Каяци и абняци 2017

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5801
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Каяци и абняци 2017

Мнение от баш майстора »

Тва мръзела след отпуска - голем човек. Вече трети ден не мога да се наканя да драсна два-три реда и да кача някоя снимка от ваканцията в Родопите. Не че има какво толкова за разказване, просто да се отбележа, че още не съм гушнал чемшира. :lol: Много от вас знаят, вече няколко години се разпъваме на ШП, тая година решихме да сменим пеизажа с Беглика. Да, ама не! Мястото, което бяхме харесали беше наводнено от "Медузата" и се наложи да избираме между Вариант 1 - да разпъваме лагера в калта и Вариант 2 - да се върнем към познатите места на ШП. Познайте кое избрахме! ;) За съжаление това, което са наблюдава от дълги години по морето, вече е факт и в планините - местата на първа линия се окупират от селтаци с каравани и кемпери от май до септември, нищо че "курортистите" я благоволят да се появят за събота верер, я не. :evil: Почвам да се замислям дали забраната на свободното/безплатното къмпингуване не е добра идея. Една скромна такса от 5-10 лева на каравана/кемпер/палатка на ден би накарала доста от тарикатите от Пз и Пд да се замислят дали ще си държат курниците постоянно по язовирите. :roll: Както и да е, лагера биде построен за нула време и започнахме да се сбираме. Ма, голямо сбиране падна - в събота вечер успяхме да преброим скромните 54 калпака на масата! :shock:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тоо народ, освен да се пои, тряя и да се рани, а ние сме толко абни, че не можем да хванем риба за пет, не за петдесет гърла, та добре, че беше чичо Гочо, да вземе нещата в свои ръце и да хване малко рибица. Подчертавам МАЛКО!!! :lol: :lol: :lol:
Изображение
От колеги, дунавски рибари, съм чувал, че шаран на скара било голяма всусотия, но никога до сега не бях опитвал. Наистина, с правилните подправки, е много добро! :D
Изображение
След навалицата през първия уикенд, част от гостите са разотидоха и останахме тези с надписаните столове. ;) Време за истинска почивка и "тихи" игри.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Сега сигурно някой ше попита - абе вие не бяхте ли тръгнали за риба? Е, бяхме... :oops: Не че сме имали кой знае какви очаквания за активен риболов, все пак цяла зима язовирите в района бяха източени почти напълно, а и по време на престоя ни нивото постоянно се менеше. Обиколихме и четирите по-големи язовира в района и нищо интересно. Пъстървите се държаха около 15-ия метър и единствената уловена от нас риба удари на... слоу джиг 12 грама. :shock: :shock: :shock: Щуките също ги нямаше никакви, имах само един удар на не-лоша риба, но за нещастие се откачи току-до каяка. Кефалът в стояща вода по принцип си е тегава работа. Единствените що-годе активни риби бяха костурите и през единия от дните успяхме да надърпаме прилично количество бодливци за час-два.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Както се казва: за тез пари - толкоз! Догодина - повече! :D
Изображение

Изображение

п.п. Бааа го, таа година не съм снимал ни едно цвеке. Срамммм!!! :oops: :oops: :oops:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
karidata
Мнения: 1123
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Каяци и абняци 2017

Мнение от karidata »

Класици...
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Каяци и абняци 2017

Мнение от RIMOHIT »

класически класици :lol:
hobie revolution 13
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Каяци и абняци 2017

Мнение от Vid »

Красота и релакс....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Каяци и абняци 2017

Мнение от quietriot »

Как се търпите 54 човека не мога да си обясня , на мен 10 са ми навалица и ме дразнят , камо ли 50 , това си е ведомствена станция от соца ......някой постоянно ще иска нещо да ти говори , да ти ебем и почивката тогава.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Каяци и абняци 2017

Мнение от Д.Граховски »

quietriot написа:Как се търпите 54 човека не мога да си обясня , на мен 10 са ми навалица и ме дразнят , камо ли 50 , това си е ведомствена станция от соца ......някой постоянно ще иска нещо да ти говори , да ти ебем и почивката тогава.
Аз за тва не аресвам морето, щото много сган, ама жената пак ще ме завлече на там за моя сметка :lol: .
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
баш майстора
Мнения: 5801
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Каяци и абняци 2017

Мнение от баш майстора »

Ко да прайш, тва е скъсената листа на "особено близки приятели и роднини" :oops: Всъщност не сме толкова много. От тия 54 вадиш около 25-30 деца, де по цял ден търчат по горите и не им виждаш очите, оставаме към 25 възрастни, ама те жените много-много не пият, така че и те отпадат от сметката. Така че в края на краищата сме 10-12 мужкарци, които си е баш-таман група като да си викаме наздраве, без да си омръзваме, щот се пак става дума за над седмица престой и си тряя разнообразие. ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Каяци и абняци 2017

Мнение от quietriot »

баш майстора написа:Ко да прайш, тва е скъсената листа на "особено близки приятели и роднини" :oops: Всъщност не сме толкова много. От тия 54 вадиш около 25-30 деца, де по цял ден търчат по горите и не им виждаш очите, оставаме към 25 възрастни, ама те жените много-много не пият, така че и те отпадат от сметката. Така че в края на краищата сме 10-12 мужкарци, които си е баш-таман група като да си викаме наздраве, без да си омръзваме, щот се пак става дума за над седмица престой и си тряя разнообразие. ;)
Бе важносто е да се чувстваш добре , щом повтаряш толкова тгодини значи ти е кеф и ти връзва , аз че съм социопат , това е друга работа. :lol:
ч.гълев
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Авг 22, 2017 17:06
Риболов: Риболов с каяк
получил Браво: 3 пъти

Re: Каяци и абняци 2017

Мнение от ч.гълев »

На Ш.П. има вече само каяци
...
IMG_0805.JPG
IMG_0805.JPG (128.89 KiB) Преглеждано 4088 пъти
IMG_0806.JPG
IMG_0806.JPG (108.22 KiB) Преглеждано 4088 пъти
IMG_0807.JPG
IMG_0807.JPG (107.35 KiB) Преглеждано 4088 пъти
IMG_0808.JPG
IMG_0808.JPG (133.59 KiB) Преглеждано 4088 пъти
IMG_0809.JPG
IMG_0809.JPG (123.83 KiB) Преглеждано 4088 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”