Малка разодка до Тополница

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Малка разодка до Тополница

Мнение от jazzmena »

Вчера направихме малка семейна разходка, за да използваме хубавото време, че сина е при нас, а и да видим дали гроздето вече е узряло и дали ще има ракийка наесен. 8)

Първата спирка беше крепостта "Траянови врата"
Изображение

Изображение

После до Калугерово и естествено отскочихме до реката, за да видим как е положението. Беше очакваното - ниска и бистра вода, с много коли накацали по бреговете. На бента на Лесичово - тълпа с палатки и всичко останало.

Приготвих на младежа една въдичка и се оказа че е запомнил уроците от събора в Орешак, та завидно добре замята с шнура.

Изображение

Красиво, спокойно и релаксиращо
Изображение

Рибки имаше - дребни кленчета, които искаха пък йеееедра бръмбъретка... :lol:

Ето и реката.

Изображение
Изображение

И Крис се разписа.

Изображение

Поздрави и до нови срещи. :D
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от takezo »

Красота, Ники, красота !

Тука нЕма вОда, ще ставам ловец ..
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
Андрей Д
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Юни 11, 2007 16:17

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от Андрей Д »

Добре е колега. В тази суша ... Можеш ли до кажеш на каква едра бръмбъретка е бил активен клена?
България над всичко.
Пази природата.
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от bae »

Красота, Ники, ама репортажа можеше да почне с "Честит празник дрогарки и другаре" :lol: :lol:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от чичо Док »

bae написа: "Честит празник дрогарки и другаре"
Един да се сети, значи :lol: :lol:
-------------
Джази, рибите за района са "нормални", важното е че екстра излет сте направили по красиви места!
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от jazzmena »

:lol:
То за мен си е двоен празник, че благоверната е рожденничка....

За бръмбаретките..... искаше по-голямо по възможност топчесто и черно, въпреки че аз ковнах най-големия - към 25 санта :D на една калинка. Просто ако мухата е твърде малка, не си правеха труда да се качат и да я проверят какво минава и дали се яде.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от D-r Kosio »

Тези пък си харесват дребосъците..,
Изображение
..макар и на друга река..;-)
Изображение
...а този дребосък реши проблема с тези големи риби ,които стигаха до мухата и отказваха, след подробният и оглед..
Изображение
..един глас в полза на мал`ите му`и- N 14, N 12, .. с поемане на въздух N 10 ;-)
K.
Преди около месец и половина.. минах от там за около половин час на смрачавене. От любопитство - какво е нивото на реката и има ли риболов. Взимаха си малките бръмбарчета без проблем. Имах две риби с размери около 30 + см.. след упорито подаване на приблизително едно и също място. Големи мухи не съм подавал.. ,щот` нямам..;-)
Последно промяна от D-r Kosio на Пон Сеп 10, 2012 13:13, променено общо 1 път.
Аватар
sote-full
Мнения: 344
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 7:20
Местоположение: Cофия
дал Браво: 1 път

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от sote-full »

Красива река си е Тополница.
Юни бяхме точно на Калугерово... водата беше изключително студена, явно бяха изпуснали някой язовир тогава.
Поздрави за споделения излет!!! :D
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от jazzmena »

Еее Косьо, тези като твоите ги е имало някога в Тополница. Сега като хванеш 30-ца и си дето се вика герой.
Иначе за големината на мухите - и аз съм привърженик на малките мухи. "Големи" наричам на #12-10. За онези гиганти на Росен... дума не отварям.

Соте, то Тополница винаги си е студена и бистра.

То ние похвърляхме доста кратко общо взето и то дамо но едно място, та едва ли мога да правя генерални изводи.
batabit
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Апр 22, 2011 8:26

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от batabit »

Вчера се разходих по ловешката бара... и след пробването на цялата кутия с гумени мухи... прибегнах до CDC Кадис на 16ка, коойто не им прости :D Всичко друго беше прегледано оценено и отхвърлено...

Риболова ми се състоеше на 1кв метър прозеорец между водораслите...
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от D-r Kosio »

:shock: За мен е Светотатство! ;-( ползването на CDC за клен, макар и в този му вид.
...добре, а на "Палакона" пробва ли? ...Все едно да накараш Рембранд да ти боядисва черчеветата...Не, че няма да се справи, де...`ма някакси.. не е съвсем...сещаш се..
Шугувам се, колега.., ама не много. Има прекрасни "прости" мокри мухи ,които вършат същата работа..
batabit
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Апр 22, 2011 8:26

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от batabit »

Да за светотатсвото ясно... но просто бях тръгнал с 3 клас пръчка и 1 кутия сухи мухи за 1 час по реката... през цялото време се надборвах с една тупалка която се беше скрила под водораслите...

За едния час се наслушах на софи маринова и милко, порадвах се на аромата на скара и роми... извадих 2 явно скъсани парашута от водата...

PS Излетите ми за клен се броят на пръстите на едната ми ръка, така че ми е простено...
Аватар
Todor
Мнения: 977
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 15:54

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от Todor »

Ники, разминали сме се. Аз бях там в събота (08 септември) и почнах от моста до Мухово. Водата беше много ама мнооого студена дори,като за там - от 2 неуверени вдигания хванах 1-то. После се преместих над Лесичево, където имаше огромни тополи - сега са отрязани. Там хванах доста рибета.
Аватар
Todor
Мнения: 977
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 15:54

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от Todor »

Да допълня за мухите. По принцип на тази река най-успешните ми са чисто черни джапанки, издължени... Този път с изненада установих, че най-вървежните са ярко жълтите оси на №12, №10 и класическа черна бръмбаретка с жълт атронов корем. Хем искаха удар при приводняването, хем трябваше да е лек, защото ако е прекалено силен се разбягваха. Рибите бяха пръснати из коритото на реката, зад малки камъни. Единият от кефалите беше с много паразити /предполагам, че са паразити - черни точки с неправилна форма по тялото и главата с диаметър 1-2 мм/
zapri73
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 0:25

Re: Малка разодка до Тополница

Мнение от zapri73 »

Todor написа:най-вървежните са ярко жълтите оси на №12, №10 и класическа черна бръмбаретка с жълт атронов корем.
Самата истина! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”