Морски риболов с каяк 2017г.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от stbeer68 »

Хайде днес направих сефтето на сафрида за тая година.Риболова се състоя в залива пред къмпинг градина 10-12-ти метър дълбочина на дрейф с каяка и пусната плаваща котва. Рибата се държеше на 6 - 8 метър. Резултата 1-1,5 кг сафридче. Освен риболова направих теста на новото си гребло ,което също ми достави не по-малко кеф на душата.
Ето и някоя снимчица:

Изображение Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
ro666koto
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 25, 2011 15:53
Риболов: От скоро и с каяк
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от ro666koto »

Днес и аз открих сезона с около 0,5 кг сафрид до таляна на Траката. Наслука на всички:)
RTM Tempoooo
vorg
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Авг 06, 2016 16:38
Риболов: риболов с каяк
Местоположение: гр.Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от vorg »

Днес рано сутринта на Траката тотална липса на сафрид, и реших така и така няма риба да се поразходя с каяка до Галата. След няколко хвърляния бях уловил 4 дракона и някалко сафрида. След това реших да се връщам към Траката и от 13.00ч до 15.00 до таляните хванах около 1.5кг. грацосафрид. Забелязах , че до обяд има много делфини които пръскат рибата и риболова върви най-добре след обяд.
Ocean kayak Prowler 13 Angler
ro666koto
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 25, 2011 15:53
Риболов: От скоро и с каяк
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от ro666koto »

Утре се заформя събиране на четата следобед на Траката!
RTM Tempoooo
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от stbeer68 »

Днес на мидарниците до острова Созопол му разказахме играта на грацо-сафрида . Влязохме до острова към обяда и в 18,40 си тръгнахме от там с по 10-на кила риба. Беше просто голяма сеч и имаше много риба от 5-15 метър. На моменти сонара ставаше червен от риба. Изкарахме си един страхотен ден пълен с много емоция.Желая слука на всички и пълни живарници. :tup:
Изображение Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от stbeer68 »

Oт няколко дни съм на градина на почивка.Влизам редовно с каяка за риби,но не дава много. Ha влизане вземам по 2-3 кг ,но пък за сметка на това хубав и едър сафрид.
Изображение
Hobie Mirage Outback
spase
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 11:01
Местоположение: Sofia
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от spase »

Тоя жълто зелен сафрид изглежда чудесно и така, да не го сложиш и него на скарата;))
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от stbeer68 »

Днес морето бе щедро и до 11.30 часа ме дари с почти пълна чантичка хубав едър сафрид. За съжаление морето се развали и риболова приключи за деня.

Изображение Изображение

П.п
Жълто зелената мярка я сложих в хладилника да се запоти и отиде после със сафрида.
На слука и успехи колеги
:tup:
Hobie Mirage Outback
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от spin_master »

Много хубав сафрид. Аз бях на 1-ви юли малко по на юг и имаше много сафрид сутрин рано, но пък дребен.
Колега този уикенд е ловил на Траката и също доволно много сафрид е излизал.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от stbeer68 »

Днес направихме едно много добро представяне до острова на Созопол. Влязохме 3 каяка сутринта към 7,30ч. и си тръгнахме от острова 14.00. Риба даваше доволно и всички ловяха. По едно време преброих 84 лодки около нас. Ето ни и нас с улова,но за съжаление не се вижда рибата в едната хладилна чанта на ,която и трябваха 3 пръста да се напълни до горе. Последната снимка на легена в банята е моя улов. Не съм го теглил ,но за мен това си е много хубава слука. Желая на всеки такава от сърце.
Изображение Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от gogo26 »

Браво :tup:
Наистина нашето море е пълно със сафрид,та чак омръзва да го ловиш :D
Има един проблем.Задължително трябва хладилна чанта с много лед.Защото в тая жега рибата се разваля за минути.
Hobie Mirage Outback
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от stbeer68 »

gogo26 написа: Има един проблем.Задължително трябва хладилна чанта с много лед.Защото в тая жега рибата се разваля за минути.
Така си е относно леда. На влизане хладилната чанта е пълна с охладителни тела. Нося поне 4-5 замръзнали охладителя + една бутилка замръзнала минерална вода. Започвам постепенно да пълня чантичката и едно по едно да вадя охладителите. Напълни ли се чантата продължавам да ловя още малко докато се напълни и от двете страни на каяка в краката и паля греблата към брега за да не се развали рибата.
Независимо дали продължава да дава много хващам пътя.
Hobie Mirage Outback
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от stbeer68 »

Днес в залива на Созопол и около острова покрай мидените ферми се представихме добре с каяците. Риба имаше много на сонара ,но нещо не иска да се храни. Даде си доволно морето до обяд и после ни изгони да си ходим като наду един хубав силен вятър. На всяко вадене на чепарето имаше улов по 1 до 3 рибки,но за съжаление нямаше ония красиви гердани,които пълнят душата на рибаря.
Ето го моя улов до обяд ,а чантичката е 13 литра. Колегата с другия каяк има повече от моя улов.
Изображение
Hobie Mirage Outback
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от gogo26 »

Браво Ямболски :tup:
А чернокопче не се ли появи?А някоя циганка?Време им е вече.
Имам информация от харпунджии,че по рифовете се мяркат лефери по половинка.На тролинг може и да има ефект :fish15:
Hobie Mirage Outback
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Морски риболов с каяк 2017г.

Мнение от RIMOHIT »

За кой район ти е информацията , Гого?
Миналия уикенд пропуснахме , защото беше разбъркано морето повече от желаното , а и по-миналия не се представихме на нивото , което подържахме цяло лято на Агалина. Имаше тролингисти там , но няма такива успехи , като във Варненско.
На мен не ми остава ред да го пробвам тоя тролинг , защото синковеца няма да смогне . Хващахме единични циганета и чернокоплета , но тепърва играта предстои...
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”