Всички да покажем мухички

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Забраната е време, подходящо да попълним дупките в мухарските кутийки.
Още малко стримеретки. Стримеретки, малки по размер, но агресивни. Костуретките ги опитват. Един от водоемите, които обичам ме изненада приятно в началото на април с наличието на бяла риба, благодарение на една от тези стримеретки. За този водоем, бялата риба е нов вид от началото на съществуването му :shock: . Но е факт. На този етап, водоемът ще го запазя в тайна. Още повече, че рибата беше около нормата. Дай боже да порастнат и да ни радват. Явно са скорошни "пришълци".
Изображение

Изображение

Изображение
PureEvil
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Окт 31, 2015 12:06
получил Браво: 2 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от PureEvil »

Първи напъни зад менгемето!
CC49D2A1-9AEC-4E46-BCB3-0E0D87378872.png
CC49D2A1-9AEC-4E46-BCB3-0E0D87378872.png (6.86 MiB) Преглеждано 3830 пъти
FE210625-9007-4DF3-B7A5-E2232D2BE859.png
FE210625-9007-4DF3-B7A5-E2232D2BE859.png (6.33 MiB) Преглеждано 3830 пъти
Тука нищо не стана
Тука нищо не стана
094FEA32-8EA1-4BDC-8CAD-DC928F3943A4.png (6.33 MiB) Преглеждано 3830 пъти
PureEvil
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Окт 31, 2015 12:06
получил Браво: 2 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от PureEvil »

Още недоразумения!
B3C15F5C-613B-4D1D-95FE-DFF9B31A9C9C.png
B3C15F5C-613B-4D1D-95FE-DFF9B31A9C9C.png (6.57 MiB) Преглеждано 3830 пъти
A6E7979D-D1B6-43EA-86CD-FEC098589A12.png
A6E7979D-D1B6-43EA-86CD-FEC098589A12.png (7.87 MiB) Преглеждано 3830 пъти
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от dunavski »

Това са едни джигове, които вързах оня ден за костури уж, но малките щуки се оказа, че ги харесват повече
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Хайде, че време не остана. Ей го де го 01 юни. Късмет и много красиви мигове на всички по реки, язовири и езера. Много сгънати мухарки и уважени от рибите примамки за всички, които не са се отказали от това красиво хоби - мухарлъка. :fish15:

Пък ако решите, ей така, съвсем случайно, да споделите и по някой миг, рибка, муха или нещо, което Вие си прецените, няма да нарушите спокойствието, обзело ВСИЧКИ форуми, фейсове, сайтове и каквото се сетите още. Пък ако не искате, не е болка за умиране. Само да сте живи и здрави. Това е най-важно.

От мен за темата последните ми мухици и стримеретки, преди да ги пусна в неравни битки с люспестите обитатели на H2O. :D

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И два обърнати емерджъра по идея на Рой Кристи.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави и успешен сезон на всички. :tup: :fish15:
Аватар
Ангел-Ачо
Мнения: 283
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 17:10
Риболов: само с позволени средства!
Местоположение: София / Монтана
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Ангел-Ачо »

Миро,
Направи една такава ама с черен гръб и я кръсти лястовичката. Със сигурност ще работи пролетно време ..

Изображение
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Росен »

Миро, загуби се нещо ;)
Тези стримери с дъмбелчетата се строят наобратно - горната част както са снимани отива отдолу във водата ...
Аватар
Ангел-Ачо
Мнения: 283
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 17:10
Риболов: само с позволени средства!
Местоположение: София / Монтана
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Ангел-Ачо »

Росен написа:Миро, загуби се нещо ;)
Тези стримери с дъмбелчетата се строят наобратно - горната част както са снимани отива отдолу във водата ...
Сиреч умрела лястовица
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Росен написа:Миро, загуби се нещо ;)
Тези стримери с дъмбелчетата се строят наобратно - горната част както са снимани отива отдолу във водата ...
:D А бе то само аз ли се загубих? Де са другите стотици мухари? Само надничат чат-пат, хвърлят по едно око и си траят. Явно са си изпотрошили комповете или са заринали кутийките си с мухи и се чудят какво да ги правят :D . Те си знаят. Живи и здрави да са. :fish15:

Роска, прав си, че козинката трябва да се върже отдолу под гиричката, така че когато куката се обърне нагоре, козинката също да остане отгоре. Знам го, но когато има дълга козина, вързана от долната страна на куката, козината се заплита и на мен това не ми харесва. Нарушава се и играта на примамката (когато примамката е малка 3-5 см. - каквито са тези). По тази причина вързвам козината отгоре, и избягвам оплитането на козината. От друга страна, така вързана стримеретката имитира и ранена рибка. Виждал си ранени рибки или полуживи, как се обръщат с коремчето нагоре. Та това е причината да ги вързвам така. Работят си ОК.

