Построяванe на риболовната линия - шнур, лидер и типет

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Построяванe на риболовната линия - шнур, лидер и типет

Мнение от Мунчо »

jagger1 написа:Док, много ми е интересно, ако малко се върнем в годините назад, когато нямаше мухарки (поне у нас бяха малко познати), когато малкото мухари се брояха на пръстите на едната ръка човешка, как сте мяткали бе хора? С шнурове? Тогава, когато нямаше интернет?
...
В най-старо време не знам как са мятали, но 97-8 година мога да ти кажа как го правеха у прованса, където нямаше шнурове. Всъщност в София имаше, но цената от 86 лева за 444 ми се виждаше нечовешка. Та значи, купуваше се един плетен сак от видлон, облечен в прозрачна гума - общо взето материала беше беше доста тънък и фин. И плуваше!(за разлика от черните и масленозелени чешки шнурове, които се продаваха в магазина на БЛРС-то в последните му издихания и за които продавачката имаше смътна представа за какво служат). Ако човек имаше късмет да не е затегнат много стегнато около "гърлото", го разплиташе внимателно и с нужното търпение, накисваше го в гореща вода да се изпънат гънките - и пей сърце...
А нямаш представа как се вземаше полипропилен от Пещерата на чудовището...
Но пък ентусиазЪма компенсираше всичко...


п.с. Замислих се и аз, при положение, че в момента съм истински Бог, какво ще представлявам след 50 години и ме заболя главата...

п.п.с. Мисля, че не е лишена от рационалност идеята да бъде учредена една мухарска награда "Толстой" за, хм... "обемно присъствие". :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Драго
Мнения: 751
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 619 пъти
получил Браво: 489 пъти

Re: Построяванe на риболовната линия - шнур, лидер и типет

Мнение от Драго »

Направих един клип на монтажа който аз използвам повече от 10 години и е описан и по-напред в темата. Дано клипа е полезен на някого, както и на тези колеги които тепърва прохождат в мухарския риболов. След като направите такъв монтаж няколко пъти после се действа изключително лесно дори и в средата на реката :)
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”