Мнение за Тарпон 120, 140 и Hobie Quest 13

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Bojanov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 21:06
Риболов: Морски

Мнение за Тарпон 120, 140 и Hobie Quest 13

Мнение от Bojanov »

Здравейте, спрял съм се на един от тези 3 каяка. Моля за конкретно мнение от хора които са ги карали как са със стабилността в море. Интерисувам ме на първо място Тарпон 140. До сега бях със много стабилен каяк, но много бавен. Искам същата стабилност и малко по-леко да се гребе. Благодаря за коментарите.
pino
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Дек 02, 2010 10:58
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за Тарпон 120, 140 и Hobie Quest 13

Мнение от pino »

Да ти дам още една възможност, за която може да не знаеш. Взимаш си който искаш каяк за гребане и се оборудваш с надуваеми поплавъци. Джони внася такива, аз ги ползвам с Революшън 13 и са мн. удобни. Спокойно можеш да се наведеш без да се обърне каяка.Имат три позиции на височината на поплавъците - във водата, високо над нея и да ближат повърхността.
Ocean Kayak Torque
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Мнение за Тарпон 120, 140 и Hobie Quest 13

Мнение от spin_master »

Tarpon 140 е много добра риболовна машина. Него съм го карал и мога да кажа, че е прекрасен за риболов. Първичната му стабилност (в покой) не е от най-добрите, но вторичната му (по време на движение) е много добра. Не знам кой модел е бил предния ти каяк, за да мога да го сравня като стабилност, но колкото по-голяма първична стабилност има каяка, то той ще по-широк и съответно по-бавен. Щом казваш, че предишния ти е бил бавен, то най-вероятно Тарпона ще е една идея по-нестабилен от него. Най-добрия вариант е да седнеш и да го тестваш на вода. Има доста хора с този модел, които биха ти го дали за тест.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”