Питане за CATGUT

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от jagger1 »

:D Ха, ха. Слушам, Калине и козирувам. Майтап да става. Няма лошо. Аз отговорите ги получих. Док, благодаря още веднъж.

А за суджук се чудя кой размер от четирите да си взема, че да не останат зян: М, L, S или XL. Много тънки ми се виждат всичките размери. То и за клечки за зъби не стават :D . Ама пустия му мерак, ще пробвам на пенсия да се сдобия.

п.п.: Тази прежда я имам под формата на мокет. Ще подуча котарака да ми издърпа някоя и друга нишка. Пък Тенкара килър ли ще бъде, Франк сойер ли, дано жената не разбере :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за CATGUT

Мнение от Мунчо »

Mиро, ти суджук не си ли правил никога с купешки черва? Накисваш си ги в слабосолена водица - физиологичен разтвор един вид, те се раздуват, омекват и придобиват що-годе нормален вид за пълнене...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от jagger1 »

Ице, виждал съм и съм пълнил. Ама прасето нещо ми убягва. Плънката де. То кълцане, то месомелачки, то обръщане на чревцата, то миене, то накисване, то пълнене, то сушене, то валиране, то чакане .... после пък мезене ..... Мани, съсипия на време :lol:

Иначе около мен обикаля един 13 годишен CATGUT, ама сърце не ми дава да го тествам за мухи, освен за дъбинг, когато го сресвам:
Изображение
Последно промяна от jagger1 на Пон Яну 11, 2016 10:25, променено общо 1 път.
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от jagger1 »

Изтрито от автора поради дублиране на текста.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за CATGUT

Мнение от Мунчо »

E, Mиро, ако дотолкова сериозно приемеш хобито, че да посегнеш на котарака за едни черва - лошо за животинката, а на всички нас - тежко ни... :D
Аз лично никога не бих ползвал подобен материал, ако щеш по сантиментални причини и го бойкотирам открито. При морето от всевъзможни продукти за всяка уртикария, да опре човек до подобни изгъзици е откровена... да не казвам...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за CATGUT

Мнение от чичо Док »

Jeeves написа: истинския мухар "субститути" не ползва :!:
:lol: :lol: :lol:
-------------------------------
Роска, добавяй на Калин бисера при характеристиката на Истинския Мухарин у нас :)

п.с. Миро, мойта маца като видЕ какви пъклени дела се каниш да претвориш с органи от събратята и, замръзна в ступор :lol:
...
12528661_10206775230116634_868806086_o.jpg
12528661_10206775230116634_868806086_o.jpg (214.27 KiB) Преглеждано 1596 пъти
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
mitko2
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Ное 01, 2014 19:31

Re: Питане за CATGUT

Мнение от mitko2 »

Мале докторе, това животинче много сладко. Мани не го показвай, щото някой МУХАР-УТРАС ще вземе да му натрави някоя фешън прическа и бая дъбинг ще отнесе.

Поздрави
Митко
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за CATGUT

Мнение от чичо Док »

Митко, тя мацата е със по-сивкав гръб и опашка, и о там хубав дъбинг за тела на специфичти нимфички, но предпочитам такъв от дива котка.
Инак за обикновено улично коте, за шест години го докара до шест и половина кг добре охранена глезана, невъзможно капризна към храна :)
...
ML.jpg
ML.jpg (368.04 KiB) Преглеждано 1587 пъти
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от jagger1 »

Аааа, опазил Господ животинките. Сакън. Сладурчета са те. Само където казваш - капризни, своенравни, лентяи и бандюги. Аз карам на боб и леща - бандита на сьомга, заек, пиле. Че се и мръщи.
А Мунчо пита за наденици :lol: . Дали ще оцелеят при този митничар в къщи? :lol:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от quietriot »

това мухарството ще дойде извратена работа , котки си показват да им вадят червата ......и повечето от вас са ми приятели......заеби .
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: Питане за CATGUT

Мнение от Jeeves »

в индустриалното производство на тия конци котешки продукти не се използват, та едва ли има смисъл от подобно убийство (освен ако не се ползва и месото :mrgreen: )
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за CATGUT

Мнение от Росен »

чичо Док написа:
Jeeves написа: истинския мухар "субститути" не ползва :!:
:lol: :lol: :lol:
-------------------------------
Роска, добавяй на Калин бисера при характеристиката на Истинския Мухарин у нас :)
Не мога, Док, авторските права са на Бранко за характеристиката - записах си обаче и ще му напомня при следващото издание :) :) :)
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за CATGUT

Мнение от чичо Док »

quietriot написа:това мухарството ще дойде извратена работа , котки си показват да им вадят червата ......и повечето от вас са ми приятели......заеби .
Васе, нали знаеш, за мухарите има отделно крило в болницата... заковани врати и прозорци, вълкодави и окопи ноколо...щото е опасно заболяване :lol: :lol:

п.с. Роска, патента за термина Истински мухарин е на Владо Кондов, както и първите щрихи за тези велики личности у нас и по света :D Иначе Бранко е достигнал завиден връх в събирателен образ, безспорен факт!
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от quietriot »

чичо Док написа:
quietriot написа:това мухарството ще дойде извратена работа , котки си показват да им вадят червата ......и повечето от вас са ми приятели......заеби .
Васе, нали знаеш, за мухарите има отделно крило в болницата... заковани врати и прозорци, вълкодави и окопи ноколо...щото е опасно заболяване :lol: :lol:
знам бре и най-злобните скандали барабар със сомаджиите , а пък мухар със сомаджия .............олеле майко :lol: :lol: :lol:
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 625 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Питане за CATGUT

Мнение от Драго »

quietriot написа: знам бре и най-злобните скандали барабар със сомаджиите , а пък мухар със сомаджия .............олеле майко :lol: :lol: :lol:
Тази година нещо се занемарихме от към скандали, а то откриванто си дойде - не е на добре тази работа :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”