Мухарска школа "Бай Стан"

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мухарска школа "Бай Стан"

Мнение от Бат Стан »

В петък и събота запалих още двама колеги по мухаренето. Тъй като аз съм просветен свише: чел съм евангелието на Вулев, трудовете на Кабзамалов, дисертацията на Пигов и т.н., за два дни се ангажирах с предаване на опит на начинаещи колеги, за да открият по-бързо топлата вода.
И така: в петък с колегата Флинстоун отидохме на една от милионите пъстървови реки в България. Ловихме на чешка нимфа, и Флинстоун направи отличен дебют - една 30-ка балканка, още една откачена и още едно кълване, всичко това се случи за 30 минути, като рибите се бяха натъпкали в един вир под краката ми точно (пълно с пъстърви в тая България, ейййй, три риби в едно място, а?). И трите удара бяха на нимфата, известна в персоналната ми колекция като "Геле Чвора" (много лукава муха, да знаете). Естествено, балканецът беше пуснат обратно да живее, че да го фанем и другия път.
В събота с Джубака и Флинстоун първо отидохме на Панега да я оспининговаме, а следобяд решихме да отскочим да мухарим на друга от милионите пъстървови реки в България. Джубака и той направи успешен дебют - една пъстърва и още един удар, тва за около час и нещо. И в двата случая ставаше въпрос за ледени води и трудни риби,, тъй че евала на колегите! Джубака и той си пусна рибата обратно. Рибата на Джубака му клъвна на мухата, известна в персоналната ми колекция като "На Стефка сестра й" (сега предстои да изработя мухата "На Геле брат му", която без никакво съмнение ще бъде много уловиста).
Останах очарован от мухите си - ловят, ей....не се шегуват въобще. В понеделник ще ви пусна и снимки, Джубака ако има нека и той да пусне някоя друга. поздрави на цялото мухарско семейство, увеличило се с двама колеги през последния уикенд. Да им пожелаем успех в бъдещото муарене.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Е ще може ли да ги видим тези муи на кадро, та да акумулираме и ние малко ноу-хау от школата, макар и дистанционно? :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Е, мир къъъъ дъ не мое бре, аз не крия нищо. Даже ще взема да ги изтипосам в Рибарски вестник.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Мухарска школа "Бай Стан"

Мнение от krasimir »

Бат Стан написа:...(пълно с пъстърви в тая България, ейййй...
Къде бе, къде бе Бат Стане .... ОТ година съм мухар - пъстърва не съм видял :? Обещал си нещо ... :wink:
Краси
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Лелееее, не те е срам да зададеш такъв въпрос - на 50 км радиус от Стара Загора има не милиони, ами милиарди пъстървови реки, ама ще ти ги пусна на ЛС ако може....иш сичките са на картата.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

:lol: въпроса е да се проходят с теб, то иначе да обикалям като някой шантав ...
Поздрави!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Станиле ще имаш ли "кефалски" фалйфишинг курс по Дефилето?
Да науча нещо от извора и Я. М-ду другото по света има FFF сертификати за инструктори. Аз имам ФФМ/ фалй фишинг в маалата/-толкоз.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Ivan VP написа:Станиле ще имаш ли "кефалски" фалйфишинг курс по Дефилето?
Да науча нещо от извора и Я. М-ду другото по света има FFF сертификати за инструктори. Аз имам ФФМ/ фалй фишинг в маалата/-толкоз.
Хехе, баш от мен ли бре, колега? Иначе и аз съм със сертификат като твоя ФФМ, у маалата ги моем рибите.
В Дефилето требе да се поизбистри реката, че в момента е една такваз кафеникава. Всъщност знам един ръкав, където може да се лови и по-рано.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Flintstone
Мнения: 157
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 22:11
Местоположение: Backstones-on-Bedrock

Re: Мухарска школа "Бай Стан"

Мнение от Flintstone »

Бат Стан написа:....за два дни се ангажирах с предаване на опит на начинаещи колеги, за да открият по-бързо топлата вода.
...За което хвала тебе Бат Стане. Респект !!!

...И да ви кажа - не само мухите му са уловисти но и самия той като че ли е магнит за балканки. Застана той над един подмол - аз хвърля тук, хвърля там - не ще. Викам си ще хвърля в краката му ... и веднага удар. Кеч&Рилииз, пак хвърлям там и пак удар .... и т.н. до 3 пъти. Направо магнит :shock:

А "Геле Чвора" се прояви и в събота на излета на Панега. Някакво яко добиче ми натресе развивайки около 50см от шнура при добре натегнат аванс. Завря се под едни клони паднали във водата и при засека от моя страна втората нимфа(мисла че се казваше WC Brother - т.е. кенефен червей) се закачи в клоните и се получи грозна фитка...
Но пък имаше 1-2 секунди страшна тръпка. 8)

След обяда "Геле Чвора отново ми донесе радост с една балканчица която отиде обратно да си плува толкова бързо че няма даже и фото...

Бат Стане - мисията по зарибяването на нови колеги мухари определено е изпълнена с успех.

Още веднъж благодаря и на колегата Джубака за прекрасния излет осъществен с негова помощ!

Успех на всички с мухаренето - пишете ме в групата за "кефалския" фалйфишинг курс по Дефилето.
Yabadabadooooooooo
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Хехееее, якоооо...абе мухарене му е майката. Флинстоуна и Джубака са големи пичове, от мен да го знаете.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Flintstone
Мнения: 157
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 22:11
Местоположение: Backstones-on-Bedrock

Мнение от Flintstone »

Язък само за "Гелето Чвора" щото пи студена вода в една от милярдите пастървовеи реки и се удави там... :oops: :(
:idea: Ще трябва да му вадиш клонинг Бат Стане... че "на Геле брат му" още не е придобил професионална пастървова квалификация.
Yabadabadooooooooo
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Я Станиле гледам в твойто школо и мухи кръщавате. Аз и чичо Йозо, като квартални стожери на мухарлъка за около 6-7 години един единствен модел едвам изкарахме. И то сбръчкахме мухарките от амортизация по Тецо. Това е един великолепен модел зелена нимфа. Тука много сте ги ускорили нещата. Може и късмет да сте имали, опитайте пак. Ще ни бъде интересно. Ей на, основните мухи са по 100 години и пак фащат дикиш-значи :arrow: работят. Инак мухи еднодневки се раждат всеки ден, обикновено привечер.
Както казват някои колеги:
Чакам инфо. :wink:
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Тъй казват баш:) :wink: ,но ако трябва да сме по-точни:
:!: :arrow: чакам инфо :roll: :arrow: :?: :oops:
Инак имената на мухите са екстра-въздействат чак на периферната нервна система:)
аз се отказах да измислям мухи и най-вулгарно плагиатствам, щото всички креатури, дето съм ги измислил, са нефелни...
Последно промяна от Мунчо на Сря Мар 29, 2006 19:18, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Ivan VP написа: Това е един великолепен модел зелена нимфа.:
За неразбралите - въпросният великолепен модел се казва "Иванко, убиеца на сивена". Моделът се доказа в третия кръг от републиканското първенство по муха - сезон 2004, на Девин, когато Пигенсон стана втори, отстъпвайки само с няколко риби на Иван Иванов. като делфини скачаха след мухата.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Аз като гледам тез бомбастични имена, то мухите вече са побългарени :D :D :D Иначе отдавна нищо ново не е измислено, но ако така некои се мислят за по загадъчни....
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”