Статута на малките реки?

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
firepd

Re: Статута на малките реки?

Мнение от firepd »

Точно във второто изречение е разковничето.По някога ми се налага да имам допирни точки с тях и отлично знам за какво става въпрос.Всичко просто е загубено отдавна и няма смисъл от коментари :!:
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Статута на малките реки?

Мнение от stankof »

firepd написа:Точно във второто изречение е разковничето.По някога ми се налага да имам допирни точки с тях и отлично знам за какво става въпрос.Всичко просто е загубено отдавна и няма смисъл от коментари :!:
Много си прав колега,и аз така като съм отраснал по тези земи ми е напълно ясно всичко как става в тези Стопанства,та съм на мнение че колкото и да се дискутира и да се бори за промяна човек в правилна насока по този въпрос,каузата е изгубена!
Уви!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Статута на малките реки?

Мнение от Мунчо »

stankof написа:Това че много хора ловят по тези места,е ясно на всеки,и също е ясно че ако не са хора на "властта" то ще са хора на горските и лесничейте които "пазят" там,които срещу шише Ракия както е споменал колегата са способни на "чудеса".
...
Хм, на местата, където ходят платежоспособни клиенти, шишето с ракията ще е от полза толкова, колкото и на умрял - вендузи... От общуване с реалната действителност ви казвам. Каквото и да е шишето, резултата е клонящ към негативен...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Статута на малките реки?

Мнение от stankof »

Мунчо написа:
stankof написа:Това че много хора ловят по тези места,е ясно на всеки,и също е ясно че ако не са хора на "властта" то ще са хора на горските и лесничейте които "пазят" там,които срещу шише Ракия както е споменал колегата са способни на "чудеса".
...
Хм, на местата, където ходят платежоспособни клиенти, шишето с ракията ще е от полза толкова, колкото и на умрял - вендузи... От общуване с реалната действителност ви казвам. Каквото и да е шишето, резултата е клонящ към негативен...
Мунчо аз визирам главно забранените реки и потоци намиращи се в Ловните Стопанства който са ЗАБРАНЕНИ,и на който един ще го пуснат да си лови щото е местен,друг щото е братовчед на еди кой си,друг ще лови щото може да почерпи горския шише ракия(примерно),или пък просто щото му е наредено на въпросния горски отгоре да пусне големеца да си ловка там маломерки,на които маломерки от своя страна най-големия враг са самите хора който ги зарибяват(ловните),щото те си ги и излавят главно,и то още 15-16 сантиметрови щото били "много вкусни пържени".
Според мен тотално е сбъркан целия закон по отношение на риболова и "опазването" на пъстървата по тези места,щото забранявайки риболова в дадено Ловно Стопанство,там реално няма много риболовци(нарушители) които да се престрашат и да ловят пречейки на въпросните Ловни и Горски надзиратели да си излавят сами всичко което плува,а и да има някои престрашил се да лови по тези места,то е с благословията на някои от Ловните,щото иначе Актовете са много солени и става доста неприятно ако те барнат и не познаваш някой да му дзвъннеш :cry:
Та според мен единствената управия по тези реки може да стане ако се разрешат за риболов от всеки,съобразно законите които късаят риболова на балканска пъстърва(щото там друго няма),или да си останат ЗАБРАНЕНИ и да си ги излавят "опазващите" ги и техните приближени без да бъдат притеснявани от абсолютно никой!
А принципно ако искат могат да оставят и някой участъци от дадена река на които риболова да е платен и да си събират приходи от там съответните стопанства от заможни колеги който могат да си го позволят или чужденци.

п.с. и аз говоря въз основа на това което съм видял досега по тези красиви места,но уви "разрешени" само за някой който ги обезрибяват на воля :!:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Статута на малките реки?

