Някой знае ли...

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Лазар
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Дек 26, 2004 21:41
Местоположение: Русе

Някой знае ли...

Мнение от Лазар »

Някой знае ли от къде мога да си поръчам материали за изработка на мухи.Ще съм много благодарен ако някой ма светне :idea: по въпроса.На слука !
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Здрасти мойто момче,

значи трябва да издебнеш чичо Владо Гетов като влезе във форума, и да му го изцентриш тоя въпрос между очите. Накратко казано: с конци, прежди и секъв друг текстил се снабдяваш от шивашките принадлежности у дома, пера - от възглавницата, ама да я зашиеш след това, че иначе у вас сичко ще потъне в перушина, материя за мухи за кефал отрязваш от подметката на домашните си чехли. Имате ли кабинет по биология в училище? Имате значи. Издебваш даскалицата докато е в учителската стая, влизаш в кабинета с една ножичка и отрязваш маховите пера на всички препарирани бухали, фазани, пауни и т.н., те и без тях ще си карат чудесно.
След това дебнеш кога пускат пудела на съседите да се разхожда сам, примамваш го с пържен салам и докато то си яде ти му режеш кичурчета от козината за стримери. Прерови у вас всичко, и ако видиш нещо от заешка козина, от лисица или нещо такова - гепенсон веднага. Сичкото тва го криеш старателно, щото ако те барнат ще ти подуят врата от шамарчета (в моя случай жена ми така ме насоса...).
Друго - слагаш ножицата в джоба и се разхождаш невинно из Русе, обаче в същото време се озърташ къде има коледна и новогодишна украса. Играчките ги остави, интересуват ни гирляндите. Режеш от тях, ивичките от найлоновото фолио се използват при увиване на тялото на мухата, да стане бляскава.
Ама Владо Гетов трябва да ти ги обясни тея работи.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
ANUBIS
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:40
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Re: хай

Мнение от ANUBIS »

Бат Стан написа:Здрасти мойто момче,

значи трябва да издебнеш чичо Владо Гетов като влезе във форума, и да му го изцентриш тоя въпрос между очите. Накратко казано: с конци, прежди и секъв друг текстил се снабдяваш от шивашките принадлежности у дома, пера - от възглавницата, ама да я зашиеш след това, че иначе у вас сичко ще потъне в перушина, материя за мухи за кефал отрязваш от подметката на домашните си чехли. Имате ли кабинет по биология в училище? Имате значи. Издебваш даскалицата докато е в учителската стая, влизаш в кабинета с една ножичка и отрязваш маховите пера на всички препарирани бухали, фазани, пауни и т.н., те и без тях ще си карат чудесно.
След това дебнеш кога пускат пудела на съседите да се разхожда сам, примамваш го с пържен салам и докато то си яде ти му режеш кичурчета от козината за стримери. Прерови у вас всичко, и ако видиш нещо от заешка козина, от лисица или нещо такова - гепенсон веднага. Сичкото тва го криеш старателно, щото ако те барнат ще ти подуят врата от шамарчета (в моя случай жена ми така ме насоса...).
Друго - слагаш ножицата в джоба и се разхождаш невинно из Русе, обаче в същото време се озърташ къде има коледна и новогодишна украса. Играчките ги остави, интересуват ни гирляндите. Режеш от тях, ивичките от найлоновото фолио се използват при увиване на тялото на мухата, да стане бляскава.
Ама Владо Гетов трябва да ти ги обясни тея работи.

