Питане за CATGUT

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за CATGUT

Мнение от Мунчо »

Аслъ - я някой да напсува другаря си, че Джагера е мека Мария и няма да я свърши никаква, ако чакаме на него...
Драго, ти си много грозен, д-р Мишо е дърт, Джагера е теоретик, а аз съм красив и всестранно развит! :lol: Васко Куайъта не го броим в зара, защото не е мухар... то и с риба не съм го виждал никога, като се замисля...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:Аслъ - я някой да напсува другаря си, че Джагера е мека Мария и няма да я свърши никаква, ако чакаме на него...
Драго, ти си много грозен, д-р Мишо е дърт, Джагера е теоретик, а аз съм красив и всестранно развит! :lol: Васко Куайъта не го броим в зара, защото не е мухар... то и с риба не съм го виждал никога, като се замисля...
за мухар си прав, не станах .....за риба не ми следиш кариерата внимателно, имам три снимки си риби, ма няма да ти ги покажа :lol:
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от jagger1 »

Мунчо написа:Аслъ - я някой да напсува другаря си, че Джагера е мека Мария и няма да я свърши никаква, ако чакаме на него...
...................
Ице, привет.
Че вече съм мека, мека съм, ама другаде ..... :lol: Иначе, още кога чукнах 50-те зарових демоните в мен, но си запазих рогата на първи овен. Милите ми рогца, те само ми останаха :( :oops: :D . Иначе, мен по главата са ме галили всички министри от Димитър Стоянов насам, както трите папи бате Бойко :lol: . Ама него - само три. Мен - всите до 2010 г. Всите си заминаха преди мен. :mrgreen: Благодарение на рогата.
Сега съм смирена душичка, приела духовното и оттеглила се в манастир за вечен мир по мое собствено желание. Ама рогата си ги запазих :mrgreen: . То си ми е дар от зодията по рождение. Знам ли кога ще ми потрябват? А бе да живее мира и мирните международни отношения. :tup:

= = = = = =
Васко, привет. Я се накани тази година да минеш покрай Диканите. Може пък да си направиш някое четвърто селфи :D . Язовирчето живна, ама тииихо. Да не чуят нечистивите :fish6:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от quietriot »

jagger1 написа: Васко, привет. Я се накани тази година да минеш покрай Диканите. Може пък да си направиш някое четвърто селфи :D . Язовирчето живна, ама тииихо. Да не чуят нечистивите :fish6:
Здравей Миро,
с най-голямо удоволствие , аз си го харесвам много язовира, дори имах грандиозни планове за него , при едно друго управление.
Само дай знак и ще се видим там.
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от jagger1 »

Васко, смятам от средата на май да забия колчето за добро утро и към края на септември/октомври (според времето) да прибера знамето за добър вечер. Ще направим нещо в този интервал. Даже мисля да подкокоросам и бате Райко. Все се гоним там от години. По едно време идваше и Андро (Флекс), ама не съм го виждал скоро. Само да сме живи и здрави.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от D-r Kosio »

Я бърже, да си признава, кой е ловил щука /на Диканите/ на мухарка там тази есен! :wink:
Последно промяна от D-r Kosio на Вто Яну 12, 2016 15:53, променено общо 1 път.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за CATGUT

Мнение от Мунчо »

Вие кажете кой е ловил пъстърва с мухарка тази есен :!: :?: :idea: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: Питане за CATGUT

Мнение от Jeeves »

тва не го разбрах, некви други въдици ли се ползват есента :shock:
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от jagger1 »

D-r Kosio написа:Я бърже, да си признава, кой е ловил щука /на Диканите/ на мухарка там тази есен! :wink:
Миналата година наблегнах изключително на мирните риби. Въпреки, че един спинингист редовно ми тровеше нервите със зъбатки, докато аз търсех целенасочено мирните. В интерес на истината, много от мухите ми бяха отнесени от зъбатите крокодили. Мухата пада, следва плясък и вадя само монофил :evil: . Тази година, наред с мирните, ще трябва да въведа ред и при крокодилите. Много се разхайтиха нещо. :D

