Пьрви стьпки по Янтра

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от s7alker »

Здраве за всички .
От 2 седмици сьм собственик на ниськ клас прьчле ,с което исках да видя ще си паснем ли с този начин на риболов.Вчера направих 3ят си излет ,от който ще покажа някоя снимчица.
Естествено 1ят ,беше за свикване с начина на риболов и избягване на шнура с цел самообесване .При 2ят си излет ,вече имах няколко не лоши риби ,които за сьжаление не са заснети поради липса на снимачно устроиство.След като изпокьсах повечето от мухите които ми бяха изпратени ,реших да се взимам в рьце :D Вчерашните рибки залових сьс джапанки кое производство,от което сьм изключително горд ,все пак сьм новобранец.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Рибките бяха доста по дребни ,в сравнение с тези от предният ми излет,но за сметка на това пьк доста повече.
Засега се ограничавам само в риболов с джапанки ,но още в сьбота мисля да мина една стьпка напред ,като пробвам и суха муха.

В заключение мога да кажа ,че наистина мухарката в рьцете на майстор (след като аз залових толкова рибки) трябва да се запише в списька на забранените риболовни средства :D :D :D

Поздрави и успехи !!!
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от D-r Kosio »

Явно си човек с голям потенциал, щом с тази гьостерица си хванал "цаци" и на всичкото отгоре си изпитал удовлетворение! Опитвам се да си представя ако хванеш истински балансирана мухарка...- ще излетиш в Космоса!
Сега сериозно! Браво за мерака , но имай пред вид ,че си стъпил на земята преди първото стъпало! Не са чак толкова скъпи пръчките, които са мухарки ! :wink: Не че не може да се лови и с тази - може, но така сам се лишаваш точно от това, което търсиш! А загубеното време няма как да върнеш!
Янтра е впечатляваща река и обезателно ще уважи отношението ти! Колкото си по-подготвен - толкова повече ще си удовлетворен. Янтра връща " тъпкано"!
dzaekov
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 15:01

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от dzaekov »

Момко, в Габрово сме "посели" крастата на риболова с муха. Мунчо и няколко негови другарчета са "болни". Завърти се покрай тях-ще "прихванеш".
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от jazzmena »

Какви риби и то само като за начало! Това се вика летящ старт. :D

Браво. Янтра е велика река.

Дано се сприятелиш с местното братство и се поучиш от тях.
Поздрави. :)
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от Росен »

Лошо си се хлъзнал ... пързалката е стръмна :wink:
Като гледам и доста шнур си извадил - търсил си дистанции - тях ги остави за по-нататък и се опитвай по-близки риби да ловиш.
Още не сме обявили нищо и не е сигурно, но уикенда около 24.Август може би ще направим една импровизирана сбирка на шатото във Велковци - няма да ти е излишна ;)

Поздрави!

П.П. Наистина, предполагам че ги поназнайваш, но се свърши в Габрово с Мунчо, Росен, Цоньо Савеков и т.н. - много е важно в началото да ти се подаде ръка :wink:
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от D-r Kosio »

:D ... с Мунчо "се свърШи.." определено! (от към мухарска гладна точка) Грешката е вярна! :lol:
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от s7alker »

Бкагодарско за сьветите :D
За гьостерицата е ясна работата ,ще се сменя .Просто исках да пробвам има ли смисьл ,да се захващам с тия дьлбоки води .
Колкото до запознанството с другаря Мунчо ,вече имаме 20-30 сьвместни риболова но в малко по различен стил :lol: А Роската ,вече е горд притежател на свидетелство за управление ,и тепьрва ще правим сьвместни излети .
Утре вечер ще ми организират един кратьк курс по муховрьз ,че сега мухите ми изглеждат като удавници преди да са се намокрили .

Поздрави !!
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от D-r Kosio »

Специални поздрави на Роската.. Разтвори се в пространството, но съм сигурен ,че ги дърпа редовно! :wink:
А "удавниците" понякога вадят неочаквано големи риби, ` ма ще трябва да ги намокриш! Имай го пред вид!
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от Росен »

s7alker написа:Утре вечер ще ми организират един кратьк курс по муховрьз ...
Муховръз може, само гледай кастинга от Мунчо да не прихванеш ... :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от Мунчо »

D-r Kosio написа::D ... с Мунчо "се свърШи.." определено! (от към мухарска гладна точка) Грешката е вярна! :lol:
"Слуховете за моята смърт са силно преувеличени." :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от s7alker »

Малко фотки от днес .
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това беше най уловистата ми мушица за днес ,засях я на една вьрба и догодина мисля да понабера от нея :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Още се чудя ,как туи животно успя да лапне мухата
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Като цяло ,вьпреки жегата ,рибки имаше доста .С рька на сьрцето мога да кажа ,че бройката беше над 50 .Но за сьжаление отново липсваха едрите кленове ,като единствените 2 риби отличаващи се от масовата бройка ,бяха по около или малко над 30 санта.Има страшно много уклей ,и на много места кефальт не може да се дореди до мухата :D Малкото хубави риби който видях ,бягаха като попарени още с цопването на примамката (отдавам го на това ,че толкова си мога засега) :lol:
Най хубавото е ,че след снощният кратьк курс ,придружен с килце домашна гроздова,мухите ми вече стават за пред хора :lol:

Поздрави !!!
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от Росен »

Изображение

Ей тук има хубави риби - напред до скалата, но си иска доста дистанция и прецизност при хвърлянето.

Важното е, че напредваш с добри темпове, а реката в този участък е прекрасна за тренировки ;)

Поздрави!
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от s7alker »

Росен написа:
Ей тук има хубави риби - напред до скалата
Факт ,вирьт дьржи много и хубави риби. :D Макар ,че днес по скоро бягаха от мухата.
Но заради тия с мандрата ,е меко казано неприятно да газиш по този участьк.(макар да си мисля ,че именно заради нея дьржи толкова риби)

Поздрави!!
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от D-r Kosio »

И такова " правило" има : [b]" Най-желаните риби са на най- нежеланите места"[/b] :?
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Пьрви стьпки по Янтра

Мнение от Markony_RS »

За съжаление си съсипах гащеризона точно на мандрата,като пуснаха суроватката.И да рибите полудяват ,макар че отстрани изглежда ,че тече вар.Страхотни места са там,но големите тупалки са 2 села нагоре.Поздрави за ентусиазма.Към края на месеца ще ги проверим рибите там,ако даде Господ...
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”