VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Изображение

Повече и актуална информация - във Фейсбук-групата на Федерацията - https://www.facebook.com/events/830737420324186/
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Естествено основен участник в предстоящия събор ще бъде Големият Тодор Атанасов. Традиционно през последните 6 години той лети от Берлин специално за всяка една по-голяма организирана среща от нашето мухарско общество. Всички сме свидетели на себераздаването, с което всеки път той се включва и учи на кастинг и връзване ... БЛАГОДАРИМ ТИ, ТОШО! Очакваме те отново, този път във Вонеща вода!

Изображение
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Много от нас помнят страхотните лекции на Бате Райко Загоров от съборите в Орешак през 2009 и 2010 година. Пет години по-късно - Бате Райко отново ще участва в Националния Мухарски Събор с лекция - този път на тема - "История и любопитни факти за големите световни производители на мухарски пръти" - Харди, Сейдж, Орвис, Уинстън ... ще бъде интересно ... :wink:

Изображение
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Стоян Филипов - още едно име, под което стои "България" по големите европейски мухарски форуми. Канен постоянно на почти всички западни изложения, поради организационни причини той не успяваше да участва в последните наши събори. С удоволствие съобщаваме, че Стоян ще бъде част от предстоящия Национален Мухарски Събор през Август.2015 и ще връзва здраво и ще показва. Стойне, табелката "Стоян Филипов / България" е вече готова! Очакваме те!

Изображение
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Абсолютно традиционно на събора ще присъстват и най-добрите от добрите - Bulgarian Flyfishing Company (BFC) - много мухарски пръти, комбинирани от макари с шнурове за тестване, представяне на новите продукти за връзване на фирмите дистрибутирани от тях, както и всички продукти със собствената им търговска марка BFC, позната вече в много страни от Европа. Знаем как се представят всеки път Ники и Марин, ще ги очакваме с огромен интерес!

Изображение
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

In the "BEGINNER'S CORNER" - Д-р Мишо естествено, кой друг !? На Националния Мухарски Събор през 2015 ще има специално отделен ъгъл за връзване за начинаещи, където ментор ще бъде многоуважаваният от всички нас Д-р Михаил Пенков. Всеки който пожелае ще може да зададе своите въпроси и не просто ще му бъде отговорено, а ще му бъде показано как се връзва конкретна муха, или конкретна техника, или работа с конкретен материал, като естествено и сам ще може да седне на менгеметата и да го направи под зоркия поглед и компетентните съвети на Д-р Мишо.

Изображение
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Мунчо »

Моята трансцедентна и ирационална персона също ще огрее мероприятието, че не съм идвал от години... да се таковам у Регионалния Бог. Обещавам да разчепкам морално-етичните аспекти на мухарството в колибарски реалности и да вържа два отвратително елементарни и уловисти квазиинсекта.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

И ако и този път се беше ослушал като ... щях да дойда и насила да те извозя от Габрово през два баира до Вонеща Вода :) :) :)

Цени за резервации в хотел "Релакс Кооп" - Вонеща Вода за 21-23 Август. При резервация е необходимо да се информират служителите, че сте участници в събора, за да могат да се ползват тези цени. Всички останали условия са описани подробно във файла.

Изображение
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Най-добрият майстор на кепове у нас !
Илиян Трифонов ще участва на предстоящия Национален Мухарски Събор със страхотните кепове, които прави. От събора в Орешак през 2010 той не е участвал по този начин в сбирките и оттогава насам се уморих да му давам телефона на желаещи да притежават ръчно изработени качествени кепове. Сега всички ще имат възможност на живо отново да ги видят, разгледат и изберат! Отделно това е може би най-добрият подарък за приятел или съпруг-мухар ;) ...

