Тунджански кабакулаци

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Тунджански кабакулаци

Мнение от koi4a »

Здравейте, отдавна не съм пускал тема от излет, но сега има за хвалене. Отпуската свърши начесах крастата и рибките ги пуснах обратно да ги навестя пак през октомври. Първия ден започнах на спининг но за два часа хванах една бейби-щука на жабката на страйк-про.
Изображение
Поразходих се но нямаше друг резултат. Реших да пробвам с мухарката, нагазих с дългите ботуши хвърлям отсреща пред тревите и първо хвърляне удар
Изображение
второ хвърляне пак удар
Изображение
без кеп докато ги откача вдигнаха повечко шум, изкарах още 3-4 такива
Изображение
наводних ботушите и се прибрах. Викам си така няма да стане, газ до магазина купих си гащеризон от евтините, оправих кепа и позаприличах на мухар. Вечерта пак отивам, огледах по-обстойно мястото и се преместих стотина метра по-нагоре, там на отсрешния бряг ми се видя по-дълбоко. Хвърлям на коркова муха 12номер и 30-40 минути неще, смених с един микропорест бръмбар 10 и на първото хвърляне тряс един батко, пак хвърлям още един по-голям, с повод 0,12мм. кефа беше на макс, излязох на брега снимка и се прибрах доволен, в 20,30ч. вече празнувах.
Изображение
На сутринта 6.30 пак на ряката, вечерта пак и така до края. Рибите бяха един калибър 40-42см. около кило и като по часовник два удара сутрин до 8,30 и два вечер след залез слънце, единия път взех челника та да виждам, като откачам рибока. Ето още няколко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Останах много доволен от влакното, което ползвах за типет 0,12 на Браунинг, издържаше на рибите по кило без проблем даже едната я изкарах с възел на типета. Това ми е първия сериозен риболов на муха и се надявам другия месец пак да са там и наедряли.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от D-r Kosio »

Има ги..проверих ;-)
Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от D-r Kosio на Вто Сеп 18, 2012 12:15, променено общо 3 пъти.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от koi4a »

Твоята снимка е станала по добре, аз този дето го снимах ми беше първия от едрите и адреналина беше доста.
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от Markony_RS »

Чудесни риби.Риболова тепърва започва.За това влакно на Браунинг,сложи му една снимка да го видим.Аз оня ден с Торей 0,12 изтървах :cry:
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от koi4a »

Това червеното отляво, моето е малка ролка 50м незнам дали има разлика с големите ролки.
Изображение
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от чичо Док »

Не забелязвам разлика при Cenex'а, малките от големите ролки, ползвам го от три години някъде, 0.10 и 0.12. По-стария вариант на същото влакно, под името Centan, обаче бе по-добро според мен.

Бранко, торея е много здраво влакно също(обикновеното моно), държи много добре и на възел, стига възела да е направен както трябва.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от Markony_RS »

Току що го купих от Ники.Първия метър ми се стори малко хилав,ще видя по-навътре как е.Би трябвало да е пресен.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от sabin »

Привет!
Да не пускам нова тема ще продължа тази. Кефалите отново са "Тунджански" и са за има-няма два часа. Защо толкова кратко?
Изображение
Времето беше на дъжд, а вятъра ужасен Как не се обесих на шнура и аз не знам! Общо взето рибата бе капризна. Големите не искаха даже да се покажат. Но все пак не съм валат.
Изображение
Изображение
Кефалите бяха около 15-на от този калибър. Детската градина не ги броих. Другите ме достраша да ги снимам да не си удавя телефона. Тези бяха от брега. Това е мястото:
Изображение
Въпреки рибите разума надделя и поех обратно при първите гърмежи. Надявам се, че следващия път ще са се поохранили повече и ще са пак там.
Поздрави!
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от D-r Kosio »

Разписал си се в приствената книга, преброил си рибите - това е важното!
Като знам какво живее в тази Река, не смея да я напиша с малки букви.. :shock:
Да се оправи малко времето..и малко повечко вода, че като гледам, до като подам мухата и водата ще се изпари. Гледам, че и мътничко било...
Чакам добри вести,че само разнасям кутийка натъпкана с "Грешната" - баш каато за там!
Поздрави,
К.
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от sabin »

Цвета на водата беше нормален. Снимката създава тази илюзия. А онези "добичета" бяха отново под дърветата. Не ги видях, но ги чух на два-три пъти.
Поздрави!
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от D-r Kosio »

Изображение

Изображение

K.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от koi4a »

Ей не се издържа, ще се похваля и тук:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Рибите са "теневски" от 29.06.2013г., събота. Вечерта валя и гърмя цяла нощ и в неделя едвам спасих капото.
Това, за което искам да се похваля е че мухите сам ги вързах и лидера също си го правих сам.
Лошото е че скърших една въдица и то не от риба. Средата на м. Август пак ще ги мъча.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от D-r Kosio »

`ми похвали се! `що да не се похвалиш като дърпаш " цепеници"!
Реката и тази година наМЕКва - не, ами направо наТВЪРДва за големия си потенциал! Няма да я пропуснем със съсигурност! Имаше яки кленове, расперчета малко над педя.. ,ама тези бухания, които чух са от такива с много педи! ;-) Хванах и едно кустурче - също малко над педя...Пък и щуките `ич не са за подценяване.. Там са си! Живот и здраве - ще ги опитаме всичките на куп! Само времето да е о.к.!

п.с.
И при мен излизаха по двойки, че и по тройки. Някой от "успоредните риби" се отказваха почти в краката ми. Мисля си, че не е до хранене. Не е нормално поведение - чак толкова да са непредпазливи заради манджа, ами пусти "хормон"... още не си е "отишъл". Единствено и само "секс"-ът може да направи някой чак толкова " глупав"! :!:
Д-р К.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от koi4a »

Изображение
Изображение
Изображение
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от koi4a »

Опа, грешка, темата беше за кабакулаци :D
Шегувам се, рибите са от неделя, имаше и от двата вида, и местата са същите, абе скука :twisted:
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”