Ron Thompson Energizer Axellerator vs Lazer Professional

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Ron Thompson Energizer Axellerator vs Lazer Professional

Мнение от tiso »

Някой има ли впечатления за тези два шнура и кой от тях би ми свършил по-добра работа.
Гегата е орвис Clearwater . Mid Flex .5 клас
Иде реч за WF.

Поздрави
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Ron Thompson Energizer Axellerator vs Lazer Professiona

Мнение от Мунчо »

BFC - Discovery Fly Line ВФ5Ф
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Ron Thompson Energizer Axellerator vs Lazer Professiona

Мнение от D-r Kosio »

Tiso,
Рядко ми се случва нещо толкова да ме впечатли с драстичната дисоциация между цена и качество. В този случай е точно така! При тази цена рискът е нулев!
http://muhatadnes4.wordpress.com/2013/0 ... %82%d0%b0/
"Невъзпитано" ( :wink: ) ниска цена за шнур с чудесни функционални характеристики!

С другия не съм подавал и нямам мнение - ще пропусна "верзуса".

Поздрави,
Д-р К
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Ron Thompson Energizer Axellerator vs Lazer Professiona

Мнение от jagger1 »

Привет момчета.
Няма да давам мнение за шнура на колегата tiso, защото нямам никакви наблюдения върху този шнур. Извинявам се за намесата в темата, но искам да попитам:
Косьо, прочетах това, което си написал, но не ми стана ясно за 6-ти клас шнура - не е добър, или не си го пробвал. Може и аз да не съм разбрал нещо. Ще съм ти благодарен ако уточниш.
В Нет-а преди време четох някъде друго мнение за този шнур (чужди сайтове), което потвърждава написаното от теб, но пак се визираха ниските класове (4-5 клас) . Понмя по памет.
Позволих си да се вмъкна в темата, защото си мисля, че е по-важно да е доброто предложение, подплатено с опит, а не избраното по картинка, което също може да се окаже добро :D :tup: . И понеже не съм наясно и с двата вида шнур, допълвам питането на колегата - за 5-ти и 6-ти клас шнур (WF5F / WF6F).

Благодаря предварително и се извинявам, ако питането ми не е на правилното място.
Поздрави и с уважение към всички.
Миро.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Ron Thompson Energizer Axellerator vs Lazer Professiona

Мнение от D-r Kosio »

Jag,.. взех си 4-ка, 5-ца и 6-ца и вече година ловя с тях. Натрупах преки, ЛИЧНИ впечатления и за това си позволявам да коментирам. Ще ми е интересно да прочета какво са писали колегите по форумите за този модел шнурове. Линк?
Колегата е споменал една допълнителна дума в името Energizer Axellerator , което не е споменато по кутиите на моите шнурове. Кутите на Акселератора са различни, но текстовото описание до голяма степен съвпада !? Мога да допусна, че може да става дума за друг модел или да са "преки роднини". Не знам. За моите - подължавам да стоя зад всяка една дума която съм написал за поведението им.Даже добавих, че и на студ се държат прекрасно!
За 6-цата: Коренно се отличава от предишните два. Тромава, по-твърда, трудно върви през водачите...Въобще, нещо не е нацелена "ваксата". Опитах се да и преборя недостатъците като смених няколко мухарки 6-ти клас... и пак не се получи. Може и аз нещо да не го разбирам този шнур. На този етап съм го оставил на страна.
Между другото, сдобих се с една бая длъжка въдичка Шекспир (2.85 с дълъг файтинг бът) с медиум поведение, която въпреки написаното 6-8, се държи най-прекрасно с шнур 10 - клас ! Пробвахме с Тео да и напаснем някой шнур - и това излезе. Та, мисля да си заприходя още един Energizer 9-ка. (защото нямат 10-ка ) :( Умирам от любопитство какво ще се получи. Въдичката е много капризна, ама ако и "Угодиш" - няма равна!
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Ron Thompson Energizer Axellerator vs Lazer Professiona

Мнение от jagger1 »

Косьо, преди време ми се мерна по сайтовете и форумите. Ще потърся и ако го намеря инфото, ще го пусна в темата.
Иначе, има и 9-ти, и 10-ти, и 11-ти клас:
Виж тук:
http://www.tedcarter.co.uk/ron-thompson ... -fly-lines

Друг въпрос е, дали е същото и отделно - доставката. Ти можеш да прецениш, защото аз не съм го докосвал този шнур. Просто нещо ме накара да се позагледам и да се поровя за него преди време - най-вече цената.
Форумите бяха английски, но не помня къде гледах. Ще потърся. Мина време. Помня, че тогава разглеждах и на Грейс шнуровете.

Ето тук има малко мнения за Рон Томпсън, но не е това, което четох преди:
http://www.flyfishing.co.uk/tackle-talk ... lines.html

Общо взето, с няколко думи, това, което мога да обобщя от запомненото е, че се подчертаваше предимството на сърцевината, липсата на памет, цената спрямо качеството, доброто изхвърляне на близка и средна дистанция (то това последното си е малко субективно - зависи си от задвъдичното устройство :D ).

Но добре ще е да се даде мнение и за шнура, за който пита колегата tiso (ако някой го е използвал). Аз за него нищо не мога да кажа. Имам Lazer, но не е от професионалната серия. Бюджетен е. За моя мога да кажа (6-ти клас) - доволен съм, ама не съм сигурен дали е това, което ми трябва (имам доста забележки към себе си по кастинга :oops: ).
Поздрави.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Ron Thompson Energizer Axellerator vs Lazer Professiona

Мнение от D-r Kosio »

В България, в наличност има 9-ка.
Аватар
sote-full
Мнения: 344
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 7:20
Местоположение: Cофия
дал Браво: 1 път

Re: Ron Thompson Energizer Axellerator vs Lazer Professiona

Мнение от sote-full »

И аз ползвам на Ron Thompson две петици и един шести клас.... единият е двойно коничен.
Вече пет, шест години зверска употреба... няма мърдане откъм памет, напукване или драскотини... изключително здрави шнурове се оказаха, мога да кажа че съм доволен.
От шестицата нямам оплаквания, но той е двойно коничен, може би затова... всичките са VF.
Този сезон съм с Airflo-velosity 6-ти клас VF, също с чудесни показатели, цената му не си струва да я коментирам!!!!
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Ron Thompson Energizer Axellerator vs Lazer Professiona

Мнение от D-r Kosio »

Говоря за това :

Изображение
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Ron Thompson Energizer Axellerator vs Lazer Professiona

Мнение от tiso »

Начи, заприхогих шнура Ron Thompson .
Днес го пробвах.
Наистина е отличен.
Благодаря за мненията и съветите ви.
На прима виста не е от най меките но пък се изнизва перфекно.
Отличен за далечно разстояние и добър за близко.
На слука на всички колеги.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”