Кратък излет след природата

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Андрей Д
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Юни 11, 2007 16:17

Кратък излет след природата

Мнение от Андрей Д »

Здравейте. В събота, 5.04 организирах бърз риболов на река с мухарката. Още с отиването видях, че водата е с по-голямо ниво от нормалното и доста мътна. Ето снимка и на мястото на риболова

Изображение

Въпреки това обаче рибата беше много активна, макар, че кленчетата бяха малки и след няколко снимки си тръгваха обратно. Лових на джапанка, оса и като цяло стана добър риболов. Масовите риби бяха тези:

Изображение

Имам и едно питане - кои са "актуалните" сухи мухи за клен за сезона, защото освен осата, другите бръмбари които пробвах не дадоха резултат? Поздрави и успешни излети
България над всичко.
Пази природата.
Аватар
sote-full
Мнения: 344
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 7:20
Местоположение: Cофия
дал Браво: 1 път

Re: Кратък излет след природата

Мнение от sote-full »

Андрей Д написа: Имам и едно питане - кои са "актуалните" сухи мухи за клен за сезона, защото освен осата, другите бръмбари които пробвах не дадоха резултат?
Напоследък съм доволен от еленови козинки... дават добри резултати.
Както и черни бръмбаретки със зелени, жълти, червени и всякакви цветове коремчета... много са добри... но според предпочитанията на рибите.

Изображение

Изображение

Изображение

Както и мравчиците също са на почит при кленчетата.... :D

Изображение

Поздрави и наслука...
mgrozdanov
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 15:58
Риболов: спининг
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кратък излет след природата

Мнение от mgrozdanov »

И аз развъртам мухарката от миналата година и тази последната мравчица ми е единствената муха, която ползвам :lol: Просто рибите я обожават и сърце не ми дава да експериминтирам с други :D Но тази година съм решил да тествам и някакви пъстървови, защото определено мравката става само за кленове, или просто аз толкова си мога :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”