Има ли хора с канута?

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от stbeer68 »

Не става въпрос за влизане при силен вятър. Аз също не влизам при силен вятър и лошо време,но ми се случвало при морски риболов навътре в морето на 2-3 км да ме хване такова гадно време. Тогава идва проблема с вълните и заливането от край до край.
bobi_karyka написа:Балони няма и се чудя дали да не направя нещо по въпроса.
Задължително помисли по тоя въпрос и направи нещо. Лошото се случва за секунди и идва изненадващо. Жилетка задължително ако ще и да си световния шампион по плуване. На времето съм служил на корабите и жилетката ми най-важното нещо в оборудването. Може да се върнеш без лодка,въдици и оборудване ,но ако си с жилетка вероятността да си жив е огромна.
Hobie Mirage Outback
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от Accept »

Преди време писах, но пак - жилетката и плуването нямат нищо общо!!! Дори напротив - жилетката пречи на плуването.
Смисълът на жилетката е да запази живота при загуба на съзнание от хипотермия или температурен клин. Дори през лятото, температурата на водата в залива и в открито море няма нищо общо.
Така че е добре плувците, които се мислят за голяма работа, да знаят - извън плиткажа на залива плуването "една лула тютюн не чини".
RTM Ocean Quatro
Аватар
bobi_karyka
Мнения: 237
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 10:36
Местоположение: Гулянци
получил Браво: 1 път

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от bobi_karyka »

Благодаря,за съветите stbeer68! Въпреки че няма да влизам в морето,ще измисля нещо да се подсигуря.Наистина всичко може да се случи.
Водачи, бъдете осторожни! Секунда невнимание, а после - цял живот мъртъв!!!
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от stbeer68 »

Не става въпрос само за морето. Наскоро наш колега с каяк сподели негово премеждие случило се на язовир и ако не са били колеги с лодка може би е щяло да завърши с фатален край. Не си спомням в коя тема го беше писал,но накратко ще го преразкажа. При изправяне в каяка си мисля беше настъпил воблер и куката му се забива в крака. Цопва от болката или от стреса във водата и естествено без жилетка и омотан с разни такъми започва борбата за живота. Колеги с лодка с двигател са му се притекли на помощ и всичко е завършило щастливо. Не бива да подценяваме водата дори и времето да е прекрасно.
Hobie Mirage Outback
Аватар
bobi_karyka
Мнения: 237
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 10:36
Местоположение: Гулянци
получил Браво: 1 път

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от bobi_karyka »

ВНИМАНИЕ-на първо място,после всичко останало.Извадил е късмет човека,благодарение на колегите които са се отзовали.
Водачи, бъдете осторожни! Секунда невнимание, а после - цял живот мъртъв!!!
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от КАЯ »

Ще следя темата ти с интерес, щото и аз мисля да премина от лодка на кану по причини, че ми е трудно сам да качвам и свалям твърдата лодка от покрива на колата. По-точно за сваляне я свалям макар и трудно, но за качване търся помощ от колеги, но когато няма никой на близо си е голяма борба. по тази причина престанах да излизам с лодката.
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от emil petkov »

Хайде изкарай го това кану на вода, стига си ни държал под напрежение.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
Аватар
bobi_karyka
Мнения: 237
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 10:36
Местоположение: Гулянци
получил Браво: 1 път

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от bobi_karyka »

IMG_20170320_103552.jpg
IMG_20170320_103552.jpg (176.48 KiB) Преглеждано 5480 пъти
Готов за бой.
Водачи, бъдете осторожни! Секунда невнимание, а после - цял живот мъртъв!!!
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от emil petkov »

При първата голяма риба ще установиш неудобствата и ще потърсиш лодка за риболов.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от EDM electronics »

За спортен риболов най-доброто средство за придвижване по вода е каяка, не лодката, не кануто. Каяка е лек и можеш да го спуснеш от всеки бряг, вкл. и стръмен, и плитък - на ръка или на гръб, не с колесар. Каяка се носи, като куфар на багажника. Лесно се съхранява на тавана в гаража. Не потъва при обръщане. Безшумен е при придвижване, не плаши, не стресира рибата. Ако няма риба и деня се очертава валат, разходката с каяка е повече от това да хванеш риба, това е вид спорт. По-марковите модели са изключително стабилни на вълна, пригодени са за океански риболов в условията на големи вълни /моя съм го пробвал на 90 см. вълна, не съм се обръщал, има колеги са карали и на 2-3-метрови вълни/. Няма никаква поддръжка. Кефа е невероятен, все едно караш ски. Оборудването за риболов е не по-лошо от това на лодката, аз нося със себе си 5 бр. спининга и троля с две въдици. Няма никакви проблеми за малки и големи риби. Носиш специално облекло и предпазни средства, които лодкарите пренебрегват и често заради това се случват нещастни случаи /не съм видял ни един лодкар с жилетка да речем/. За каякаря първото и най-важно нещо е сигурността. С каяка няма никакъв проблем и неудобство да се хващат големи риби, стига да имат късмета да ти ударят. Тръпката с каяка никога не гасне, сравнима е със секса. Качиш ли се на каяк за друго не щеш и да чуеш повече. Единствения недостатък на каяка е липсата на избор за стоене на каякаря и схващане при продължително стоене повече от 4-5 часа.
Извинявам се за рекламата,но форума е каякарски и акцентирам предимно на каяка. Кануто ми се струва опасно при наличието на вълни и обръщане.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от stbeer68 »