Jko :) :lol: :lol:
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.

http://hatch.flyfisherman-bg.com/
Гост

Re: хай

Мнение от Гост »

Бат Стан написа:Здрасти мойто момче.....Накратко казано: с конци, прежди и секъв друг текстил се снабдяваш от шивашките принадлежности у дома, пера - от възглавницата, ама да я зашиеш след това, че иначе у вас сичко ще потъне в перушина, материя за мухи за кефал отрязваш от подметката на домашните си чехли. Имате ли кабинет по биология в училище? Имате значи. Издебваш даскалицата докато е в учителската стая, влизаш в кабинета с една ножичка и отрязваш маховите пера на всички препарирани бухали, фазани, пауни и т.н., те и без тях ще си карат чудесно.
След това дебнеш кога пускат пудела на съседите да се разхожда сам, примамваш го с пържен салам и докато то си яде ти му режеш кичурчета от козината за стримери. Прерови у вас всичко, и ако видиш нещо от заешка козина, от лисица или нещо такова - гепенсон веднага. Сичкото тва го криеш старателно, щото ако те барнат ще ти подуят врата от шамарчета (в моя случай жена ми така ме насоса...).
Друго - слагаш ножицата в джоба и се разхождаш невинно из Русе, обаче в същото време се озърташ къде има коледна и новогодишна украса. Играчките ги остави, интересуват ни гирляндите. Режеш от тях, ивичките от найлоновото фолио се използват при увиване на тялото на мухата, да стане бляскава.
Ама Владо Гетов трябва да ти ги обясни тея работи.
После се чудим що расте детската прЕступност :D :D :D Глей кви съвети дава Стенли.
Прав си Бат Стане - позволявам си да цитирам Владо - Не купувай !Всичко го има наоколо,важното е да го забележиш.
Лазар
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Дек 26, 2004 21:41
Местоположение: Русе

Мнение от Лазар »

Хахахахахахахахахахахахахахахахахаха...спирам, че няма да ми стигне мястото да ти опиша колко се смях на тва дет си го писал(извини ме за невежеството ама ти беше журналист, нали :?: :oops: )Кат се замисля...за козина...сестра ми...докато спи... :D :D :D Жалко, че кучето ми е дакел(хем дълги, хем с къса козина :? )Сестра :idea: :idea: :idea: =>мноооого плюшени играчки.COOL.Ама ми трябват и перца в по-топли цветове (син,червен,зелен,жълт)Имах 2 папагала ама...още инам заседнало месо между зъбите :mrgreen: Ще отида в някои магазин за дом. любомци и ще си набавя 8)
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Спри се бе, Лазо :) (... би казал Шамана :) )
Всичко ще ти дам, остави животинките :)
Само се обади да ти покажа кое как се прави и с какво и да ти дам каквото ти трябва.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

майтап

Мнение от Бат Стан »

Майтап бе, малък, лаф да става...чичо ти Росен ще ти обясни всичко, няма нужда да скиториш с ножицата в джоба и да откриваш топлата вода.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Тъй, тъй...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Лазар
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Дек 26, 2004 21:41
Местоположение: Русе

Мнение от Лазар »

Росене...Роска...кажи как да ти казвам щот се объках.Росене-все едно съм ти сърдит, Роска-ами по голям си (и сме се виждали само веднъж)...Нооооооооо да не сменям темата...кажи място и час, когато ти е удобно(аз съм във ваканция 8) )А Shamana последния път ми го каза тва (предполагам) щото е знаел, че наще ще ми подарят мухарката за Коледа.Иначе тъи съм са засилил,че немам спиране :D :D :D .
vlado
Мнения: 201
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 16:40

Мнение от vlado »

Привет, Лазаре! Радвам се на ентусиазма ти, защото това е моторчето което ще те дърпа/бута/тегли напред в това страхотно хоби. Повечето хова тук ме знаят и няма да се изненадат от това което ще ти кажа- Не купувай!! Покупката е по-скъпия и не винаги по-удачния начин да се снабдиш с добри материали . В форума на Радо- Акулата се разисква този въпрос http://www.forums.akulata.com/viewtopic.php?t=137
За направа на мухи без инструменти можеш да погледнеш и наръчника на Бай Ганьо http://www.forums.akulata.com/viewtopic.php?t=150
http://www.forums.akulata.com/viewtopic.php?t=151
Поздрави !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”