Съботно нимфене

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
gergenenov
Мнения: 322
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 20:46
Местоположение: Sofia

Съботно нимфене

Мнение от gergenenov »

Здравейте колеги,
Съобразно прекрасното съботно време в 5:30 бях на път за реката.
Тя една от многото...,в режим хвани и пусни, ме посрещна брилянтна.
Информацията ,която получих за пореден път от моя приятел Виктор беше безупречна:цвят ,ниво,места и риби всичко си беше на мястото.
Реката съм посещавал многократно през годините,но този път реших да сляза много ниско ,по-местата ,които винаги съм подценявал, изглежда без основание....

След второто изтичане ,първата американка беше закачена:
Изображение

Последва бързо откачане и следваш вир прекрасен с диви патици :
Изображение
Вира е прекрасен,но кристално бистрата вода не беше на моя страна,убеден съм ,че крие красиви риби ,уви нямах успех .
Продължих да облавям переспективните места ,като имах няколко откачени риби няколко закачени пръскача ,които лакомо нападаха от сутринта :
Изображение
Достигнах до едно бентче ,което всеки път пропускам.но сега твърдо решен да обловя внимателно .
Пропускам ,го защото в близост до него, преди години ,имах закачена огромна балаканка,която буквално ми подпали пръста при развиването на аванса и това при положение ,че се закачи на метър пред мен ...показа ми се ,разви целия шнур плюс 10 метра бекинг и повреди кована кука номер 12 .
Та на въпросното бентче закачих красива балканка:
Изображение
Е посетих и по горе споменатото място ,но разминавайки се с двама колеги с плувки ,както предположих нямах успех.
След една две извадени и откачени рибки:
Изображение

се върнах на първоначално посетените места с цел облавяне от тях надолу по течението.
В последващо подаване се появи и второто кленче:
Изображение

Продължавайки по течението срещнах още един колега с телескоп и точно под мястото ,където пресече реката улових добра американка,която след няколко микутна борба си замина и тя по живо по здраво.Рибата изчоплих от невероятно място-дупка около 25 см диаметър в бързей с циментна отломка ,забита под ъгъл по течението на реката.
Последваха няколко стотин метра преход в реката с пропуснати кълвания и за финал прекрасна американка:
Изображение

Отмина още един прекрасен риболовен ден.
Благодаря за четенето!

Поздрави и до нови срещи.

Краси.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Съботно нимфене

Мнение от Мунчо »

Супер, Краси! Мерси много!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
jagger1
Мнения: 3177
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 751 пъти
получил Браво: 1168 пъти

Re: Съботно нимфене

Мнение от jagger1 »

Тия трите CDC-та от втората снимка на какво кълвяха? Малеее, що мухи и то само на един вир :D . Сладури. Живи и здрави да са. :D

Благодаря за споделеното. Беше удоволствие за мен.
Поздрави.
Миро
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”