RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
icogiev
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 23:54
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от icogiev »

Здравейте, миналата година си взех една малка лодчица с ваша помощ която покри леко времето за ремонт на голямата лодка, но сега вече няма желаещи да излизат с мен с малката лодка а голямата ми е голяма и надалеч и затова се завърнах към оригиналната идея за каяк, погледнах на живо горните 2 модела съвсем наскоро и честно казано не мога да преценя кой ще е по-подходящ за мен.

Като цяло ще ловя на 90% в морето предимно в черно море и от време на време в Гърция, гледам доста хора във форума имат K-largo и се чуват предимно суперлативи, по чуждите форуми хвалят доста Perception Pescador 12.0 и понеже и двата модела са на практика на една цена се чудя кой да взема.

Висок съм 180см към 80кг, нямам намерение да товаря много багаж или да стоя по цял ден в морето, а по-скоро да имам бърз и удобен начин да изляза за риба където и да съм

Нямам проблем със съхранението, не знам каква е разликата в транспортирането на 2-та предполагам не се различават, имат ли съществена разлика и кой според вас е по-подходящ.

Между другото приемам и други предложения за модели до 2000лв, като цяло не искам употребяван каяк.

Благодаря за мненията и поздрави.
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от vesko1234 »

По-удобен за бързо влизане излизане е по лекия. Един колега с к ларго изобщо не се мъчи да го транспортира. Държи го на плажа и само оттам влиза. Аз някой път предпочитам да вляза с надуваемия че по лекичък.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от RIMOHIT »

За вашите килограми , според мен К ларгото е излишно широк , тромав и тежък каяк за вас.
hobie revolution 13
icogiev
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 23:54
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от icogiev »

RIMOHIT написа:За вашите килограми , според мен К ларгото е излишно широк , тромав и тежък каяк за вас.
Благодаря за съветите, като цяло държа да ми е удобен, K-Largo няма седалка в комплекта и затова везните наклоняват в полза на Pescador 12.0, но много от притежателите на каяци казват че 14 е минимум за тях, разликата е 30-40см в дължина, която не съм убеден че ще използвам, в смисъл няма да правя преходи или да пренасям огромни количества багаж и от тази гледна точка като цяло везните още повече клонят към Pescador 12.0.

Но широчината не допринася ли за стабилност и комфорт? Объркан съм и се чудя какво да правя.

Благодаря още веднъж за съветите.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от RIMOHIT »

Koмфорт за седене в каяка- да , но не забравяй комфорта по мъкненето на каяка , товаренето му , и комфорта от лекия ход на каяка при гребане... К ларгото е с нагънато дъно и това си оказва влияние . Положително на стабилноста и отрицателно на скороста. Аз съм за другия вариант от изброените.
hobie revolution 13
icogiev
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 23:54
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от icogiev »

RIMOHIT написа:Koмфорт за седене в каяка- да , но не забравяй комфорта по мъкненето на каяка , товаренето му , и комфорта от лекия ход на каяка при гребане... К ларгото е с нагънато дъно и това си оказва влияние . Положително на стабилноста и отрицателно на скороста. Аз съм за другия вариант от изброените.
И аз вече клоня на това мнение, но можете л ида ми препоръчате откъде да го купя

единият вариянт който намерих е от тук http://stormshop.bg/shop/kayak/sit-on-t ... or-pro-12/

а другия от тук

http://www.bg-kayak.com/product.php?IDC ... 3&IDLang=1

цената е еднаква но ми обявиха 190лв за транспорт.

Благодаря за мненията
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от spin_master »

В петък имам планове за сега да мръдна до морето, но от Бургас на юг. Евентуално мога да ти го докарам до Бургас вечерта в петък. А ти от там да го натовариш за Варна. Само ще ти трябва багажник на тавана и колани за да го натовариш. Пиши ми ако си сигурен, че искаш да го купиш.
Иначе Perception Pescador 12.0 и на мен ми изглежда по-добре като характеристики. Трябва и едно гребло да си заприходиш.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от RIMOHIT »

За тия пари при Ванката в Поморие има стелт12 със седалка и гребло . А за парите , които ти искат за транспорт по добре иди до Поморие . Ще направиш хем едно моренце , хем ще тестваш на воля и ще си убеден в избора си ...
https://www.kayakshopbg.com/stealth-12 Иначе бих ти препоръчал X13 модела , но го нямат в наличност..
hobie revolution 13
Николай Мерджов
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 20:49
Риболов: ловя на муха
дал Браво: 115 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от Николай Мерджов »

В неделя гребах на яз. Доспат в двуместен скъп каяк марка Хоби . Много се забавлявахме ... риба не хванахме , но видяхме шаран около 5 кг. на метър под лодката в един от заливите ! Този каяк се предлага и с механизъм за краката , а отдолу е като предните перки на делфин ..... цената обаче е около 5 бона .... ръцете обаче са свободни за спининг примерно :D . Каяка които и да изберете от двата е за развлечение .... не за скорост . Корпусната скорост на каяка е около 5 км. в час . Хубаво е да се прочете този материал и дано е полезен : http://bg-kayak.com/page.php?IDMenu=866&IDLang=1 :wink: !! Успех в риболова и наслука !!!
icogiev
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 23:54
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от icogiev »

Николай Мерджов написа:В неделя гребах на яз. Доспат в двуместен скъп каяк марка Хоби . Много се забавлявахме ... риба не хванахме , но видяхме шаран около 5 кг. на метър под лодката в един от заливите ! Този каяк се предлага и с механизъм за краката , а отдолу е като предните перки на делфин ..... цената обаче е около 5 бона .... ръцете обаче са свободни за спининг примерно :D . Каяка които и да изберете от двата е за развлечение .... не за скорост . Корпусната скорост на каяка е около 5 км. в час . Хубаво е да се прочете този материал и дано е полезен : http://bg-kayak.com/page.php?IDMenu=866&IDLang=1 :wink: !! Успех в риболова и наслука !!!
ако е 5км/ч ще става ли за тролинг ? Защото с лодката за чернокоп я настройвам на 7км/ч и така си ловим.

