Мухарско Сдружение в България

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Тази тема нарочно от доста време я избягвам и гледам да не вземам отношение по нея, но така както ги виждам нещата аз те отиват към логичният си завършек. Ако имаше РЕАЛНО някакво желание (подкрепено с възможности разбира се) досега да има някакви резултати.
Конкретно за нашите условия към този момент варианта със стопанисване на реки е неприложим (става дума за пъстървата). Първо подходящите реки и участъци са малко, после мухарите, който ловят пъстърва не са толкова много (изключвам ги транзитиращите с по максимум 10-15 излета годишно) и накрая разходите за охрана и опазване никак няма да са малки, а плюс това и печалба трябва да има и ето го отговора на въпроса ще има ли мухарска река - твърдо НЕ.

Поздрави.
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

BOROOO написа:Тази тема нарочно от доста време я избягвам и гледам да не вземам отношение по нея, но така както ги виждам нещата аз те отиват към логичният си завършек. Ако имаше РЕАЛНО някакво желание (подкрепено с възможности разбира се) досега да има някакви резултати.
Конкретно за нашите условия към този момент варианта със стопанисване на реки е неприложим (става дума за пъстървата). Първо подходящите реки и участъци са малко, после мухарите, който ловят пъстърва не са толкова много (изключвам ги транзитиращите с по максимум 10-15 излета годишно) и накрая разходите за охрана и опазване никак няма да са малки, а плюс това и печалба трябва да има и ето го отговора на въпроса ще има ли мухарска река - твърдо НЕ.

Поздрави.
Борка, недей така! Добре, че Петър Моканина не е бил риболовец с изкуствена муха и шнур. :wink:
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
ivanlalushev
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 12:36

Мнение от ivanlalushev »

и какво сега значи държавата не ги дава на добрите хора ,а и самата тя не приви нищо по вапроса,за опазването на реката .нема такава държава по нашия краи казват една поговорка///куче варзано за джанка-ни то яде нито на другите дава да ядат.така и с наща държавица
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re:

Мнение от Мунчо »

Ivan VP написа: ... Добре, че Петър Моканина не е бил риболовец с изкуствена муха и шнур. :wink:
A може да е бил бивш такъв... :lol:

Малко късно го драснах, но не можах да се въздържа. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Re:

Мнение от Ivan VP »

Мунчо написа:
Ivan VP написа: ... Добре, че Петър Моканина не е бил риболовец с изкуствена муха и шнур. :wink:
A може да е бил бивш такъв... :lol:

Малко късно го драснах, но не можах да се въздържа. :D
Точно тъЙ, драги ми друже... :D :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Cliosport
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 16:36

Re: Мухарско Сдружение в България

Мнение от Cliosport »

Прочетох темата и съм ЗА стопанисването билет съм си вадил всяка година но тази не няма и да си вадя вече докато не видя промяна писнало ми е вече да ги гледам как унищожават рибата (понеже е много) много искам да се направи нещо жал ми е за рибките
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мухарско Сдружение в България

Мнение от Мунчо »

Колега, ваденето на билета е акт с чисто морална стойност. Без билет сам се нареждаш до една друга категория "риболовци", без значение колко дълбоки и основателни са мотивите ти.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Cliosport
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 16:36

Re: Мухарско Сдружение в България

Мнение от Cliosport »

щом мислиш че се нареждан до "онези" ОК но аз пържоли на глупаци няма да купувам
Муъ!
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 19:21
Обратна връзка:

Re: Мухарско Сдружение в България

Мнение от Муъ! »

