Всички да покажем мухички

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Бръмбаретки бол. Ама още една уловиста не е излишна. Работи добре в леко замътени води - с видимост под водата около 60 см. до към 1 м.
На кука от #8 до #12. Гумените крачета съм ги заменил с кристал флаш нишки.
Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави.
Аватар
Драго
Мнения: 751
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 618 пъти
получил Браво: 489 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Стига бе Миро, и викаш на 40 санта вода или метър и двайсет няма да работи мухата?
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

d_nikolov написа:Стига бе Миро, и викаш на 40 санта вода или метър и двайсет няма да работи мухата?
Работи бе, Драго. Работи си и на други слоеве. Ама аз наблегнах на видимостта (мътността). Това са относителни параметри. Еле пък на чисти води си е килър. :D

Те ти още една бръмбаретка - мелез между скакалец и бръмбар. Бяла. Работи добре в мътни води. Ама който иска може да я овапца с перманентен маркер в цвят, какъвто си иска. Пак ще работи. Зависи от мътността или бистротата на водата и най-вече от мерака на рибите.
Изпробвана и работила през дъждовния период. :D

Изображение

Изображение

Изображение

Мани тия две мухи. Ама ако знаеш вчера каква каръшка я свърших, един огромен клен си замина, защото докато си оправях и нагласях камерата, а мухата - във водата, без да гледам, бланката ми се изпъна, както беше под мишницата ми и едвам я хванах, да не замине във водата (бях нагазил около 80 см.) Докато реша камерата или бланката, клена напъна, обърна се над водата, правейки огромен водовъртеж и потъна в бездната. Що роднини са се досетили за мислите ми .... :lol: Остави това, ами накрая реших да сменя мухата със стример, че да потърся някое костурче. Познай. Ами смених с един стример около 5 см. Хвърлих на шега пред мен на около 5-6 метра за да развия шнура. Стримерът пропадна и в момента, в който реших да заметна на дистанция, дърпайки стримера, нещо натегна като закачка, после тръгна рязко навътре, правейки водовъртеж (дълбочината беше около метър), направи един олимпийски скок над водата, изсмя ми се и си замина. Познай без метален повод и 0.14 мм моно какво беше? Щука? Позна. Щука около 60 см. Е да де, ама аз цял ден махах шнура напред - назад, снимки, пози, правя се на фотограф и какво накрая - карък. Огромен клен, който не съм вадил до сега - замина си, но поне го видях. И ще знам, че е там. Щука около 60 см. - замина си. А аз снимах едно кефалче маломерка и един слънчак. Да не ти казвам около мен каракудите как ми се подиграваха. Ама поне релаксирах. Насладих се и на люпене на крилати мравки и на скачащи риби. Може да пусна едно клипче по-натам, ако не ме домързи.

Та мухите си работят, само ходене да има по водоемите.
Поздрави. :11:
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Две лесни за вързване мушета.

1. В тази разцветка мушето работи добре цяло лято.
Изображение

2. Също и това.
Изображение

Поздрави.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Преди няколко месеца си разработих една нестандартна осичка. Исках да променя малко стила на вързване и да изляза от стандартната визия за оса. Осата е тествана от юни - до началото на септември на Струма и на затворени водоеми. Представи се доста добре. Особено сухият й вариант, който показвам и като разцветка. Осата работи добре и във вариант със свтли крачета и крило, които, както се вижда се преливат в едно. За крило (крачета) използвам козина от елен. Тяло - жълта или светло бежава микропореста гума. С приоритет на жълтата.
По-нататък ще я пусна и поетапно. Лесна за вързване и ефективна.
Атаките на мухата обикновено са още с приводняването й, от което следва и бърза реакция по засичане. В спокойна вода мухата допуска много бавно и плавно придърпване на шнура тип 8-ца. Мухата работи перфектно при вятър близо до подветрената зона (или прибоя).

Сух вариант.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И мокрия вариант.
Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави.
Аватар
Драго
Мнения: 751
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 618 пъти
получил Браво: 489 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Миро на моя айфон Алкател не се виждат снимките от последния пост. Сигурно иска да се логна с някакъв гугугъл който ми е в черния (да не казвам в кафявия) списък.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Pike »

И при мен не се зареждат.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

d_nikolov написа:Миро на моя айфон Алкател не се виждат снимките от последния пост. Сигурно иска да се логна с някакъв гугугъл който ми е в черния (да не казвам в кафявия) списък.
Pike написа:И при мен не се зареждат.
Снимките ги качвам по един и същи начин - от фото албума ми в Гугъла. Всички снимки от началото на темата до сега са от там.
Няколко пъти вече се получава следното:
Качвам снимките - всичко нормално. Пиша поста си тук във форума и всичко през първите 2 часа е нормално. Виждат се и през компютър, виждат се и на телефон с Андроид, виждат се и на телефон с Уиндоус. Това през първите два часа от публикуването им във форума тук. След това, във форума през лаптоп или комп. се виждат, а през телефон изчезват и се появява само иконката "изображение". Този проблем се появява през определен интервал от 2-3 месеца. Писах за това в темата за форума преди време, но не можах да разбера откъде е проблема.

Пайк, дали не се получава някакъв бъг с мобилната платформа на форума от оразмеряването на снимките? Само за мобилната платформа? Примерно снимки над 6-7 MB да се бъгват при преозмеряването за мобилните устройства? Последните снимки са между 7 и 9 МБ в оригинал, качени в албума ми.

Другото, което си мисля е, че преди 10-тина дни гугълците пак упдейтваха нещо и иконите ми на телефона се скапаха - станаха кръгли с ореол около тях в сиво/сюрсинкаво. Може да се е бъгнало нещо и от там.

Не мога да си обясня, защо се появяват нормално за първите около 2 часа и после изчезват.
Аз ги виждам само на лаптопа в момента.

Иначе, качвам всичко по един и същи начин, както в албума ми, така и тук.

Ще ги пусна пак.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Сухият вариант:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Мокрият вариант:
Изображение

Изображение

Изображение

п.п.: Днес сухият вариант отново се представи супер. Над 30 клена на един Струмски приток.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Още една муха, която ме радва през това лято. Черен конец 8/0, зелена микропореста гума и гръдно перо от гъска.
Кука от #6 до #14.

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

С настъпването на есента и промяната на природната палитра, това муше става все по-агресивно към кефалите. Събрат на жълтата оса, която ме радва цяло лято.

В тон с есенната палитра.
Изображение

Жълтата оса продължава да се отчита доволно, но вече с кафеви крачета и крилца.
Изображение

Есенен поздрав.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Мунчо »

Щом ги види колегата Николов, от завист ще му се пукне протектора на Айфона Алкател.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Мунчо написа:Щом ги види колегата Николов, от завист ще му се пукне протектора на Айфона Алкател.
Хе, хе. Не го мисли Николов. Тайно си къта той неговата армия в кутишките.

= = = = = = = = =
От мен още две мушета. Че дори и рибки имам от вчера на тях по Струма. Хитреците започват есенното групиране и само трябва да ги уцелим къде са.
Изображение

Изображение
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от чичо Док »

Мунчо написа:Щом ги види колегата Николов, от завист ще му се пукне протектора на Айфона Алкател.
Бе, Николович е корав, ама верно при тия гледки туканка не се знае колко Ше издържи :lol: :lol:
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Драго
Мнения: 751
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 618 пъти
получил Браво: 489 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Не издържам психически иначе на Алкател, бръмбъри и патаци държа. Ама 171 страници тема прерових и ни една муха за скобар...... направо ми падна бактерията за 1 час като на Айфон Айфон през зимата при минус 5 градуса.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”