VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от чичо Док »

pike написа:
чичо Док написа:Роска, така осакатена темата става излишна, да не би едно хубаво събитие да стане без неква тесногръда нашенска "претенция" .
Жалко, че мислите така, не желаете да погледнете нещата и от другите страни, не го очаквах, поне не и от вас.
Напротив, аз очаквам точно другите страни да прогледнат най-накрая как се случват нещата. Ако ще е тук публична трибуна за риболовни събития, не би трябвало дори да водим този разговор.

Също чакам с интерес отговр на въпроса зададен от д-р Косьо Братанов ..
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Pike »

А не предполагате ли, че човекът може да не желае да го цитирам.

Мога да цитирам себе си обаче от ЛС-то ми към Росен:
... Наскоро по друг повод относно организирано събитие, стана дума, че не може току така се цитират фирми и лога, защото си е реклама.

Веднага ми направиха забележка, че в темата за мухарския събор, фирмите са обстойно представени с лога и текст, което на свой ред води до двойни стандарти. ...
Ако си мислите, че си измислям, ОК така да бъде.

Разбирам, че сте единни и се защитавате, но в този случай не сте прави. Това, че в даден подфорум цари мир и разбирателство не е разменна монета за заобикаляне на правилата.

Досега така и никои не отговори дали е ОК с погледа към нещата от другите гледни точки, които представих, трудно бих си представил, че сте, но явно не искате и да го кажете, защото би обезсмилило спора.

Аз няма какво да пиша повече по темата, всичко опира до елементарна колегиалност и разбиране, което явно в този конкретен случай го няма.

Успех.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от D-r Kosio »

Нещо срамно ли е казъл "човекът", че е проблем да се цитира. :shock:
Напълно разбираемо е, че ако има правила те трябва да се спазват, но... правилата са необходими там където има проблем.
Светофарите се слагат там където има конфликт между пешеходци и автомобили..т.е.задължително условие е да има и пешеходци и автомобили. Когато ги няма, обаче- пречат. Включват ги на жълто...., сиреч саморегулировка с повишено внимание.
Мисля си, че това е напълно нормално поведение. За това питам какъв е проблема и дали е реален или измислен. Всички страни трябва да имат полза от общуването. Колкото повече знаем едни за други - толкова ще са ни по-верни преценките.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Росен »

Саше, не е точно така - представяне на фирми, които ще вземат участие в предстоящия събор не го разглеждам (поне аз) като реклама, а като информация какво могат да очакват посетителите. Нямаше обявени нито конкретни продукти, някакви промоции, цени, а само присъствието на съответния изложител с марките на компаниите, които представлява у нас. Но си прав да тълкуваш "рекламно съдържание" както намериш за добре ти или фирмите, които рекламират и недоволстват.
Не сме единни определено - мога да подам десетки реплики и теми по които веднага да се разделим, но мухарите са достатъчно интелигентни да признават правилното чуждо мнение и да се обединяват когато се прави нещо добро за този риболов у нас.
За репортажите също мисля, че ти отговорих - научи ме как този репортаж от последния събор 2015 да го постна във форума с няколко клика - ще го правя винаги, както съм го и правил последните 10 години. Ако го пусна като линк обаче също не е решение, защото макар и да го няма в правилата на него не се гледа добре, защото генерира трафик към външни сайтове.
А всъщност ние искаме само да ходим на риболов с муха и шнур, да популяризираме това хоби, да почистваме, зарибяваме и опазваме реките. Голямата част от нас търговските отношения, реклами, трафик, импресии и т.н. въобще не ни интересуват ;)

Поздрави!
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от jagger1 »

Аз лично не разбрах изобщо какъв е проблема. При наличието на редица официално пуснати и редовно поддържани теми от същите тези спонсори, в които официално рекламират продуктите си обстойно, споменаването на Бенет, Филстар или БФЦ като участници в едно мероприятие, било то събор или състезание е нещо съвсем нормално. Без значение дали става въпрос за мухарлък, спининг, тролинг, риболов на леко или тежко. Това е нещо напълно нормално за мен, като потребител - читател или писател в този форум. Така е, защото гледам на това не като на реклама, а като на информация.