Значи като се замислиш, защо всъщност плащаш билет?
Аз лично тази година съм извадил над 300-400 билета.. половината от тях да са редовните годишни са 7000лв, и да сложим други видове билети още 2-3 хиляди - 10000лв. Ами другото сдружение в Трявна, което вади повече билети от мен, ама нищо и от него 10000лв. = 20000. А служители на ИАРА не стъпват в Трявна с години. Рибарите на въдица, парашути, рачила и др. възможни за използване пособия на нашета река си ловят спокойно дори и на забранените територии. Докъто бях горски се стараех да ги позабърсвам, но от година и половина насам.. Не искам да кажа нищо лошо за служителите на ИАРА а за зле организираната система.
Ако общините вадеха билета и 70-80% оставаха за охрана и стопанисване, всичко щеше да е много по-добре. Ако общината охранява държавните водоеми на територията си няма да харчи почти нищо, спокойно може да си използва полицията и общинска полиция. Така всички останали пари ще отиват за стопанисване - най-вече поддръжка, коритата и наоколо ще е чисто и приятно. Никак не е скъпо да се поддържа речно корито, колкото и скъпо да изглежда.
Мъжът не е камила ..не може да не пие по цяла седмица!!
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Мухарско Сдружение в България

Мнение от Росен »

Направете си клуб, пазете си реките, зарибете си ги, защото там е имало и пак може да има хубави пъстърви и яки кефали. Щом познаваш горските и ИАРА ще ви е много по-лесно. Начини има и никой не може да ме убеди в обратното - с псуване не става, става с работа. Трявна е една прекрасна дестинация за риболовен туризъм - това може да го разбере и кмета на общината и много от хотелиерите. Освен Тревненска (Дряновска) имаш реките към Късовци, Радевци, Нейковци (напълниха ли язовира - той също става за пъстърва) - много идеи могат да ти се дадат, но сам не можеш - трябва клуб съмишленици.

Поздрави!
Муъ!
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 19:21
Обратна връзка:

Re: Мухарско Сдружение в България

Мнение от Муъ! »

Реките към Радевци и Късовци не стават, много човали пъстърва сме изсипали там, но уви, лятото водата почти изчезва и ....
Колкото до реката в Трявна, започнали са изграждат изкуствени вирове и дебели бързеи но за жалост ги строят само в забраната .. не, че е лошо, няма винаги да е забранено де.
За кой язовир говориш? микроязовира в Трявна или на Нейковци.
За микроязовира: нашето сдружение го взехме за стопанисване и одавна си мисля за пъстърва в него, но ме плаши много тинестото дъно и стоящата вода, иначе водата е чиста и студена.
А и в Трявна няма хора да ловят с шнур, само един ама той живее от 100 години в София и другия съм аз ама аз не ловя риба ами се оплитам..
Мъжът не е камила ..не може да не пие по цяла седмица!!
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Мухарско Сдружение в България

Мнение от Markony_RS »

То не е казано,че трябва клуба да е мухарски.Предполагам ,че има 10 човека ,които познаваш-риболовци ,които ги е еня за положението в района.Дали ловят на плувка или на спининг...се тая.После лесно ще се запалят по мухарлъка :)
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Мухарско Сдружение в България

Мнение от чичо Док »

Точно така - трябва да се лови на всичко коз.... като не ще на муха, блесна, като не ще...туряш червеите пък да видим 8)
-------------
Важното е да имат хората нужното отношение към рибите и реките(у нас все по често само теоретично), пък останалото за после...
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Муъ!
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 19:21
Обратна връзка:

Re: Мухарско Сдружение в България

Мнение от Муъ! »

Отделна дружинка сме им направили в сдружението. Има около 120 члена и на общите събрания едва се събират по 10ина човека, всички други си плащат членския внос заради привилегията да цъкат безпощадно шарана и сома на микроязовира, не ги интересува нищо... :(
Мъжът не е камила ..не може да не пие по цяла седмица!!
Муъ!
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 19:21
Обратна връзка:

Re: Мухарско Сдружение в България

Мнение от Муъ! »

чичо Док написа:Точно така - трябва да се лови на всичко коз.... като не ще на муха, блесна, като не ще...туряш червеите пък да видим 8)
А то това е задължително, аз винаги си нося в раницата едно малко телескопче 2.70 и като остана капо я вадя преди да си тръгна да хвана една риба.. :D
Мъжът не е камила ..не може да не пие по цяла седмица!!
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”