Мухарско Сдружение в България

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Не знам защо, но имам чувството, че г-н Явор Недев казва това, което ние желаем да чуем. Много добре си спомням, как по думите на наш общ колега, след среща с него, той беше изразил желание да "бъде понесен" под "хоругвите" на нашето "справедливо надоволство". Тогава казах, че не искам да ме яхат и употребяват за чужди цели. А в случая ми е любопитно примерно откъде може да знае той кои клубове са "читави" и защо си позволява да определя списващте Закона като "писарушки"(дори и действително да са такива и без реален поглед върху риболова като цяло), а самия акт на изготвянето му - като "драскане". По този начин няма да ми стане по-близък, нито да спечели уважението ми. Големи хора сме - нека да гледаме прагматично и без прехласване на нещата. Ориентиран към определана група хора Закон може да бъде създаден само с участието на самите тях, а не ние да се явим само консуматори на това, което ни бъде "стръскано" наготово. Защо нашите виждания не бяха взети под внимание когато е било времето, а не просто да бъдем уведомени, че проектозакона ще бъде внесен в Парламента през ноември. Покани ли той някого(логичен е въпроса и кого би могъл да покани в нашето разбито риболовно "общество"), проведе ли дискусия за конструктивни мнения и идеи? И щяхме ли изобщо да разберем, че нещо се внася за гласуване, ако не се беше срещнал Росен с него по някакъв повод...
Аз лично не съм оптимист, дори най-малко защото Закона не се пише от нас или ИАРА( на който тя се явява изпълнител и контрольор)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Хехехе... хора, хора, отдавна сте навършили 18 години, а още вярвате в децки приказки ...
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Ице, може би си пропуснал, но в срок до края на Март, тази година, имаше покана от ИАРА до всички клубове за предложения за промени в ЗРА. Нашият клуб направи мисля, че две срещи тогава с Явор Недев и си предадохме предложенията. Другите "Читави" клубове също си подадоха предложенията за промяна в закона. А, и цитатите ми може да не са абсолютно точни, така че не се хващай моля те за думите, че може и аз да съм виновен ;)
Д-р Флекс, ти виждаш ли промяна в работата на ИАРА тази година - аз виждам. Правят се много проверки, има заловени и много бракониери - такава промяна аз не помня от доста време насам и затова съм оптимист. Предлагам да изчакаме Ноември и да видим кой кум, кой сват и кой на булката брат и ще имаме ли нов ЗРА и ще можем ли да стопанисваме реки ... ;)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Да, Роска, помня за тогавашните разисквания в нашия Клуб за внасяне на конкретни предложения. И точно затова се чудя какво е станало с тях, съдейки по пренебрежителното отношение на г-н Недев за "драскането" на Закона, надявам се, да не са такива и очакванията му за "крайния продукт".
Лично на мен би ми бил много по симпатичен, ако просто ми каже "Глей ся, копеле, вързани са ми ръцете - оправяй се сам! От мен к`вото зависи е, да правя доколкото ми позволява бюджета по някоя проверка.". Това би ми стигнало, да не говорим, че ще е далеч по-почтено от популизъм и снимки с въдиците на хората...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Не се хващай за думите, наистина може да не ги пресъздавам точно - ставаше въпрос, че новия ЗРА ще е съобразен с предложенията, направени от клубовете по тяхната покана тази пролет ...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Закон почти е сигурно, че ще имаме. Някои със сигурност ще стопанисват реките с риба, но това няма да сме ние, Росене, а "който трябва" , или "читавите" . Колкото до активността на ИАРА - моля ти се, не бъркай парадните акции по събиране на мрежи на "неизвестни извършители" тук таме, със същността на дейностите, които изпълнителната агенция по рибовъдство и аквакултури следва да извършва. Присъствал съм на няколко такива акция на един национален язовир, хората от ИАРА ги беще срам от самите тях, че се занимават с показност с нулв ефект. Нарочно не споменавам името на язовира, да не пострада някой съвестен служител, щото Недев нали четял фишингманията (отде намира време за това?). На ИАРА основните функции не са събирането на бракониерски мрежи, и в помпозните бюлетини,а съвсем, съвсем други, но едва ли мнозина от нас си дават сметка за това. Оттам и телешкият ентусиазъм, пречещ на трезвата оценка на реалностите, които ние, любителите - риболовци предстои да усетим на гърба си още догодина.