Изображение

http://flyfishing.iantra.com/fly-fishin ... nding-nets
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

БНТ 2 направиха един страхотен филм за мухарския събор през 2013 година. С удоволствие споделям информацията, че приеха поканата и ще отразят и предстоящата национална сбирка във Вонеща Вода в края на Август ... и съвсем няма да бъдат единствената национална медия :wink:

http://bnt.bg/predavanyia/vreme-za-gube ... 5-maj-2013
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Изображение

На предстоящия Национален Мухарски Събор ще има регистрация на всички участници и гости, като е предвидена томбола с много и интересни награди. Надявам се да има за всички и всеки един от нас да се прибере от този събор с нещо за спомен - освен снимките, приятелските разговори и всичко останало, разбира се. Започвам с изненадите, приготвени от BFC (дано да са повече :wink: ), от Тошо Атанасов ще има подаръци - инструменти за връзване, както само той може да ги прави, Стани Мънков ще участва с материали и негови мухи, Стоян Филипов естествено ще участва в томболата със специално направени за събора изкуствени мухи. Тук с течение на времето ще продължавам да изреждам изненадите, които ще ни очакват в мухарската томбола! :wink:
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Изображение

Проектът за часовниците за участниците в програмата на събора. Когато са реално готови ще обясним и тяхното предназначение. Всичко това благодарение на Константин Карагьозов - МК "Майна Флай" - Пловдив.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Изображение Изображение

Специални гости на Българския Национален Мухарски Събор 2015 ще бъдат Михаела и Робърт Щро - организаторите на едно от най-големите мухарски изложения в Европа и света - EWF близо до Мюнхен. За нас ще бъде огромна чест да споделят своя опит и да се запознаят отблизо с мухарската ни общност, както и да опознаят България с трите си деца - официален гид ще им бъде Тошо Атанасов, като в продължение на две седмици ще посетят София, Пловдив, Варна, Велико Търново (Вонеща Вода и събора), Рилския манастир и т.н. Освен организатор на EWF Робърт Щро е и един от най-добрите майстори на бамбукови пръти в света, като е един от малкото, които сами си избират бамбука в Китай, създател на собствени тейпъри, усукани бамбукови пръти и т.н.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Изображение

Лейдис енд Джентълмен,
искам да представя още един чуждестраен участник във Вонеща Вода - този път от Великобритания - традицията във флайфишинга!

За всички нас е огромна чест и удоволствие, че Рой Кристи прие нашата покана и ще бъде гост на предстоящия събор!

Ето и представянето на Рой от Стоян Филипов, с който ще пристигнат заедно и който ще му бъде гид в нашата страна:

Рой Кристи е роден и израснал в Северна Ирландия.
Наблизо до бащиния му дом минава поток , на коѝто той прекарва много дни през детството си.
Когато Агенцията по реките унищожава структурата на потока, Рой с години го възтановява, връщайки извадените камъни.
Създаването на уникални мухи по негов дизайн още от 13 годинишна възраст му донася световна слава, участие в много мухарски панаири, а мухите му са публикувани в много книги и списания.
Иновационните мухи на Рой имитират различни стадии от развитието на насекомите.
Някоѝ негови мухи :
Reversed Parachute emerger
Avon Special emerger
EasyPeasy USD dry dun
USD Spinner
Reversed Daddy Longlegs

Могат да бъдат видяни в следните книги:
Modern Midges (Takahashi & Hubka),Tying Emergers ( Schollmeyer and Leeson), Chalkstream Fly Fishing by Graham Chalmers 2012 и The History of Fly Fishing in Fifty Flies by Ian Whitelaw 2015.

Рой очаква с нетърпение да се срещне с всички вас на Българския Национален Мухарски Събор!
Аватар
stoyan filipov
Мнения: 641
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:09
Местоположение: London

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от stoyan filipov »

Някоѝ от мухите на Роѝ

Avon Special Emerger
Изображение

EasyPeasy USD
Изображение

Reversed Parachute
Изображение

Роѝ
Изображение

Ще се стане хубав панаир,нямам търпение вече да идва Август.
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64
Smiti
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”