Всички да покажем мухички

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Jeeves »

чичо Док написа:Драго , що издаваш тайната на франсетата гидове за по 150 евра на ден...
направо си ритна паничката, сега е въпрос на дни част от тези флакончета да се преместят от офис1 у рибарските магазини със стикер на еднодневка отпред и подобаващ етикет :lol: :lol: :lol:
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Аватар
jagger1
Мнения: 3180
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1174 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Док, приемам прошката. :D То, нали знаеш. Символ на капацитета е кондензатора. Зарежда, съхранява, отдава. С каквото го заредиш, това и отдава. Кондензаторите обаче имат различен капацитет :D . Аз за сега се опитвам повече да зареждам :D . Поздрави.

= = = = = =

Драго, що се мъчиш да влачиш тия бидони в елека си бе? Малко ли са ти другите джунджурии? Има безплатна енергия. Докато дръпнеш напред - назад мушето, докато стигне до спрея, то вече е сухо. Има едни други джаджи, по-малки, пак вършат същата работа, ама за тях, когато се видим на живо (и само на уше). :D :tup:

А тази туба:
Изображение
да вземеш да я ползваш по предназначение. Ако я забравиш на слънце, гърми :D . И теб ще те изсуши. Майтап. :tup:

Поздрави.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от чичо Док »

Миро, те гидовете са така, за тия евраки и по две туби даже ще мъкнат
:lol: :lol:
Инак, нема се сърдиш, майтап да става.

Но сериозно, с Драго сме гледали реален гид за 150 евра дневна такса( и съвсем не случаен в Европа), как старателно духаше мухата с уста на некъв швейцар дето с бамбук от 3К евра не можеше завалията да уцели реката, ма щот и той кондензатор сигурно :lol: :lol:
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 626 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

По принцип Миро е така, ама като имам група от 5-6 човека нема време на всеки да му изтръсквам мухата - за тва със спрея.
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Jeeves »

еее щом има групи е друго, груповата схема оправдава такива технологии, щот ако трябва да им духаш (мухите) на сичките накрая ше ти треа памперс за подсушаване :lol: :lol: :lol:
Доки ше ме съсипеш, тва не мое да е истина, майната им на парите аз бих си платил само да го гледам, въобще нема да лова, само ше мокра мухата и ше му я подавам :lol: :lol: :lol:
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Аватар
jagger1
Мнения: 3180
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1174 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Док, каква сръдня и обида бе човек? Сръдня и обида за мен са чужди думи, които дори и чичко Гугъл не може да ми преведе :D Аз обичам майтапа. Споко. :tup:

А по повод гида:
Казваш 150 евро на ден плащали за тая работа? Аз за 150 евро на месец съм готов да си надуя гащеризона и да им суша мухиците :lol: . Само че, да не ми пипат гащеризона :lol: .

= = = = = =

Драго, казваш група 5-6 души? А бе вие с една мухарка ли ловите всите и в една дупка ли ги хвърляте тези мухи? Вие на куп ли седите около гида? А бе я размахай шнура смело и да видиш, другите, докато им сушат мухите, ти само ще си ги дърпаш. За 5-6 души, този гид компресор трябва да ви носи и аспирин. Ще настинете от течението бе. :lol: Майтапя се, да е по-весело и по-лек деня. :tup:
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 626 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

jagger1 написа:... Вие на куп ли седите около гида? ...
Аз съм гида бе Миро не разбра ли :o ей ме на :)
Изображение
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Ivan VP »

От ГабровУ ше ви опраят! :)
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от чичо Док »

Верно е, Миро, тоя Николов е от профи лигата, само с бамбучки обучава :lol: :D У нас гайдове да искаш :lol: :lol:

Изображение
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
jagger1
Мнения: 3180
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1174 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

:oops: Чак сега ми загря кондензатора. Така вече става :D . Респект. Така е, като отсъствам от сбирките. Ще трябва да измисля нещо по тези мои болежки, че този бетон ще ме съсипе.
Значи наистина имало гидове в БГ. А аз се бутам между шамарите. Миро, Мирооо, за резил сттана. :oops:
Респект.

Драго, ама поне се помайтапихме :D :tup: :fish15:
Аватар
stoyan filipov
Мнения: 641
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:09
Местоположение: London

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от stoyan filipov »

То големо духане на муи паднало тука през последните дни :lol:
За да не дуате много ловете със стримеретки,те го елиминират :D
Последно промяна от stoyan filipov на Пет Мар 13, 2015 12:00, променено общо 2 пъти.
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64
Smiti
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Jeeves »

е тва е мъжка приказка, аз лично го чакам с нетърпение времето на стримерите, а то ще е скоро щот големата вода идеееееееее 8)
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Аватар
jagger1
Мнения: 3180
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1174 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Еййй, Стояне, само ти ме разбираш братко. Скъсаха ме от критики и майтап, че мухите ми всичките изглеждали като стримери, че нямало сухи, мокри и нимфи, а всичко потъвало :lol: . Аз от три години им ги показвам, пък белким се сети някой за какво иде реч, а ма ме спукаха от майтап и критика. Само ти ме разбираш :D . Има много хляб в теб :tup: .

Някъде, в един руски мухарски сайт бях прочел преди време:
"Нет сухие, мокрьiе и нимфовие мушки. Есть только тонущие. Все що тонет ловит. Все що пльiвает - тонет, значит опят ловит." :lol:

Натруфени ми били мухите и потъвали :lol:

Поздрави на теб и британските рибки. :tup:
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Миро, здрасти!! Радвам се, че се запознахме на живо и веднага поствам двете фотки, на които съм те "хванал"...

Изображение


Изображение

Поздрави!!!!
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
jagger1
Мнения: 3180
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1174 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Хах, хванал си ме точно в момента, когато идвах и в който си мислех (първата снимка), че има и журналисти, които да дебнат :D . После нещата си дойдоха на мястото, когато се разпознахме :D . За мен беше огромно удоволствие. Стиснах ти ръчичката, с тайните помисли, дано прихвана и аз малко от кленските тайни от теб. :tup: Вярвам, че колегите няма да ме разпознаят в синия скафандър на малкото сладурче, което ни стопли душичките (от втората снимка) :D .
Специални поздрави бате Райко.
А мушето да го пробваш напролет и после им обясни за какво иде реч на невярващите :tup: . Ти си знаеш за кое. Ако ти хареса, ще имаш още :tup:

= = = = =

Продължавам с черната серия - за някои може да е черна, за други - светъл лъч надежда :D .

Вариант 4 на Черньото.
Вмъкната е подкрилка под постното еленово крилце от черно CDC перце. Без пипала (не винаги са необходими).

Изображение

Изображение

Куката е #14, но мисля, че е по-добре на #16.

Поздрави.

п.п.: Срам, несрам, ще питам: колегата с детенцето на втората снимка кой беше? Имам някави съмнения, ама да не объркам пак нещо, че много ризи вече дължа като кръстник :oops: . Запознахме се, ама .... кондензаторът ми изпуска от време на време :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”