Ще се радвам, ако се окажа неправ, и с новия закон всичко стане цветя и рози, риболовните обекти попаднат в ръцете на добросъвестни стопани, европейските фондове по програма Рибовъдство и аквакултури потекат като Дунав по време на пълноводие, а браковците бъдат изкоренени издъно яко Наглите и Октоподите ... само че отдавна не вярвам в децки приказки.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Д-р Флекс написа:Закон почти е сигурно, че ще имаме. Някои със сигурност ще стопанисват реките с риба, но това няма да сме ние, Росене, а "който трябва" , или "читавите" . Колкото до активността на ИАРА - моля ти се, не бъркай парадните акции по събиране на мрежи на "неизвестни извършители" тук таме, със същността на дейностите, които изпълнителната агенция по рибовъдство и аквакултури следва да извършва. Присъствал съм на няколко такива акция на един национален язовир, хората от ИАРА ги беще срам от самите тях, че се занимават с показност с нулв ефект. Нарочно не споменавам името на язовира, да не пострада някой съвестен служител, щото Недев нали четял фишингманията (отде намира време за това?). На ИАРА основните функции не са събирането на бракониерски мрежи, и в помпозните бюлетини,а съвсем, съвсем други, но едва ли мнозина от нас си дават сметка за това. Оттам и телешкият ентусиазъм, пречещ на трезвата оценка на реалностите, които ние, любителите - риболовци предстои да усетим на гърба си още догодина.


Ще се радвам, ако се окажа неправ, и с новия закон всичко стане цветя и рози, риболовните обекти попаднат в ръцете на добросъвестни стопани, европейските фондове по програма Рибовъдство и аквакултури потекат като Дунав по време на пълноводие, а браковците бъдат изкоренени издъно яко Наглите и Октоподите ... само че отдавна не вярвам в децки приказки.
Какво да очакваме казваш, ако знаеш нещо ... подскажи.
Чел съм някои от предложенията и звучат добре, вярвам и на Росен, но какво ще се приеме в крайна сметка предстои да видим... дано си лош пророк.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

чичо Док написа: Чел съм някои от предложенията и звучат добре, вярвам и на Росен, но какво ще се приеме в крайна сметка предстои да видим... дано си лош пророк.
Док, думите ти вместо да ме успокоят, ме притесниха повече. Добре де, след като някои си е направил труда да пита за предложения и го интересува мнението на клубовете, не трябваше ли да покаже на същите клубове проекто закона :roll: За да си кажат мнението по него, след като ще бъде внесен след има-няма месец за гласуване.
Аз също не съм оптимист, още повече че за някои места, до като се приеме и започне да се прилага, вече ще е късно. Дано да греша !
Аз не мога да ловя риба !!!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Точно този ред на мисли е притеснението Stankom, щото я няма обратната връзка.

Но да не сме нихилисти. Ще видим.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Beherit
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 15:48

Мнение от Beherit »

Здравейте на всички

доста съм нов в спорта и форума и за това акъл няма да давам, но ще ви разкажа една "приказка" :wink: Така седят нещата в България

Ще почна от далече, но вие сте интелигентни хора ще схванете идеята
Основател съм на първия полу-професионален пейнтбол клуб в България. Това се случи преди повече от 6 години когато този толкова непопулярен, но изключително атрактивен спорт набираше скорост по цял свят. Тогава тук бяха чули само броени хора които чат-пат играеха по горите ... Клуба започна с един отбор (9 човека) от приятели съмишленици с една обща идея и цел. Целта на един клуб е да превърне хобито ти, което така или иначе е достатъчно скъпо в нещо повече. За мен хоби което ти струва повече от 4-5000 лв на година далеч не е само хоби още повече ако участваш на състезания и т.н. както и да е.

Клубът беше регистриран с идеална цел за обща полза, за да няма кражби на пари. Имаше членски внос, устав, правила, управителен съвет, търговска дейност която изцяло да обслужва нуждите на клуба и т.н. Сериозна структура. Всичко както си е реда. 6 години от живота ми минаха само и единствено в отдаване на всяка една свободна секунда за любимия спорт и отбор.

Членовете плащаха членски внос по 30 лв. на месец за което получаваха адски много неща. Безплатна зала за тренировки целогодишно, консумативи и екипировка на дилърски цени което означаваше поне с 30-40% по-ниско от колкото в магазините дори в щатите .... Намаление на таксите по турнири и какво ли още не ....

Отбора имаше чудовищен успех за нашите мащаби като 5 поредни години беше шампион на България, Сърбия, Гърция. Имаме и 3-то място на Европейското за супер аматьор. Запалени от нашия ентусиазъм и успехи ние бързо набрахме нови членове като отборите стигнаха 3.

И тогава се прояви българското. Някои хора решиха, че не искат вече да имат шеф. Искат малко и те да са шеф и се отделиха :) Това добре, но ще ви кажа нещо друго. При една такава бутикова структура с хора които се занимават с нещо дет ама хич не е популярно всяка една стотинка има значение. Когато разчиташ на 100 лв от 20 човека и 10 си тръгнат ???? Кой поема удара ... Аз ще ви кажа останалите 10 и тогава и тези хора почват да губят вяра и си казват баси защо да се набутвам ше се махам и аз за тия пари ше си играя сам и нещата рухват като домино .

