Тунджански кабакулаци

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от jazzmena »

Лелеее каква скукааа!

Бравос. Е те това е. Все такава "скука" ти пожелавам и за напред.
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от sabin »

Нещо се умълчахте! И при вас ли големите риби пасуват?
Изображение
Днес риба много, но все дребни от този калибър! Хубавите екземпляри само се вдигаха "помирисваха" мухата и обратно!
Поздрави!
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от Росен »

Той и Неделчо това ми говори за преди два дена по Янтрата ... но докато не сложил стримерите :wink:
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от sabin »

Имам един стример на шапката си / подарък от теб/ и шЪ взема да пробвам. Току виж е печелившата комбинация. Само да не се закачи някой распер, че как ще се вади с това пръчле :D !
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от koi4a »

Освен, че са дребни рибите ми направи впечатление, че хванах повече расперчета отколкото кленчета. Една седмица обикалях по Тунджа около с. Тенево, по 20-тина риби на излет ама 25см ми се виждаха големи. Само две риби хванах дето да стават за пред обектива. На муха лай...ка налитаха повече распери, но дребни. Похвърлях малко с попова лъжичка от силиконова царевица, на едното хвърляне се засили една "червенопера" около 60см но ме видя и се върна. А иначе едри распери и щука правиха яки центрофуги на водата на плиткото във водораслите. Не на последно място през цялото време не спря да духа вятър. Забравих фотото в Ямбол и не мога да кача снимките, но след две седмици съм пак там.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от koi4a »

Здравейте колеги, помъчих рибите в петък и събота по наща кория. Отново не мога да се оплача от риболова освен, че изтървах един голям балъкуан, но за това в другата тема, расперската.
Реката е доста по висока в сравнение с миналата година по това врема. Нямах голям успех по познатите места затова се разходих по далеко и имаше резултат, лових на микропорест бръмбар на 10#. Ето няколко снимки:
Изображение
Изображение
Този батко долу удари на първото подаване в един наводнен участък от брега с трева.
Изображение
А следващите два излязоха от едно и също място и имаше поне още 10 такива, но успях само тези да измамя
Изображение
Изображение
Последните снимки са от събота ранния следобяд. На връщане видях един колега мухар в реката. Предполагам, че беше Събин но нямаше как да му се обадя. Ако колегата чете да каже кой е бил и дали е имал успех щото е минал веднага след мен по същите места(може и на лс)
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от sabin »

Днес времето беше само за риболов. Та реших да оползотворя първия ден от отпуската. За по сигурно сл.телефон беше изключен /за първи път/. Рибата не издаваше своето присъствие, но беше там. Заложих на "грешната" и както винаги сработи. Кефала не можеше да и устои. Но не само той!
Изображение
Распера не и обръщаше нужното внимание. Време беше да тествам поповите лъжички колкото съм ги скопосъл. Търсените риби започнаха да правят опити да го хапнат. Повечето не успяваха. Някак си се разминаваха с примамката. Мислех, че съм отсял дребосъка, но изненада.
Изображение
В този момент в реката нагазиха 20-на крави и побързах да заметна за последно преди да е станала боза и водорасли. С първото придърпване пръчката се огъна и примамката заби към дъното. Това, че е кефал ми стана ясно. Но как ще се вади ако се навре във водораслите. Стори ми се приличен. Молех се да издържи мухарката /беше почти на кравайче/ понеже е одрана под едната снадка.
Изображение
Изображение
Добре, че кепа се оказа дълбок. Нямаше с какво да го премеря, но се надявам пръчката да послужи за ориентир.
Съжалявам за качеството на снимките, но са с телефона. Това е и причината да не съм снимал и другите риби.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от koi4a »

Добър е рибока, браво. Иначе аз от кравите не се пртеснявам, влизат в реката по 5-6 пъти на ден и едва ли рибата се притеснява от тях, даже си мисля че като влязат разбутват дребосъка и .... Само веднъж се притесних когато влязоха една крава и три телета на тръс в реката и кучето ги подгоми право към мен, малко оставаше "да си издам позицията" :wink:
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от sabin »

Кравите не ме притесняват. Но след тях става такава мътилка, че рибата не вижда примамката. Отделно се носят и отскубнати водорасли. Трябва да се изчака да се оттече което като време е около 30-40 мин.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от D-r Kosio »

Мааани ги тия кленове... за расперите кажи!? :D Че пак ме засърбя мухарката...

Екстра рибка за в паузите между "другите"! :shock:
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от sabin »

Расперите са си там. И този път взимаха много агресивно. След примамката сякаш идваше цунами. Доста откачания и едно късане. Имаше едно възелче пред поповата лъжичка на което не обърнах нужното внимание предвид хубавите риби. Е и една такава има пиърсинг от попова лъжичка. Интересното е, че не показваха присъствието си. Но подадеш ли където трябва.... Бухаше единствено този големия под дървото. Явно искаше от твоите нови примамки. Защо ли му споменах за тях :wink: !
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от D-r Kosio »

Тия "стаените" са най-интересни! Голям кеф е!
Намерих една хитринка да ъпгрейдвам модела.. :wink: `ма трябва някак да стигна до магазина..
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от Росен »

sabin написа:... Интересното е, че не показваха присъствието си. Но подадеш ли където трябва....
Нищо интересно няма, а започва готиния риболов ... :wink: ... поне при вас явно, защото при нас е високо, мътно и далеч още нищо не е както трябва ...
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от sabin »

Росен написа:........ а започва готиния риболов ... :wink: ... поне при вас явно,...
Дано е така Роска, че да не "похабяваме" отпуската.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от D-r Kosio »

Росен написа:[quote="sabin, защото при нас е високо, мътно и далеч още нищо не е както трябва ...
.... точно това трябваше да го знам в петъка преди съботата... :(
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”