Съвет за водоемите в Родопи и близка Гърция?

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
BigBub
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Фев 20, 2014 12:25
Риболов: Морски, спининг, fly-fishing
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 47 пъти
Обратна връзка:

Съвет за водоемите в Родопи и близка Гърция?

Мнение от BigBub »

Здравейте колеги! :D
От това лято се запалих по каяците. Лятото го влачих по Халкидики, после 'обришах' реките по Южното Черноморие-Велека, Ропотамо и някой и друг водоем. Имам вече приличен опит и хванати 30тина щуки, костури и един мноого голям 20+кг..толстолоб по погрешка... :fish2:

Сега ми се ще за седмица да се поразходя из Родопите и близката северна част на Гърция. ( За повече просто няма да има време) :) Заинтересува ме яз. Ивайловград. Никога не съм го посещавал и нямам дори и визуална представа, камо ли за каяк и риболов.
Можете ли да споделите информация къде мога да къмпингувам за два-три дена, къде може да се хвърля въдица и какво да се търси. Някой ми каза, че нямало пъстърва и щука, но имало кефал, сом, костур. :fish15:
Гледам че е на две части. Къде е по добре да отида и най-вече къде е по-красиво, по-добре да се къмпингува и пуска лесно каяка?

Отделно някой има ли информация под Свиленград в Гърция къде има интересни места за каяк-има ли язовири разрешени за риболов, както и по морето около Александруполис?

Благодаря за всякаква споделена информация и опит!!! :tup:
ALX_0957.jpg
ALX_0957.jpg (214.14 KiB) Преглеждано 4394 пъти
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Съвет за водоемите в Родопи и близка Гърция?

Мнение от spin_master »

Привет колега!
На Ивайловград има много места за къмпингуване, зависи какво предпочиташ. Относно риболова там, можеш да разчиташ предимно на бяла риба, костур и сом. В Северна Гърция нямам представа за водоеми подходящи за каяк, но в морето можеш да ловиш доста разнообразна риба. Близо ти е устието на р.Марица, но нямам идея дали не е резерват и какви са условията за любителски риболов.
Аватар
BigBub
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Фев 20, 2014 12:25
Риболов: Морски, спининг, fly-fishing
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 47 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет за водоемите в Родопи и близка Гърция?

Мнение от BigBub »

Бяла риба, костур и сом звучат много добре!! :tup:
Като гледам гугъл сякаш ми се ще под Камилски Дол някъде. И оттам наляво към стръмните склонове? Как е там? Изглежда ми по-диво (което и търся) отколкото по горния край ( Малки Воден). Това място в червено??
Ivajlovgrad.jpg
Ivajlovgrad.jpg (158.67 KiB) Преглеждано 4320 пъти
Гърция и аз гледам по устието на Марица, ама дали е разрешено?? Гранична зона и пр..? :roll:
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Съвет за водоемите в Родопи и близка Гърция?

Мнение от spin_master »

Аз като съм ходил съм къмпингувал от страната на Бориславци, понеже ловихме през пролетта към устието на Арда. Но там е голо и няма дървета. След Дъбовец можеш да се отбиеш и там има доста приятни места. Другия вариант е да слезеш от Сеноклас. От Камилски дол не съм слизал и не мога да те посъветвам.
Аватар
BigBub
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Фев 20, 2014 12:25
Риболов: Морски, спининг, fly-fishing
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 47 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет за водоемите в Родопи и близка Гърция?

Мнение от BigBub »

Благодаря за съветите!! :tup:
Интересни са ми по-гористите склонове по долното течение сякаш. Говорих с един приятел, бил е надолу като е влязъл някъде от Хухла. Но автомобилът ми не е високопроходим и не мога да го последвам. Ще пробвам от Камилски Дол :D
Апропо, как беше риболова? Някакви съвети къде и какво да търся? :fish2:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Съвет за водоемите в Родопи и близка Гърция?

Мнение от Д-р Флекс »

Бигбуб, гръцкият закон за спортен риболов излично забранява използването на каквито и да е плавателни средства - от плавателен дюшек до яхта - при сладководен риболов. Така че, не те съветвам да се пробваш с каяка да ловиш другаде, освен в морето на Гърция.
angel81
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Авг 30, 2015 15:16
Риболов: спининг, дъно , перо ..
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Съвет за водоемите в Родопи и близка Гърция?

Мнение от angel81 »

абе зарежи ги тея ялови язовири .. иди на Пясъчник да ги начешеш рибоците..
Аватар
BigBub
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Фев 20, 2014 12:25
Риболов: Морски, спининг, fly-fishing
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 47 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет за водоемите в Родопи и близка Гърция?

Мнение от BigBub »

Докторе, аз и не съм си и помислял да пускам каяка по реките/езерата им. Имах предвид срещу устията на реките откъм морето. Нали там е уж лаврака? :fish2: Друго си е да му изляза в гръб дето най не очаква :fish15:

Не съм ходил в източните Родопи и ми е просто интересно да покарам каяка сред стръмните склонове на яз. Ивайловград..казват, че било диво и красиво, а аз точно това търся :D

После мисля към Порто Лагос и района един последен плаж/каяк/риба по тези морета за годината :tup:
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Съвет за водоемите в Родопи и близка Гърция?

Мнение от Vid »

Мястото което си показал на картата става за пускане на каяк. Лично съм влизал от таме, но малко по надолу към стената. То има няколко пътчета които стават, ама са доста кофти и е добре да си с по висока кола дори и да не е 4х4 при сух път.
Вярно е, че е много красиво и дори мисля през тази седмица да направя пак един риболов там.

За Воден и Бориславци забрави, последно кога ходих този разлив беше почти пресъхнал със средна дълбочина 2м.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”