VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Росен »

Естествено съвсем логично е да започнем представянето на участниците в предстоящия събор с Големият Тодор Атанасов. Традиционно през последните 7 години той лети от Берлин специално за всяка една по-голяма организирана среща от нашето мухарско общество. Всички сме свидетели на себераздаването, с което всеки път той се включва и учи на кастинг и връзване ... БЛАГОДАРИМ ТИ, ТОШО! Очакваме те отново във Вонеща вода, този път през Юни!

Снимки на Тошо Атанасов от събора през 2015

Изображение
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Росен »

Пламен Иванов от Плевен е един от най-добрите български връзвачи на мухарски прътове или т.нар. "родбилдъри". Изключителен перфекционист в работата по създаването им, всеки един прът излязъл от ръцете му е просто едно бижу, изпипано до последния детайл. Пламен не за първи път показва своите пръти и презентацията му на изминалия събор беше на срашно високо ниво - само можем да предполагаме с какво ще ни изненада през Юни ...

Изображение

Изображение
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Росен »

Цени за резервации в хотел "Релакс Кооп" - Вонеща Вода за 17-19 Юни

Понеже офертата може би не се чете прекалено лесно - 99 лв е целият престой на един човек на предстоящия събор - от петък до неделя - в тази цена се включват 2 нощувки, 2 закуски, 2 обяда и 2 вечери. Има варианти за апартаменти, деца и т.н., подробно описани в офертата.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Росен »

Илиян Трифонов - Плевен - Най-добрият майстор на кепове у нас !

Илиян отново ще участва на предстоящия Национален Мухарски Събор със страхотните кепове, които прави. И през Юни всички ще имат възможност на живо отново да ги видят, разгледат и изберат, а Илиян каза, че ще е и много по-подготвен от миналата година - очакваме изненади!

Изображение

Снимки на Илиян Трифонов от събора през 2015
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Росен »

Много от нас помнят страхотните лекции на Бате Райко Загоров от съборите в Орешак през 2009 и 2010 година. Миналата година черна котка (по-скоро спукан магистрален водопровод) му мина път и не успя да присъства. Шест години по-късно след последната си лекция - Бате Райко отново ще участва в Националния Мухарски Събор - този път с лекцията подготвена за миналата година на тема - "История и любопитни факти за големите световни производители на мухарски пръти" - Харди, Сейдж, Орвис, Уинстън ...

Изображение

По правилата на форума не можем да публикуваме фирмите, участнички в предстоящия събор, защото се смята за неплатена реклама ...
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Pike »

:) е не е честно така.
Обясних какво и защо, а понеже все пак не е комерс мероприятие оставих паното с логата на фирмите спонсори, което е 3 поста по-нагоре. Махнах единствено описанието на фирмите спонсори, то беше в повече.

Никога нищо не съм казвал обаче, че не може да се обсъждат марки такъми.

И след края на събора, нека има репортаж със снимки, все пак трябва да сме си взаимно полезни :tup:
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от чичо Док »

pike написа::) е не е честно така.
Обясних какво и защо, а понеже все пак не е комерс мероприятие оставих паното с логата на фирмите спонсори, което е 3 поста по-нагоре. Махнах единствено описанието на фирмите спонсори, то беше в повече.

Никога нищо не съм казвал обаче, че не може да се обсъждат марки такъми.

И след края на събора, нека има репортаж със снимки, все пак трябва да сме си взаимно полезни :tup:
А в бъдещ репортаж за Събора може ли да се споменават спонсорите, евентуално със снимки на техните щандове с логота, или и те ще бъдат напълно изтрити както по-горе :lol:
-----------
Пайк, до трима спонсори на Събора ли опря форума..
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Pike »

чичо Док написа:А в бъдещ репортаж за Събора може ли да се споменават спонсорите, евентуално със снимки на техните щандове с логота, или и те ще бъдат напълно изтрити както по-горе :lol:
-----------
Пайк, до трима спонсори на Събора ли опря форума..
Не, въобще не става дума за трите спонсора, опираме до принципи, равнопоставеност и до това, че никой не желае да се постави на мястото на другия дори и за малко.

Ето три други "обувки", в които да се поставиш преди да кажеш: ейййй, че е гаден този Пайк.

Вариант 1:
Ти също си организатор на събитие/състезание, пуснал си тема съобразявайки се с правилата. В един момент виждаш друга тема, в която има лога на всички спонсори, линкове, поотделно и в самостоятелен пост представяне на всеки един от тях и т.н.
- ОК ли ще си с това? Не мисля.

Вариант 2:
Ти си редови потребител на форума, виждаш темата за събитие/състезание, става ти интересно и следиш темата с идеята и да отидеш на събитието. Е да ама не успяваш, продължаваш да следиш темата с надеждата да разбереш какво се е случило, но след събитието активността в темата приключва.
- И с това ли ще си ОК?

Вариант 3:
Ти си собственик на форума. Виждаш тема анонсираща дадено събитие или състезание, в темата лога, линкове и представяне на всеки от вносителите, не е ОК спрямо правилата, но хайде. Минава събитието, очакваш поне кратък репортаж с малко снимки, но няма или пък е под формата на един линк от типа Виж тук ...
- Аз лично бих се почувствал малко използван, а ти?

Така, че нека не издребняваме и да опитаме все пак да се поставяме поне за малко на мястото на другия и да правим нещата както трябва.

А дали ще се махнат снимките на щандове с логота на спонсорите, еми ако само това ще са снимките, ти би ли ги оставил?
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от чичо Док »

Благодаря за отговора, Сашо.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Росен »

pike написа:... оставих паното с логата на фирмите спонсори, което е 3 поста по-нагоре. ...
Саше, махни и него, защото представя не логата на спонсорите, а фирмите, представяни у нас от BFC и не е коректно спрямо другите фирми. По този начин няма да има нито една фирма и "потребителите" от другите подфоруми няма да имат причина да се оплакват. Същите "потребители" които по другите подфоруми що ли не се избиваха през годините, докато тук един скандал не е имало ...
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Pike »

Росен написа:
pike написа:... оставих паното с логата на фирмите спонсори, което е 3 поста по-нагоре. ...
Саше, махни и него, защото представя не логата на спонсорите, а фирмите, представяни у нас от BFC и не е коректно спрямо другите фирми. По този начин няма да има нито една фирма и "потребителите" от другите подфоруми няма да имат причина да се оплакват. Същите "потребители" които по другите подфоруми що ли не се избиваха през годините, докато тук един скандал не е имало ...
Упс, мое недоглеждане, ще го махна, но винаги може да си сложиш в един пост пано с логата на спонсорите, за това вече се разбрахме че е ОК.

А колкото до "оплакването", най-интересното е, че идва от фирма, която е била представена в темата/те за мухарския събор, но някак са се почувсвали гузно, че в другите теми не е позволено, а там е ;)

А че, тук няма скандали е прекрасен факт. Просто хората са различни, няма как да се сложат под общ знаменател всички риболовци. Де да бяха всички такива, но няма как да е така, различни риболови, различни хора, различни характери и навици, светът е шарен.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от чичо Док »

Роска, така осакатена темата става излишна, да не би едно хубаво събитие да стане без неква тесногръда нашенска "претенция" .
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Pike »

чичо Док написа:Роска, така осакатена темата става излишна, да не би едно хубаво събитие да стане без неква тесногръда нашенска "претенция" .
Жалко, че мислите така, не желаете да погледнете нещата и от другите страни, не го очаквах, поне не и от вас.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от D-r Kosio »

С интерес, бих прочел "недоволството" - в оригинал, ако може.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”