Мнение от Мунчо »

stankof написа:...на които маломерки от своя страна най-големия враг са самите хора който ги зарибяват(ловните),щото те си ги и излавят главно,и то още 15-16 сантиметрови щото били "много вкусни пържени"...
Абсолютно е така и ще дам един пример.
Ходихме на една река, която не е посочена в забраната за риболов. Докато метнахме по два пъти, спрая една уазка, от която като грахови зърна от шушулка изскочиха трима горски. Нямаше скандали грубости, заплахи - просто ни казаха, че тази забрана нямала връзка с действителността - реална, приказна и прочие... Реката си я зарибявали, имало ловен туризъм и местен резерват, и ни помолиха учтиво да напуснем.
Между другото, двама от горските бяха склонни да ни оставят да половим - най-възрастния човек каза, че след като не прибираме риби "като спортисти" нямало проблем, имаше едно младо момче - то пък се било запалило по мухарлъка - разглежда ни мухите и желаеше да остане, за да погледа. Третия субект обаче категорично не позволи, с аргумента, че по пътя под билото минавали и габровски горски, които можело да ни забележа, а те били "Ебати капутите" и щели да им направят проблем. След това ни казаха нещо много интересно - пратиха ни по-нагоре по реката, където според забраната е забранено и ни обясниха, че там в драките нямало кой да ни търси и да се занимава сам, пък и няма да се виждаме...
Последно промяна от Мунчо на Сря Яну 22, 2014 9:41, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Статута на малките реки?

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

"След това ни казаха нещо много интересно - пратиха ни по-нагоре по реката, където според забраната е забранено и ни обясниха, че там в драките нямало кой да ни търси и да се занимава сам, пък и няма да се виждаме..."

Епа нема такава държава......Е за това Бат ви Райка си "седи" при клянетата, а не си къса нервите с реалността - реална, приказна или прочие, както казва май френд Муня....
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
stoyan filipov
Мнения: 641
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:09
Местоположение: London

Re: Статута на малките реки?

Мнение от stoyan filipov »

Статута не знам какъв е но съдбата им е:
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64
Smiti
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Статута на малките реки?

Мнение от Веско »

Д....а и глистара гнусен :x :x :x
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Статута на малките реки?

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Просто истинска българска красота.....После се чудете що сте вървяли десет километра из пресечена местност и не ви е клъвнало нищо. И се самозалъгвайте, че е от времето, налягането, грешната муха и т.н. и т.н........
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Статута на малките реки?

Мнение от D-r Kosio »

Моля, моля, Батето да внимава..: "...грешната муха и т.н.../ -
"Грешната" лови страхотно и по опоскани реки! :D
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Статута на малките реки?

Мнение от stankof »

Мунчо написа:След това ни казаха нещо много интересно - пратиха ни по-нагоре по реката, където според забраната е забранено и ни обясниха, че там в драките нямало кой да ни търси и да се занимава сам, пък и няма да се виждаме...
Мунчо те по тези места дето не се виждат и са Забранени,и мен са ме препращали въпросните Държавни служители когато се окаже че им бъркам техния "риболов" :!:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Статута на малките реки?

Мнение от Бат Стан »

Хех, аз имах още по-шокиращ случай. Отивам да мухаря на една река, на която имаше забрана, изтекла две години по-рано. Нито е ловно стопанство, нито парк, абе нищо. Както си меткам с нимфата и цъфва някакъв с едно куче. Първо ме зяпа 15 минути как ловя. След тва взе да разправя: "Тук не може да ловите, забранено е". Културно му обяснихме, че е било забранено допреди две години, а сега не е. Питам го - кой е забранил реката? Вика, господин Методиев, шефа на ловно-рибарското дружество. Ааа, отговарям, това е много лошо, имаме самоуправство в случая, законът предвижда от една до три години. Я си дай, казвам, документите да те запиша... Този взе да дава на заден ход, при което го помолих да ми даде да разговарям с въпросния господин Методиев. Направихме свръзката, при което господин Методиев ми обясни, че въпросният участък бил "рибовъдна зона". Помолих го да формулира по ясно, обяснението гласеше, че го зарибявали. Викам - ами чудесно, таман ще кълве повече. Този първо каза, че ще ни прати "комисия". Отначало ми фана шубето, щот тоя тип комисии идват по десет със сопите, пък ние бяхме само двамата с Мемо. Но в крайна сметка се разбрахме да си ловим, след като оня другия пъдарин потвръди, че ни е видял да пускаме рибите обратно и не ги прибираме.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Статута на малките реки?

Мнение от Д-р Флекс »

Чакайте да дам допълнителен наклон на дискусията...