EDM electronics написа: По-марковите модели са изключително стабилни на вълна, пригодени са за океански риболов в условията на големи вълни /моя съм го пробвал на 90 см. вълна, не съм се обръщал, има колеги са карали и на 2-3-метрови вълни/.
С повечето неща съм съгласен с теб и те подкрепям,но с вълните малко си се изхвърлил. Три години от живота ми минаха на военен кораб като войник и смея да кажа ,че 5 бала си е доста силна вълна и никак не е комфортно. За каяк изобщо не ми се мисли какво ще е ако посмееш да влезеш. Хващало ме е гадно време в морето и е вдигало вълна около 2-3 бала и ме заливаше сериозно с тенденция ако ме прекара да ме катурне,а на самия прибой направо носа на каяка се удари в дъното. На Черно море трябва да се гледа сериозно и да се внимава много .С него шега не бива.
1 бал – 10 см.
2 бала – 10см – 50 см
3 бала – 50см – 125см
4 бала – 1.25м – 2.5 м
5 бала – 2.5м – 4 м
6 бала – 4м – 6 м
7 бала – 6м – 9 м
8 бала – 9м – 14 м
9 бала – над 14 м
Hobie Mirage Outback
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от gogo26 »

Колеги,прекарвайте повече време на вода в каяка :fish5: времето вече го позволява :D
От снимката на кануто виждам, че е станало на лодка с двигател.В което няма лошо,и даже ще е доста мобилно и бързо за голямата река.С ниско съпротивление при постоянното течение там.Може да има проблем при работа с въдиците,заради стабилизаторите.
Друг е въпроса какво ще се случва при резките вълни,създадени от корабите :!:
Hobie Mirage Outback
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от Accept »

Говоря за морски риболов. На сладководен имам само 1 излет.
1. Изключвайки вълни над 2м, най-опасната в една вълна не е височината, а дължината.
2. От учебника по физика знаем, че скоростта на вълната зависи от средата на разпространение. Това ще рече, че скоростта на вятъра няма да ускори вълните, а ще започне да ги "чупи". Сиреч - важен е и вятъра и трябва да се отчита промяната му, особено когато до брега има повече от 10 минути гребане "на задна гума".
Имал съм случаи на двуметрови вълни да рахатясвам и дори да не клатя чепарето, защото това вършеха вълните - 1,5 - 2м. дълги, стабилен лек бриз - приказка. Друг случай - рязка смяна на вятъра и вървящи една срещу друга (мислех, че е невъзможно) 40 - 50см много къси вълни. Каяка полудя, никакъв шанс за предугаждане коя и от къде ще те перне - няколко минути "на задна гума" до брега. Чак на плиткото скатах въдиците.
RTM Ocean Quatro
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от бай сом »

EDM electronics написа:За спортен риболов най-доброто средство за придвижване по вода е каяка, не лодката, не кануто. Каяка е лек и можеш да го спуснеш от всеки бряг, вкл. и стръмен, и плитък - на ръка или на гръб, не с колесар. Каяка се носи, като куфар на багажника. Лесно се съхранява на тавана в гаража. Не потъва при обръщане. Безшумен е при придвижване, не плаши, не стресира рибата. Ако няма риба и деня се очертава валат, разходката с каяка е повече от това да хванеш риба, това е вид спорт. По-марковите модели са изключително стабилни на вълна, пригодени са за океански риболов в условията на големи вълни /моя съм го пробвал на 90 см. вълна, не съм се обръщал, има колеги са карали и на 2-3-метрови вълни/. Няма никаква поддръжка. Кефа е невероятен, все едно караш ски. Оборудването за риболов е не по-лошо от това на лодката, аз нося със себе си 5 бр. спининга и троля с две въдици. Няма никакви проблеми за малки и големи риби. Носиш специално облекло и предпазни средства, които лодкарите пренебрегват и често заради това се случват нещастни случаи /не съм видял ни един лодкар с жилетка да речем/. За каякаря първото и най-важно нещо е сигурността. С каяка няма никакъв проблем и неудобство да се хващат големи риби, стига да имат късмета да ти ударят. Тръпката с каяка никога не гасне, сравнима е със секса. Качиш ли се на каяк за друго не щеш и да чуеш повече. Единствения недостатък на каяка е липсата на избор за стоене на каякаря и схващане при продължително стоене повече от 4-5 часа.
Извинявам се за рекламата,но форума е каякарски и акцентирам предимно на каяка. Кануто ми се струва опасно при наличието на вълни и обръщане.
Страхотно описане на предимствата на риболова с каяк. Абсолютно така е! Това обаче важи само за хора с такъв начин на мислене. Имам приятел с лодка, който ме счита за абсолютно неизлечимо душевно болен, който маа като луд из водоемите (особено на Дунава срещу течението е голям екшън). Обаче като застанем един до друг (набори сме), веднага ще познаеш, кой маа, и кой се вози по цял ден. :)
Аватар
bobi_karyka
Мнения: 237
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 10:36
Местоположение: Гулянци
получил Браво: 1 път

Re: Има ли хора с канута?

Мнение от bobi_karyka »

Ето и едно клипче с двама на борда.https://www.youtube.com/watch?v=l1mXH5M ... e=youtu.be
Водачи, бъдете осторожни! Секунда невнимание, а после - цял живот мъртъв!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”