Реабилитиран силикон

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
rosboz
Мнения: 217
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 20:27
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 34 пъти

Реабилитиран силикон

Мнение от rosboz »

След огромна пауза отново съм на линия - 7.09 вече на позиция и търсене на рибите.

Изображение

А на плитко , а в дълбокото - нищо само леки потропвания и заблуден костур на 10 см силикон - как го налапа?

Изображение

Явно нещо бъркам ама какво - сменям мястото и пак и пак така до 12.00 бели няма.
И пак този път добър костур

Изображение

Решавам полека да се прибирам ( имам 3 км да греба до колата ) и в движение да мятам.
Слагам големия Фиш 25 гр . Имам до от 1 година , но му нямам вяра много голям ми изглежда и тежък - защо ли го купих ? . А беше на промоция.
Изображение

и някъде по средата на язовира хвърлям и с падането удар и малка бяла - откъде се взе ?

Изображение


Изображение

Бърза снимка и обратно във водата.

Закотвям се и започвам да хвърлям в кръг , но няма удар .
Решавам да се преместя - оставям въдицата на носа да не ми пречи и почвам да навивам котвата и в това време пръта тръгна , вдигам и този път е добра и огъва добре пръта. Хвана се под каяка сама на около 1.5 м дълбочина.
Ето къде съм бъркал рибата е горе , а аз цяла сутрин я търся по дъното.

Тази не мога да я хвана с една ръка и снимка не стана .

Продължавам да хвърлям като с цопването започвам да водя силикона и не след дълго удар и още по голяма е на куката .

Чудесен завършек на деня - хубави емоции и реабилитиран силикон.

Оказа се , че рибата е в средата на язовира и на плитко.
ski today
work tomorrow
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Реабилитиран силикон

Мнение от EDM electronics »

Поздравления колега за успешния риболов и пуснатите риби. Вземи си сонар, за да виждаш на каква дълбочина се върти рибата.
Кога се развива събитието, че те гледам по джапанки, а сякаш вали сняг? :lol:
:tup:
Аватар
rosboz
Мнения: 217
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 20:27
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Реабилитиран силикон

Мнение от rosboz »

EDM electronics написа: Кога се развива събитието, че те гледам по джапанки, а сякаш вали сняг? :lol:
:tup:
Изображение

Това са най-хубавите обувки за газене - лятото на бос крак , есента и зимата махам стелката и обувам върху неопрена - леко и удобно.
ski today
work tomorrow
Pale rider
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 17, 2015 13:48
Риболов: Spin Head
дал Браво: 57 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Реабилитиран силикон

Мнение от Pale rider »

Браво - хубав репортаж ! Много се радвам на колеги, които си задават въпроса аджеба що така стана а не да вирят само снимки със риби.
По въпроса със силикона - големия размер те е вземал щото и костура и бялата обичат да папат уклей. Явно наоколо е имало вече групиран пасаж от уклей / или просто си изобилства във водоема / със долу горе същия размер. За тва са му и скочили на тоя размер.
Относно дълбочината - явно си застанал над някой праг в плитката му част - ако прага от 3 м прави после 7-8 м си улучил точно плитката част и хищника е там и си дебне храната в плиткажа. Често бялата в сутрешните часове обикаля плитките места , които са непосредствено до дълбочини и си патрулира за закуска там. Верно ти спомена , че става въпрос за обяд но като гледам времето е било облачно което означава може би и по-голяма активност през целия ден.
Напълно подкрепям колегата за сонара- само и единствено с негова помощ можеш да си намериш добра позиция. Ако си близост до брега - иди дойди ще се ориентираш - носове по брега , камъни и прочие ориентири но по средата на язовира е трудно.

Дано съм бил полезен! Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”