Тунджански кабакулаци

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от sabin »

Знаеш, че винаги си добре дошъл.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от D-r Kosio »

... е става работата! Браво Съби!
Живот и здраве да се позадържи още малко така времето, ще вземем да спретнем един як рибИлов на " тупалки". Голямо предизвикателство е риболова на муха по това време. Питам един приятел : "Разузна ли къде какво ловят на муха, за да знаем на къде да дръпнем? ", а той- "...ми то на муха май никой не ходи..!". Виждам ,че не е било вярно. Екстра рибки си арестувал!

Нищо не чувам за распери... Що така?
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от sabin »

Лошото е, че и аз не съм ги чувал и виждал. От как ме запали по тях постоянно се ослушвам. На едното място ги отровиха, на другото водата висока и мътна... Не че ги няма и другаде, но са единици.
dzaekov
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 15:01

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от dzaekov »

Има по някое рибе на муха по Огоста, обаче вече са групирани и трябва да се търсят. Преди две седмици, под Хайредин, като напече след обяд, излязоха дребни рибета на плиткото във вира под ВЕЦ-а. Големи нямаше.
На вниманието на колегите от Бургас и региона препоръчвам горното течение на р. Факийска:Предполагам, както и в края на лятото, реката сега е полу-пресъхнала, но във вировете е пълно с клен и при относително по-топлото време там, може да се лови целогодишно. Имам снимки във телефона, но не съм сигурен в качеството им, още повече не са акутални-летни са.... пък и имат координати.... :wink:
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от D-r Kosio »

Огоста

Изображение

Изображение

Подробно тук:
http://muhatadnes4.wordpress.com/2013/1 ... b0-%d0%b5/

Поздрави на упоритите!
Д-р К.
Аватар
Ангел-Ачо
Мнения: 283
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 17:10
Риболов: само с позволени средства!
Местоположение: София / Монтана
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от Ангел-Ачо »

Докторе (Заеков) има и баш йЕдри от Хайредин надолу. Наистина се групртат на определени места. Често ги виждах на тихи места, там където огрява слънцето и има потопени клони във водата. Съвсем внимателно събираха много дребни мушици по повръхността. Във всички случай на подобни места е невъзможно да се подаде... Само гледах, както казва един колега "..като дете пред сладкарска витрина"

Поздрави,
А.

п.п. баш йЕдри = на литър и више...
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от sabin »

Привет!
Днес реших да открия "расперовия" сезон и да видя дали от ИАРА няма да направят проблем при риболова! Разбира се контролните органи почиваха както винаги, но търсените риби бяха там. И не се криеха! Изредих всевъзможни примамки, но уви. Не можах да прилъжа никой. Умишлено избягвах местостоянките на кефала. Да ама той реши да ме преследва. Явно се почувства пренебрегнат :D . Щом толкова настояваше за фото сесия:
Изображение
Изображение
Изображение
При тръгването си вдигна такава "пушилка" сякаш дявол бягаше от тамян.
Изображение
Та откриването тръгна зле, но има още почивни дни.
Поздрави!
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от koi4a »

Здравейте, реших малко да повдигна темата, че нали уж аз съм я започнал. Снимките са от 01,08,2014 надвечер за около час, гол след гол, после спряха а аз се прибрах. Рибите ги хванах на бръмбара от първата страница.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В петък надвечер пак имаме среща на реката с рибите. :fish15:
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от D-r Kosio »

Чудни клендури, Коич! Гледам по Ханово, дърпат успешно распери, въпреки ,че не е избистрила реката. При теб имаше ли активност?!
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от koi4a »

Нямаше никакви признаци. А на Ханово събота и неделя има толкова народ, че каквото и да хващат не отивам.

Като се замисля там, където лових и миналото лято нямаше голяма активност, освен един голям, който скъса. Тази събота и неделя ако има повече време ще ги потърся по- настоятелно.
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от sabin »

Привет!
Днес беше извършено "преброяване" на рибите. Масово излизат от тези:
ИзображениеИзображение
Почти на всяко второ подаване. По добрите бяха около 7-8 риби. Снимки няма понеже във водата ръцете не стигат. Кепа бе в колата. Имаше и едно късане почти в началото на риболова. Около 8.00 ч. Распери видях само два, но единия беше чудовище.
За жалост реката е още мътна, но нивото е перфектно.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от koi4a »

Първа риба на нимфа, хваната в началото на Август:
Изображение

Между другото тогава водата не беше толкова мътна.
sabin
Мнения: 206
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 19:28
Местоположение: Ямбол

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от sabin »

Риболовът на нимфа сигурно е по резултатен /особено при пъстървата/, но поне за мен я няма тръпката от атаката на рибата. Как си ловил в тези водорасли не знам. А рибока е от добрите :tup: !
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от koi4a »

Здравейте колеги, отпуската мина а за съжаление няма за хвалене. Реката в района на Ханово и Тенево отново е отровена. Информацията е от рибари по реката и от новините на диана кабел. Преди село Тенево, около моста, слаба работа няколко дребосъка, а след селото до пресевната все едно хвърлям в леген, не се вижда риба да играе изобщо. :evil:
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Тунджански кабакулаци

Мнение от D-r Kosio »

Коич, че не е много читаво на реката, така е.., но я вземи се поразходи около Крушаре...
Отдавна не бях виждал 4-5 кг. щука да се изстрелва над водата, а малките кефалчета да са по половинка...
За двата клена, по лакът, които не успях да извадя сам съм си виновен, че не допусках да съществуват чак толкова големи риби на това място - свариха неподготвен. И двата успяха мълниеносно да се заврат в клоните и после от там да ми се смеят.
Хич не сте за жалене по района, май! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”