..Индикатори...

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
radoslav1951
Мнения: 934
Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 16:29
Местоположение: с. Правда
Обратна връзка:

..Индикатори...

Мнение от radoslav1951 »

Дълго време следих темите за индикатори . Не се решавах да експериментирам , защото мислех , че са ми необходими само за нимфи . Откакто се опитвам да ловя и на мокра муха , особено уклей , разбрах , че нуждата от индикатор е наложителна (поне за мен ) . Ползвах различни материали , но все нещо "куцаше" . Полиуретана , микропорестата гума се оказваха тежички и правеха кастинга непривлекателен... . Сетих се за един не много познат сред колегите материал - пълнеж за елерони на леки самолети . Оказа се най-подходящ !Теглото му е по-вече от два пъти по- малка от полиуретана и по-малко от стиропора ! За сметка на това много здрав !! За да намаля риска от "пиене" на вода го покривам с тънък слой безцв. силикон . Резултата :с малките си размери носи дори и тежки нимфи . Сравнил съм го пак за прегледност с кука №10 . Отвора за лидера е 0,50мм Може да се фиксира както с кончета , така и със стопери срязани на половина за 0.20 влакно . Ако имате предложения пишете , защото за мен това е нова тема...

Ето и снимки :

Изображение

Изображение

Поздрави !
Да пазим реките чисти!
http://kefalbg.blogspot.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”