Този подфорум нещо умира.....

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Този подфорум нещо умира.....

Мнение от Cougar »

Аз като цяло чета 3 подфорума - ловящите зад граница, ловящите на блесна и ловящите на муха.

Моят приятел съфорумец Станил започна темата за ловящите пъстърва на блесна преди може би 3+ години и темата му е активна с нови репортажи всяка седмица.

Във форума за муха, най-активната , и сякаш единствена тема е "Всички да покажем мухички".
То да покажем мухички, добре, но на рибата много често и е все едно каква мухичка ще покажем, стига да е подходящ размер и подадена на подходяща дълбочина.

Някак си не мога да повярвам, че никой не лови на муха в България, било пъстърва или кефал. Или не чета правилния форум, или ловящите с муха са станали супер секретни и не споделят, което също не го вярвам. Та къде е проблема?
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от Д-р Флекс »

Facebook e универсалният унищожител срещу всички тематични форуми, Жельо, повечето хора от форума вече предпочитат да качват във фейсбук групи директно и немодерирано снимките и коментарите си.
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1172 пъти

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от jagger1 »

Cougar, привет.
Само този форум ли? Я се поогледай. Форумите са част от един сайт. Я поогледай и другите сайтове :shock: . Всичко минава вече на затворени общности (в БГ)! Не е проблема Фейсбук. Другаде са проблемите. Поогледай темите и постовете в тях и сам ще намериш отговора. За съжаление, българите обичат повече да четат и хич, ама хич не им се пише. А причините са в междуредията на всеки един от постовете по различните теми. Сори братко. Докато всеки си мисли само да "дърпа", а да не споделя (по различни негови си причини - за всеки различни), скоро и фейсбука няма да помогне.

Някъде бях прочел по форумите:
В английски сайт: Задавш въпрос - отговарят ти на въпроса!
В руски сайт: Задаваш въпрос - отговарят ти на въпроса, но и ти задават въпрос!
В български сайт: Задаваш въпрос - не получаваш отговор на въпроса, но получаваш десетки мнения колко си прост, некадърен и не ги разбираш нещата :oops:

Ако продължавам да пиша още в подфорума за мухарския риболов, то е, защото все още този подфорум прави изключение от останалите форуми. Тук все още има колеги, които споделят - малко, но точно и са положително настроени. Лошото е, че това се случва все по-рядко. Лошото е, че и тук започва да се прокрадва бацилчето на затворените общности. Ама, всеки знае сам себе си и всеки оценява нещата през неговата си призма. Трудно ми беше да напиша тези редове, но аз такива наблюдения имам като цяло за българските форуми. А може би не само аз?

А Фейсбука няма да ни направи по-позитивни и по-споделящи. То позитивното трябва да си го носим постоянно в себе си. Желанието за споделяне - също.

А иначе, лично на мен ми писна от пароли и никове за всеки един сайт. Във Фейса нямам регистрация и няма да си направя. По тази причина, от българските сайтове ще съм за сега тук, в този форум. Пък времето ще покаже. А колкото до споделянето - в няколкото чужди сайта, в които споделям, виждам разликата между тях и БГ сайтовете. Разликата е огромна.

Поздрави на цялата българска гилдия в чужбината. А бе, няма да умрат форумите, ама що да е така, както е сега? Да сме живи и здрави само. :tup:
Поздрави.
Миро Jagger
mitko2
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Ное 01, 2014 19:31

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от mitko2 »

Здравейте Колеги, мисля, че д-р Косьо много точно го е написал - "Мухарството МИ е много по добро от Мухарството ТИ.

Поздрави
Митко
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от Jeeves »

Cougar написа: То да покажем мухички, добре, но на рибата много често и е все едно каква мухичка ще покажем, стига да е подходящ размер и подадена на подходяща дълбочина.
за мен лично тва е отговора и е напълно нормално, както беше казал един риболовец (цитирам по памет) "any old bit of carpet wound around a hook will catch a fish, it's the behaviour of the fly that matters" ....а тва не се научава у интернет, и кво ни остава - да измисляме фазановата нимфа :roll:
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от Росен »

Лично аз не мога да се съглася с част от мненията - не мисля, че са били зададени адекватни въпроси, на които не е било отговорено адекватно. Също не смятам и че не се споделя - аз знам почти всички мои приятели къде ловят, какво ловят, какво връзват. Насоката към мислене, че някой крие нещо е много погрешна според мен ;) Информацията дори е толкова много, че почти всеки ден не успявам да прочета и да осмисля всичко, което научавам ...
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от Cougar »

Знам че форумите глобално отиват на залязване. Но това не обяснява защо 50 човека ще направят репортаж за хваната пъстърва на блесна през годината, но нито един на муха!

Аз в България съм ловил поне 50% на муха.

Можеби трябва да видя какво става с форума на акулата и симпатягата Бате Райко...
mitko2
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Ное 01, 2014 19:31

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от mitko2 »

Здравейте колеги. Винаги когато имам свободно време и не само, следя какво се пише във форумиТЕ. Мисля, че наистина има много информация, но тя не е систематизирана. Също така отчитам, че на всеки нормален въпрос е отговорено адекватно и точно. Определено на проблеми с кастинга (нещо много важно за мен) са дадени отговори, които изключително подобриха работата ми с шнура. Предполагам не само на мен. Няма да се спирам и на информацията и съветите за изработване на мухи.
Това което не ми харесва е меренето на п.......(я), това кой по, по най. Примери много, ако се зачетете назад във времето.
В тази връзка бих помолил всички които имат познания в тази сфера да загърбят (по, по най) и да съживят туй мъничкото което е останало.