Никой от тия хора не спечели повече нито един медал. Аз се отказах да се занимавам повече ... изгубих мотивация

Идеята ми е .... клуба го открихме освен за това да се събираме хора с общи възгледи и за да имаме вариянт за спонсорство или за нещо от държавата, но през всичките години нищо от това не се случи. Никой няма да даде пари на хора които ходят да се стрелят с топчета или респективно да ходят да си ловят риба ;) Всички спонсорства в такива бутикови структури ако въобще има такива са само от фирми от индустрията или от хора от клуба с голям бизнес които решат да споделят успехите си и с останалите членове :)

Така че основната финансова тежест остава върху членовете и най-вече върху този който е председател на клуба, защотот членовете може да се махнат но председателя остава до край и всичката финансова тежест на края остава за него ....

Българина сме странно племе. От най-ранна детска възраст българина е закърмен от роднини, приятели, родители с два основни страха, които са житейска сила до самия му край и това са да не настине и да не се мине. Цялата му психология е изградена върху това да не го сполети един от двата или не дай си боже и двата ужасяващи страхове :D

За жалост ние бързо се палим, изгаряме за секунди и после ни остава горчив вкус в устата и едничката мисъл минах ли се сега, минаха ли ме ..... ?

Аз подкрепям изцяло Никито и съм зад него, защотот аз съм минал по същия път и знам колко е трудно само ти да подхождаш с ентусиазъм, а всички останали със съмнение .... и макар и да си мисли, че няма да се набутва с пари и няма да се занимава ... набутването в едно такова начинание пич е голямо и ако не си добре платен или нямаш собствен печеливш бизнес който да може да поеме и това поне за известно време просто няма смисъл да се занимаваш иначе лесна работа просто ще трябва да почнеме да се занимаваме с наркотици и тогава ще имаме най-яката река :lol: :lol: :lol:

Именно за това се насочих и към мухарския риболов. Идеята да се виждам с приятни хора с които да споделям своята страст, да ходим заедно на реката и всеки да хваща своя път до вечерта когато пак ще се срещнем и ще споделим деня си. Без да си зависим от никой сам с мислите си ... безценно.

Един съвет ако има клуб то той трябва да си има и помещение в което хората да се виждат ежедневно ако трябва след работа на по бира или поне един път в седмицата, но да знаеш, че винаги може да отидеш някъде и там са "твоите" хора. Да не се чакат сбирките веднъж в годината защотот напрежението във форума ескалира. Много хора казват във форума това което по принцип на живо не биха казали.

Пак се отплеснах ..... аз съм за :!:
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Beherit написа:Много хора казват във форума това което по принцип на живо не биха казали.

Пак се отплеснах ..... аз съм за :!:
Момчиле, избирам само нещо от контекста. Свалям капата- страхотен анализ си направил. Само да ти кажа, че принципната разлика между пейнтбол и мухарлък е в обекта. :D :D :D :D
Пейнтбол ще практикуваш на всяка една ливада. Мухарлък в БГ трудно.
Да се върнем към общото от твоя пост. Трябва да ти кажа, че съм от тези хора, който не искат Психически обременен МУХарски ШЕФ и комсомолски къс подхуйник.
Трудно ще ме разбереш сега. Ако ти се занимва де. :D :D :D :D
Поздрави и весели празници!
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Beherit
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 15:48

Мнение от Beherit »

Ivan VP написа:Пейнтбол ще практикуваш на всяка една ливада. Мухарлък в БГ трудно.
За да практикуваш спортен пейнтбол ти трябват поне 60 000 лв. които да вложиш само в игрище. Отделно всеки играч трябва да вложи в себе си приблизително между 2000 - 8000 лв. замо за екипировка. Отделно този спорт е един от малкото който има постоянни консумативи измерени приблизително в 72 ст. на секунда :D но иначе обекта е различен. Да не ви занимавам все пак форума е рибарски.

По принцип те разбирам, но не вярвам в демокрацията :wink: . Айде ще мина тия дни да ударим един лаф :lol:
Stoian Bogoev
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Дек 09, 2010 18:39

Kakво стaнa със сдружението????

Мнение от Stoian Bogoev »

Kakво стaнa със сдружението???? игубих надежда вече
ivanlalushev
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 12:36

Мнение от ivanlalushev »

здравеи росене ,а има ли някакав план как ще стане всичко това с стопанисването ,и кои реки по точно клубовете биха стопанисвали,само пъстървовите или ????
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Не само няма план, но дори в промените в ЗРА, които се очаква да се гласуват след месец в парламента ще отпадне съвсем възможността клубове да стопанисват реки.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”