Възел Шнур-Лидер с накрайник + Кастинг теория и съвети

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Възел Шнур-Лидер с накрайник + Кастинг теория и съвети

Мнение от kaleeff »

Колеги, рових навсякъде но така и не намерих отговор на въпроса как връзвате шнур с монтиран такъв накрайник

Изображение

Със лидера? Аз лично го направих клуб в клуб, но май не стана много добре...
Аман от манекене...
super_seven
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 16:58
Риболов: Мухарски
дал Браво: 1 път

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от super_seven »

Ето колега ,
http://killroys.com/knots/nail-knot/" onclick="window.open(this.href);return false; http://killroys.com/knots/nail-knot/" onclick="window.open(this.href);return false; .
Наслука :fish15:
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от kaleeff »

Toзи е за връзка без конектор. Него го разбрах. За конектора се чудя :fish4:
Аман от манекене...
fiverov
Мнения: 92
Регистриран на: Пон Ное 22, 2010 18:54
Местоположение: София ,М.Младенов
дал Браво: 3 пъти

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от fiverov »

от едната страна го правиш клупа както при ледкора с игла за ледкор , а от другата страна вкарваш шнура и той при опън се самозатяга.
Мисля така беше , ако греша да ме поправят колегите
Чистотата е мерило за вашата култура !!
Аватар
Драго
Мнения: 752
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 620 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от Драго »

Ами ако така изглежда е преебан. Правилния изглед трябва да е както го виждаш същото нещо на сайта на BFC

http://bfcflyfishing.com/product_info.p ... ucts_id=54" onclick="window.open(this.href);return false;
fiverov
Мнения: 92
Регистриран на: Пон Ное 22, 2010 18:54
Местоположение: София ,М.Младенов
дал Браво: 3 пъти

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от fiverov »

:lol: не е преебан клупчето е в дясно.Което значи че отпада това с иглата
Чистотата е мерило за вашата култура !!
Аватар
Драго
Мнения: 752
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 620 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от Драго »

Да сега видях по добре въпроса. Точно клуп в клуп.
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Колега, както казаха и колегите преди мен - справил си се правилно - връзката между накрайника и лидера е клуп в клуп. Обаче, както и сам си забелязал, връзката е груба и "тежка" - от практическа, а да не говорим от естетическа гледна точка....Ако си относително нов в мухарлъка поработи малко с тая система, пък живот и здраве ще минеш към директните връзвания на шнура с лидера / по преобладаващото в нашите среди мнение най-удачния вариант е т.нар. възел с тръбичка /. Поздрави!!
П.С.: Лично за мен е неразбираемо фабричното оформяне на редица хай енд шнурове с клупове / като оставим настрана довода за бързина и удобство /....
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от чичо Док »

Прав е Райко, с накрайник не винаги лидера полага "безшумно"..
Ето още два начина :
за набързо при нужда в реката.

и много по-предпочитания от мен с игла и лепило
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от Jeeves »

е що го разстройвате човека че се е набутал, той може да си го нахлузва на 9 клас и да не му тежи :roll: :roll:
п.п.
тия накрайници най-често наистина са груби, НО ги има от мноооого тънък моно брейд, и тогава НЕ тежат дори на 2 клас шнур и освен недостатъци си имат и предимства 8)
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Джийвс, далеч съм от мисълта да разстройвам колегата :wink: - самият аз съм ползвал доста време накрайниците. Всъщност самият накрайник не е лош, стига да имаше чалъм да се "избяга" от клуповете, които / поради дебелината на лидера / правят неизбежно връзката груба...но, както се казва, пълно щастие нЕма!! Поздрави!!
П.С.: Веднъж с бат ви Лъчо Минев меткахме зад моя блок с една убавиня и точно с шнур с монтиран накрайник към него. Лъчо ме попита не ме ли дразни "тръскането", идващо от накрайника. На мен, разбира се, към тогавашния момент не ми правеше никакво впечатление и дори не разбирах за какво тръскане ми говори Лъчо..../ Бай дъ уей шнура го ползвам много рядко /. С течение на времето, когато си подобрих кастинга, се случи да ползвам отново въпросната макара/шнур....Едвам изтраях края на риболова и първата работа, като се прибрах в къщи бе да направя директния монтаж :wink: :wink:!!
П.С.2: Показаното от Док "прошиване" е вероятно най-елегантния начин за връзка шнур-лидер, но не се получава добре при всички шнурове - специално с първото издание на Селектив Трут на Рио съм си късал нервите към час, докато успея да направя достатъчно добро прошиване!! Следва да го имате предвид, ако решите да се ориентирате към този начин.
Последно промяна от Райко Георгиев Загоров на Чет Юли 05, 2012 15:43, променено общо 1 път.
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от чичо Док »

Jeeves написа:тия накрайници най-често наистина са груби, НО ги има от мноооого тънък моно брейд, и тогава НЕ тежат дори на 2 клас шнур и освен недостатъци си имат и предимства 8)
ще кажеш ли име-бренд, евентуално магазин на тези споменатите от теб.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
steaven
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 17:30
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от steaven »

Честно казано бързам и се извинявам предварително ако повтарям някой пост. Но да кажа и аз един добър метод,за плетените снадки. Режеш клупа,много внимателно със запалка обгаряш краищата,да не се разнищтва,и от двата края вкарваш шнура и повода,като залепваш с каниколит, бих казал,че връзката е вечна.
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Бате, пробвал съм го и тоя тарикатлък и работи, но при него губиш основния плюс на накрайника - да сменяваш бързо лидера. Инак става - лично аз съм правил връзката къса - с не повече от три-четири санта накрайник. Поздрави!!
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
steaven
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 17:30
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти

Re: Възел Шнур-Лидер с накрайник

Мнение от steaven »

Ъпсулютну си прав за довода,че се губи основната идея !
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”