PWR
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”