Каракуда 2.47 кг 55 см на изкуствена муха

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Каракуда 2.47 кг 55 см на изкуствена муха

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Миро, късно влизам тук и едва сега виждам темата ти!!! Евала, страхотна слука бате!!!
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
jagger1
Мнения: 3177
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 751 пъти
получил Браво: 1168 пъти

Re: Каракуда 2.47 кг 55 см на изкуствена муха

Мнение от jagger1 »

Райко Георгиев Загоров написа:Миро, късно влизам тук и едва сега виждам темата ти!!! Евала, страхотна слука бате!!!
Райко, привет братко.
Настръхнаха ли ти мустаките? :D Малко късно пуснах репортажа. Репортажът има предистория, която обаче премълчах и ще премълча, че тук стана бирфест. И в тези условия всичко отшумя, наред със стермеглавото спадане на водата. Шансът беше само в рамките на около една седмица. Вече е затишие и рибата се дръпна навътре. Т :D ябват много дълги кастинги и смяна на местата. А бе, ще имам малко почивка тези дни и после пак ще ги мъча.

Иначе, от мъниците излизат. Колкото да си направя удоволствието за около час. Излизат прилични каракудки, перки, уклейчета, раирани разбойници. Зависи какво търсиш и с каква муха ловиш. Ама са си дребосъци.

По-късно ще пусна някоя и друга снимка на ситуацията от вчера - на водоема, мухите и някоя рибка.

Само ще трябва да имам огромно търпение и нерви, за да се справя с интернета, че ми свърши бързия НЕТ и сега съм на ограничена скорост. Ама ще се преборя и с този момент. Само търпение ми трябва :D .

Поздрави и другата седмица може да се засечем на Пъно. :tup: :fish15:
Аватар
jagger1
Мнения: 3177
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 751 пъти
получил Браво: 1168 пъти

Re: Каракуда 2.47 кг 55 см на изкуствена муха

Мнение от jagger1 »

Водата спада и спада. А и жегата през деня направо ме стопява. Ама нали съм загорял от толкова време да потопя шнурчето, използвам всяка възможност. В сряда (12.08.) слязох отново привечер за час. Излязоха няколко дребосъка от породата на уклея, перките и една хубава каракудка. Едното уклейче беше колкото три дължини на куката (#10) :D . Да му се чуди човек как я налапа. Едвам го усетих на линията. Малките не съм си играл да ги снимам.
Иначе, отново добрата мухица се отчете най-добре. Ще я видите в клипчето.
Показал съм и състоянието на залива на устието - да добиете представа за моментната ситуация.

Каракуда на муха - част 2:
Поздрави.
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Каракуда 2.47 кг 55 см на изкуствена муха

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Евала, Миро!! Имам едно единствено ходене на тоя водоем преди години и рибите, които хванах бяха точно в тоя участък на "втока"...Явно традиционно си обичат това място.....Поздрави!!
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Skellington
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 16:13
Риболов: Предимно мухарски

Re: Каракуда 2.47 кг 55 см на изкуствена муха

Мнение от Skellington »

Еха, браво. Аз вече почти 20 години ходя по Огоста и там дядовците все ме питат : "А на тева таранка ловиш ли? " , та аз им казвам, че не се лови, ама то излиза, че си се лови :) Дано не разберат, че ни се дублират местата :lol:

Голямо браво за амура, какъв ли кеф е било, завиждам благородно :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”