пс. Колега котка, Бат Райко е пич и половина. Срешнеш ли го, зарежда те с положителна енергия. За жалост нещо напоследък и той нищо не пише.

Поздрави
Митко
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от D-r Kosio »

Cougar, Митко,
... прави сте и двамата. Има принципна разлика в мисленето на мухарите и ловящите по други методи. Принципната разлика е в отношението. В спининга има подобни проблеми, но общността се опитва да намери решение- дава напътствия и ако не се случи промяната, тогава реже " в здраво". Ключовата дума е общност. В "нашите" среди такова нещо няма. Проблемите не се решават по същество, а се отлагат във времето и в мястото. Това е причината да се нароят мухарските форуми. Вместо да се изчопли проблема, да се обсъди, да се извадаят аргументи в едната и в другата посока и се намери консенсусно решениие, се действа първосигнално - ново място с уж-нови правила. Нищо подобно. Ако погледнете внимателно, ще видите, че никаква разлика няма. Нещо повече - постове се копират и "пействат" "едно към едно" в трите форума, което, само по себе си, е просто абсурдно! Ако правилата са различни би следвало и в постовете да имат специфика, спрямо правилата! А такава няма! Т.е. излиза, че основата е друга - НЕ Е обсъжданите конкретни мухарски теми. Даже имаше един случай в който направо паднах....Един и същи човек поздравява друг за рожденния му ден и в трите форума! Чудех се какъв е смисълът.. и стигнах до един единствен извод. Важното е : "повече хора да видят че го поздравявам", а не наистина да пожелая нещо приятно и хубаво на човека на когото уж-държа. Не е ли смайващо... Това го казвам в подкрепа на тезата, че "лепилото" на форумите няма общо с мухарството, което е жалко, разбира се. Една шепа хора сме.., а държим да говорим на различни езици!
Преди време, когато пишех,( а прописах доста отдавна и с голямо старание), се опитвах всячески да обясня, че точно към това смело крачим...,но - "глас народен"...Всеки приемаше за естествен процес загубата на хора. За да се задържи и разбере някой изисква, все пак, някакво усилие, но кой се интересува от другия?!
Просто е. Един форум, ако не държи на членовете си няма как да не стигне до тук!
В този смисъл поздравявам тези, които останаха верни на първия форум, независимо колко е "умиращ".
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Бря....Изпитвам известно чувство за вина, тъй като отдавна не съм писал тъдява :oops: :oops: ...Между другото и в Акулата не пиша редовно, просто живота ни върти с все по-бързи обороти и за съжаление за хобито не остава много време....Айде сега вече да се пофаля :D :D :D - днес се получи потресаващ риболов на ТЕЦ-о!! Три риби над килограм, поне десетина между 500-800гр. Приказките са излишни, следват фотките....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не съм си и представял по-добро сефтосване на новата убавиня....

Изображение

Изображение

Те ви и две клипчета.....

https://www.flickr.com/photos/128899897 ... datetaken/" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/128899897 ... datetaken/" onclick="window.open(this.href);return false;

Както се казва - не всичко е риболов....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Животът е жилав....

Изображение

Изображение

Те ме те накрая и мене - див и щастлив....

Изображение

Толкоз от Бат ви Райка!! Наздраве, молодци и не се кахърете - хобито е за удоволствие, а удоволствието е двойно, ако го споделяте от време на време във форумите!!!
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1172 пъти

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от jagger1 »

Бате Райко, привет.
А бе тия люспи као керемиди бе :shock: :D .
Жива и здрава да ти е новата хубавинка и все такива, че и още по-големички да я сгъват :tup:

Благодаря за споделеното. Очичките ми се напълниха с тези красоти. Ха дано и аз най-после да стигна до водата, че много застой при мен нещо се получи.

Поздрави, жив и здрав.
Аватар
кирил великий
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 14:01
дал Браво: 3 пъти

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от кирил великий »

Този подфорум нещо умира.....
Нямам нищо общо с мухарството, но,очарован от великолепните снимки на бат Райко, съм изненадан от липсата на адмирицаии към него :roll: . Явно, малко се чете и пише в подфорума. Нямам друго обяснение.
"Всяка грешка има свои име и фамилия."
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 626 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от Драго »

... бе кефала викат бил забранен, та сега комисия от сексперти (основно мухари но има и други) заседава дали на тецо е рарешено къцането на кефалец и като се произнесе комисията с перседателя, тогава вече или ще го адмирираме Бате Райко или ще го порицаваме (к'вот разпоредбата покаже). Та за това никой не пише (което си е част от не писания таЙен мухарски кодес), не е като да няма какво да се каже по повод мухарството :tup:
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от Cougar »

Минах аз да видя наистина какво става при Акулата. Имаше доста постове и от Искрец и от други места. Явно е че като повечето риболовци на муха имат собствени блогове или сайтове, постовете не стигат до този подфорум.

Поздрави на Бате Райко за хубавия репортаж и богат улов.

Ето и от мене от съботата няколко рибки хванати с муха и реакцията на дружината ми към едно от заловените кътфротчета.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Като гледам бил съм с тази зелена блуза за която Пен още през 2005-та се чудеше дали съм имал само нея! Бях сякаш я обявил на търг тогава и като никой не я е взел, още ловя с нея. :lol:
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Този подфорум нещо умира.....

Мнение от D-r Kosio »

В подкрепа на тезата за "Фейс"-а... до тук поста на Батето е с повече от 60 ! "лайка"
Последно промяна от D-r Kosio на Пон Май 11, 2015 9:53, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”