Гледах наскоро два нови филма за риболов на пъстърва по Хоби-ТВ.
В единия известният като Киро Джигита - бургазлия, мухар, каякар, ловец, и не знам още какво - ловеше безгрижно балканки на суха муха по река Велека, над сливането й с река Кмсомолска ,и чак до под моста на еди-кой си път към границата - участък, от години забранен за риболов. При това грижливо обясняваше кое къде се случва, да не би да остане някой недоразбрал.

В другия, озаглавен (дръжте се, да не паднете) "Декемврйски риболов по река Чая", повтарям - Чая, колегите на бат Стан от Михалково, от отбора по риболов "Девин", Жоро и Тошко, ловяха безгрижно на спининг балканки по ...Въча, над Михалково, обяснявайки, че те всъщност те са я зарибявали тая река, и че пускали рибата обратно, понеже била хайверена. И като я пускали, било всичко наред. Всички риби, между другото, бяха мъжки, и се бяха затуичили странично, както можете да се досетите. Аз останах бездиханен. А вие?

Ами на фона на тези тиражирани от медиите изпълнения, практиката на ДЛС да забраняват достъп по рекичките на тяхна територия, както преценят, е направо ... салмонидолюбива ! :D
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Статута на малките реки?

Мнение от stankof »

Д-р Флекс написа:Гледах наскоро два нови филма за риболов на пъстърва по Хоби-ТВ.

Ами на фона на тези тиражирани от медиите изпълнения, практиката на ДЛС да забраняват достъп по рекичките на тяхна територия, както преценят, е направо ... салмонидолюбива ! :D
Докторе то на Въча над Мих-во(остатъците от ней) местните си я имат реката като нещо повече от наследство,щото видиш ли си я зарибявали те.Но с каква риба я зарибяват знаем доста хора,риба предвидена за разселване в дадени Ловни стопанства и отклонявана от там за сметка за някъде другаде където горските също имат изгода да я пуснат и местните да се хвалят че са я купили и пуснали сами.
Имам познат от близко село до Мих-во,които ми е показвал снимки на балканки които се ловят непрекъснато и без оглед на всякакви забрани,непретеснявани от контролните държавни органи щото и те са си местни,а като ида аз примерно сам почва едно заяждане и събиране от 100-дерета вода само и само да се откажа и да си тръгна та да не изловим рибата на местните.
То лошото е че са много тези места на който цари Самоуправството на местните и чуството им че всичко дето е в близката река е тяхно!
А за "Хобито" не я гледам щото не съм на "Булсатком",но от малкото тяхни предавания които съм гледал за риболова и аз съм останал с впечатление,че толерират БРАКОНИЕРСТВОТО :!:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Статута на малките реки?

Мнение от чичо Док »

Д-р Флекс написа:Чакайте да дам допълнителен наклон на дискусията...

Гледах наскоро два нови филма за риболов на пъстърва по Хоби-ТВ.
В единия известният като Киро Джигита - бургазлия, мухар, каякар, ловец, и не знам още какво - ловеше безгрижно балканки на суха муха по река Велека, над сливането й с река Кмсомолска ,и чак до под моста на еди-кой си път към границата - участък, от години забранен за риболов. При това грижливо обясняваше кое къде се случва, да не би да остане някой недоразбрал.

В другия, озаглавен (дръжте се, да не паднете) "Декемврйски риболов по река Чая", повтарям - Чая, колегите на бат Стан от Михалково, от отбора по риболов "Девин", Жоро и Тошко, ловяха безгрижно на спининг балканки по ...Въча, над Михалково, обяснявайки, че те всъщност те са я зарибявали тая река, и че пускали рибата обратно, понеже била хайверена. И като я пускали, било всичко наред. Всички риби, между другото, бяха мъжки, и се бяха затуичили странично, както можете да се досетите. Аз останах бездиханен. А вие? :D
Ние също :!:
Но безнадежното в случая е до къде стига наглостта на главните герои от филма в дискусията след статията
http://bigfish.bg/news/novini/Film-za-p ... arite.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Апропо, дали филитеа го има някъде в нета, да ги видя наживо "майсторите" на пъстървата..
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”