Казах че предпочитам нов каяк, но попаднах на тази оферта

https://www.olx.bg/ad/ednomesten-kayak- ... efab6e08b0

1400лв заслужават ли си, то е ясно че нов по-добре но и аз съм от варна и спестявам към 800лв и се замислям за този вариянт, тъкмо ще ми останат пари за втора сонда за сонара, за да ползвам един дисплей и за бира :).

А и какви слаби страни да търся ако купувам на старо?

П.П. току що се връщам от риба пред галата 4кг сафрид от 6 часа до 9, на траката имаше мнооого лодки. това е инфото от мен прясно прясно. Ако утре даде времето след обяд ще излезем отново.
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от spin_master »

Направо го грабвай този от обявата! Нямаш проблем да тролиш и с 7 км/ч. и с повече. В зависимост от каяка можеш да развиеш скорост до около 10 - 12 км./ч. за повечето модели. Има и други по-бързи, но не са за риболов. За втората употреба трябва да гледаш дали няма само деформации по корпуса. Иначе е нормално да има одрасквания по дъното.

Но е добре да се разбереш със собственика и да го тестваш на вода, за да видиш как ще се чувстваш в него. А ако се разбереш с колеги от Варна и района да тестваш по това време още няколко модела ще е най-добре за теб, за да направиш разликата. Савата в Балчик има 2 модела ако не се лъжа. Във Варна също има колеги с каяци.
icogiev
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 23:54
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от icogiev »

Ами утре му звъня, значи гледам за деформации, ако има пробойни могат ли да се лепят с нещо, примерно лодката я ударих в скала и я оправихме със стъклопласт, но тя си е и изградена от тоя материал, каяците са пластмасови, може би се вукланизират?

Питам за да знам кое е фатално и кое може да се прежали като дефект.

Между другото този каяк е друг модел чак сега видях, някой знае ли дали се различава от Stealth 12?

Благодаря за съветите, колегите с каяците много често съм ги засичал на Траката, утре ще мина да видя дали няма да ги случа.

Поздрави.
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от vesko1234 »

Важно е да е съхраняван на сянка. Слънцето му скъсява живота. Живота е към 15 години. Освен това може да се деформира корпуса при неправилно съхранение. Има стойки за каяци на които трябва да е сложен на една страна. Този модел не е от най бързите и може дв влиза малко вълна понеже е късичък. Тролинг с 7км е за паламуд и на гребла поне за мен е малко трудно. Ако няма вятър и бързам да се прибирам без воблери поддържам 6.5км с prowler 13.
Иначе за варна ти трябва лек каяк понеже от траката или 4та буна не можеш да влезеш с колеленца за каяк или както се казваше колесарчето :) Ако искаш може да пробваш моя и rtm tempo тия дни.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
icogiev
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 23:54
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от icogiev »

vesko1234 написа:Важно е да е съхраняван на сянка. Слънцето му скъсява живота. Живота е към 15 години. Освен това може да се деформира корпуса при неправилно съхранение. Има стойки за каяци на които трябва да е сложен на една страна. Този модел не е от най бързите и може дв влиза малко вълна понеже е късичък. Тролинг с 7км е за паламуд и на гребла поне за мен е малко трудно. Ако няма вятър и бързам да се прибирам без воблери поддържам 6.5км с prowler 13.
Иначе за варна ти трябва лек каяк понеже от траката или 4та буна не можеш да влезеш с колеленца за каяк или както се казваше колесарчето :) Ако искаш може да пробваш моя и rtm tempo тия дни.
Благодаря за предложението и мненията, ако даде време ще пиша на лични за тест и бира :tup: , а защо не мога да вляза в морето без колелца?
Аз си представям че го поставям върху водата и се настанявам отгоре му?

Поздрави.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: RTM K-largo или Perception Pescador 12.0

Мнение от stbeer68 »

icogiev написа:.................................ако има пробойни могат ли да се лепят с нещо, примерно лодката я ударих в скала и я оправихме със стъклопласт, но тя си е и изградена от тоя материал, каяците са пластмасови, може би се вукланизират?
Питам за да знам кое е фатално и кое може да се прежали като дефект.Между другото този каяк е друг модел чак сега видях, някой знае ли дали се различава от Stealth 12?...................................................
Ako се пукне каяка и е хубава марка ,а не някой китайски бидон то няма проблем с поправката. Поправката се състои в лепене със такъв материал като каяка и пистолет за горещ въздух или поялник.
Каяците на Malibu им дават доживотна гаранция за защита на материала от слънце. Иначе този от обявата и Stealth 12 се различават и стелта е по добрия като оборудване за риболов. Изобщо дори не се замисляй ако ти изпадне нещо хубаво втора ръка. Каяка ако не е пробит или деформиран няма какво друго да му има. Той си е един пласмасов бидон с различна форма пригоден за риболов или развлечение.
Hobie Mirage Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”