Иначе пантерки не съм ловил повече от 7-8 години. Трудно ми е вече да обикалям.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от D-r Kosio »

Чух ,че са видяли мухар, който целенасочено е ловил щуки с мухарка.
Тази година там се е завъдила много щука и е било, едва ли не, като тренажор. Щеше ми се да разбера, кой е за даде повече подробности за риболова на щука този водоем.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от quietriot »

D-r Kosio написа:Чух ,че са видяли мухар, който целенасочено е ловил щуки с мухарка.
Тази година там се е завъдила много щука и е било, едва ли не, като тренажор. Щеше ми се да разбера, кой е за даде повече подробности за риболова на щука този водоем.
Тамън ще си пробвам там стримерите със спингарката .

Миро, а какъв е режима сега на риболов има ли арендатор още или го заеба вече .
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от jagger1 »

Косьо, юни/юли месец имаше един мухар наистина, който шляпаше напред-назад по залива, ама така и не успях да го индентифицирам. Гледах го само от високия баир. Да не си бил ти?

Иначе, популацията не е от вчера. През 2005/2006 г. пуснахме 4 майки и 2 мъжкаря по над 5 кг. Патиците също дадоха своя принос. Две години по-късно гъмгеше от мъници с размер на химикалки. От 5-6 години се ловят прилични зверчета. Ама орките много ги тормозеха. И не само орките. Що торби се напълниха. Сега, от както беше забранен за 1 година, вече два сезона дава доволно, стига човек да не е лаком. Лошото е, че част от зоните все още са забранени (щукарските). Ама пък може да е и за добро.

Иначе, миналата година друг мухар не съм срещал очи в очи. Знам ли кой е? Ванката (Такезо) също не съм го виждал миналата година. Освен да са джуркали към стената, ама аз там, на този панаир не ходя.

Да си казва бързо кой е бил без разрешително?

А за примамките, Косьо - стандартните пайкове, или още по-добре повърхностни стримери (попърите най-вече). Не е задължително да са големи. Пущините вземат и малките. Друг е въпроса, дали куките издържат.
Последно промяна от jagger1 на Сря Яну 13, 2016 14:23, променено общо 2 пъти.
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от jagger1 »

Васко, до Нова година последно беше 10 лв./пръчка. Разрешената зона е от стената до устието - само от страната на пътя. Охраната минава редовно по няколко пъти. Имат и фургон под трафопоста. Рибата е свободна. Добре е да се връща поне наднорменото. Ама ..... няма оправия.

Иначе, говорихме си с охраната, че има шанс да се освободи целия от тази година. Само СТЕНАТА остава забранена зона(забрана от военните и гражданската защита). Редно си е.

Лодките са забранени (за употреба с въдици).

На връх Нова година вечерта е замръзнал с изключение на много малки зони в средата. Сега нямам инфо.

Арендатора: Същия (Милев) - най-малко 12 години. Ама може този път да е за добро.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от quietriot »

jagger1 написа:Васко, до Нова година последно беше 10 лв./пръчка. Разрешената зона е от стената до устието - само от страната на пътя. Охраната минава редовно по няколко пъти. Имат и фургон под трафопоста. Рибата е свободна. Добре е да се връща поне наднорменото. Ама ..... няма оправия.

Иначе, говорихме си с охраната, че има шанс да се освободи целия от тази година. Само СТЕНАТА остава забранена зона(забрана от военните и гражданската защита). Редно си е.

Лодките са забранени (за употреба с въдици).

На връх Нова година вечерта е замръзнал с изключение на много малки зони в средата. Сега нямам инфо.

Арендатора: Същия (Милев) - най-малко 12 години. Ама може този път да е за добро.
а дано , така твърди и един мой бивш шеф който вила в долна диканя , значи да отпусне малко и сме там за щучки ако не са забрана де.
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от jagger1 »

Васко, като каза Долна Диканя, сега се сетих за още един мухар - Крумчо. Ама и него не съм го виждал нещо. Май аз малко слизам по водата :D .
А за щучките, нямаш проблем. Единственото условие е, да не са в размножителен период. И да е с мярка. Другото е кеф. :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”