Направено с мерак.

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
gergenenov
Мнения: 322
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 20:46
Местоположение: Sofia

Re: Направено с мерак.

Мнение от gergenenov »

Съби мерси за предложенията,но ще опитам да намеря правоъгълна ,масивна (стоманена основа )
Ако някой колега се сети нещо да пише.
Отностно работата с менгемето добре е ,но ще се пипа тук там.

Поздрави
Краси
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Направено с мерак.

Мнение от jagger1 »

Привет, Краси.
Поздрави за направеното с мерак до този етап. Харесва ми много.

Накратко, ако мога да ти помогна за следващите етапи с нещо:

За основата.
Виждам, че си мераклия и искаш да си изпипаш нещата.
Като идея за основата - помисли си за една гранитна плоча. Гранитни плочи в различни разцветки можеш да си намериш в големите вериги магазини от типа на Практикер и т. н. Като размери съм виждал (полирани) от 20х20 см. до 40х60 см. Дебелините варират от 0,6 см. до към 2 см. Като тегло, една плочка с размери 20х20 см. мисля, че ще пасне на менгемето. Трудното е пробиването на отвора. Аз съм виждал закрепване чрез междинна втулка, която е набита в гранитната плоча и чрез втулката е направен захвата на менгемето. Втулката можеш да си я направиш и с възможност за регулиране по височина.
Гранитът е достатъчно тежък (при дебелина около 1.5 см., за да стои стабилно менгемето при вързване.
Това предложение важи за стационарен вариант. Аз също съм се насочил към такава основа, но в момента си разработвам монтажната маса за муховръз. На нея също планирам да има гранитна плоча (40х60 см.) За момента имам няколко варианта в главата си и още не съм избрал окончателния :D . Възможно е да използвам основната гранитна плоча на масата и като стойка. Ще видя. Не съм решил още.

Компромисен вариант е с мраморна плоча. Мраморът се обработва много по-лесно, а като тегло е малко по-лек. Почти пренебрежимо за един и същи размер на плочата.

За стоманена плоча - то е ясно. Има си и предимствата, има си и недостатъците - както всяко нещо. В крайна сметка, всеки сам решава.
Това е от мен за основата на менгемето.

Иначе, ако си фен на тунинга, виж това:
http://globalflyfisher.com/forum/viewtopic.php?t=500

http://globalflyfisher.com/forum/viewto ... c85955d7b0

Ще се радвам, ако съм бил полезен.
Поздрави.
Миро
Аватар
gergenenov
Мнения: 322
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 20:46
Местоположение: Sofia

Re: Направено с мерак.

Мнение от gergenenov »

Здравейте колеги,
Основата стана чудесна.
Изработихме я от стомана ,изрязахме отвор за магнита ,два слоя грунд и отгоре лицева агнешка кожа от младо френско агне :D
Ето :

Изображение

Поздрави
Краси
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”