= = = = = = = = = = == = =
Ангеле, привет.
Няма проблем и черно, и сюрсинкаво и лила да му сложа. А горната лови добре и пролет и лято и есен. Има си и розовичко на гушката. Може розовото да се смени и с червенко, както при лястовичетата. Ама нали имаше един виц за закръглените жени и радио Анкара: "Въх, не разваляйте хубавите жени" :D .

Поздрави.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от dunavski »

jagger1 написа: Знам го, но когато има дълга козина, вързана от долната страна на куката, козината се заплита и на мен това не ми харесва. Нарушава се и играта на примамката (когато примамката е малка 3-5 см. - каквито са тези). По тази причина вързвам козината отгоре, и избягвам оплитането на козината. От друга страна, така вързана стримеретката имитира и ранена рибка. Виждал си ранени рибки или полуживи, как се обръщат с коремчето нагоре. Та това е причината да ги вързвам така. Работят си ОК.
С разликата, че ранените рибки изплуват на горе, а не потъват на долу. Следователно вместо метален дъмбел е трябвало да сложиш бууби очи. Казах ти го и преди, зада не ри се оплита мат'риала вържи си едни Клаусър миноучета и не занимавай с простотии.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

dunavski написа: С разликата, че ранените рибки изплуват на горе, а не потъват на долу. Следователно вместо метален дъмбел е трябвало да сложиш бууби очи. Казах ти го и преди, зада не ри се оплита мат'риала вържи си едни Клаусър миноучета и не занимавай с простотии.
Зашеметените рибки извършват хаотични движения във всички посоки. Ранена рибка (не умряла), в момент на покой потъва. Умряла рибка, непосредствено след като е умряла също потъва. Започва да изплува в момента, в който започнат процесите на разлагане на тъканта благодарение на отделящите се при гниенето газове.

А иначе, за тихи води, при придърпването на шнура, стримеретката се издига нагоре, а при стоп - пропада. При бубито е аналогично, ако се води в комбинация с тежка нимфа. Можеш допълнително да разиграеш стримера при придърпването и с леки, къси и насечени движения на върха на мухарката. При течение, при стоп на линията, стримерът се издига. При отпускане на шнура - потъва. Всичко зависи как се води.

За Клаузър миноучетата: ами нали козината при клаузърите се вързва от долната страна на рамото на куката и се разпределя двустранно отстрани на извивката на куката. Аз бягам именно от този вариант, защото с по-твърда козина не е проблем, но с по-мека козина нещата стават други. По тази причина вързвам козината от горната страна, като в същото време редувам цветовете по обратната схема: най-напред вързвам тъмната козина, която в работна позиция във водата става гръб на стримера. Върху нея вързвам по-светлата козина, която в работно положение на стримера във водата остава под тъмната (гръбчето) и се явява коремчето.

Стримерите си работят перфектно и не виждам разлика в уловистостта им спрямо стримери, вързани по нормалната схема с козина отдолу на рамото на куката. :tup:
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от dunavski »

jagger1 написа:
Зашеметените рибки извършват хаотични движения във всички посоки. Ранена рибка (не умряла), в момент на покой потъва. Умряла рибка, непосредствено след като е умряла също потъва. Започва да изплува в момента, в който започнат процесите на разлагане на тъканта благодарение на отделящите се при гниенето газове.
Ти си се съсредоточил върху много специфично състояние на умираща рибка :lol: :lol:
Клаусър миноу се връзва с два снопа бък теил с някакъв флаш по средата. Двата снопа се връзват по отделно и не се смесват тъй като по средата имаш метален дъмбел, което от своя страна се явява като главата и очите на рибката.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
PureEvil
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Окт 31, 2015 12:06
получил Браво: 2 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от PureEvil »

Отчаян опит за shimmer minnow, ама не съм сложил още очичките, щото не ми е пристигнала поръчката с материали. Гледал съм от клипчето на Росен.
...
Не знам що така настрани го дава!
Не знам що така настрани го дава!
FEFA56DE-C411-4D68-B6E3-0BCDA5951801.jpeg (115.9 KiB) Преглеждано 3568 пъти
Аватар
Ангел-Ачо
Мнения: 283
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 17:10
Риболов: само с позволени средства!
Местоположение: София / Монтана
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Ангел-Ачо »

Каквото и да си гледал, продължи и го завърши. Ще стане!
Направи му глава като го пристегнеш на 5 мм отзад, слижи му очички и ще стане екстра. Може и без да му оформяш глава.

Снимки от интернет, че не ми се снима сега ..

Изображение
Изображение

П.п. Само недей го прави като Миро. Неговите са автентични и трябва да останат така
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”