Иначе, какъв е смисълът от всичкото това писане по темите?

Нима споменаването на едно заведение с хубава шкембе чорба не е реклама на заведението?
Нима споменаването марката на един воблер и описанието му не е реклама?
Нима питането за дадена марка и производител не е реклама? Било то за бланка, яке, раница, влакна, било то за нещо друго, за каквито непрекъснато се пита? Повече от 90% от темите изобилстват точно с това. Да се изтрият ли?

Аз не възприемам лично за себе си всичко това като реклама. За мен, лично, всичко това е полезна информация, събирана и натрупвана в годините от всички потребители. А не реклама!

За мен реклама са банерите. Другото е информация.

Така си мисля аз като потребител.
Все пак, собствениците решават. Но е добре да живеем заедно в 21 век.

С уважение към труда, който полагате, за да поддържате сайта.
С уважение и към всички потребители, които пишейки и споделяйки, допринасят за това, този форум и съответните подфоруми да ги има и да са живи.

Поздрави.
Миро
Последно промяна от jagger1 на Пет Фев 26, 2016 13:54, променено общо 1 път.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от чичо Док »

Сашо, казваш да има разбиране по темата. За какво по-точно, че някой си рекламодател на сайта имл претенции..
Лично съм неприятно изненадан от бруталната цензура при обявите за Мухарския събор тази година. Как може такова повърхностно разбиране за реклама, без да се вижда, че чрез тези фирми-спонсори се случват такива мащабни събития в общонстта. И този възмутилият се, дето обаче стои инкогнито, с претенциите си и последващата реакция от теб единствено вреди на заинтересуваните тук. Хем искате да има форумна активност, репортажи и т.н, хем и да са по кефа на някой си търговец, който дори и стои в сянка... отмина времето когато това минаваше между другото, вече е грозно. Затова и написах, че темата се обезмисли, щом в свободен форум приоритета и се свежда до търговците..
Това е моето разбиране, щото нещата са явно до отношения между теб и рекламодателите на сайта, което обаче не касае нас. Обясни им, че спонсорството на всяко събитие от национално значение е пътя към привличане на почитатели и бъдещи клиенти, рекламата става там на место, а не задоволяване на прищявки в публичен форум като този тук.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Pike »

Обезмисля се темата? Нима темата се осмисля от представянето на фирмите спонсори?

В момента търсите под вола теле.

Според правилата на форума не може в теми с анонси за състезания/събития да се постват лога и да се представят фирмите спонсори.

Всяко едно изключение рефлектира върху мен, защото когато следващият организатор на подобно събитие остане недоволен, че не може да си предсатави спонсорите, той си го изкарва на мен, не на вас, нали. Как може такова нещо, за едни може, за други не може, двойни стандарти и т.н.

Ето в това е проблема и няма абсолютно никакво значение кой е сигнализирал за това, Кънчо, Пенчо, модератор, рекламодател и т.н.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от чичо Док »

Щом има конфликт, значи е време да се променят правилата за да се разреши. Не ли форума живее толкова години заради нас самите потребители. 8)
Проблем ли ще е да се преосмислят тия небивалици с рекламите?
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Pike »

Росен написа:... За репортажите също мисля, че ти отговорих - научи ме как този репортаж от последния събор 2015 да го постна във форума с няколко клика - ще го правя винаги, както съм го и правил последните 10 години. Ако го пусна като линк обаче също не е решение, защото макар и да го няма в правилата на него не се гледа добре, защото генерира трафик към външни сайтове. ...
Няма лесен начин с 2-3 клика, но и никои не иска да се прехвърли репотажа 1:1, малко текст, малко снимки и линк към пълния репортаж, напълно достатъчно е.
чичо Док написа:Щом има конфликт, значи е време да се променят правилата за да се разреши. Не ли форума живее толкова години заради нас самите потребители. 8)
Проблем ли ще е да се преосмислят тия небивалици с рекламите?
Променят се правилата. Както казах в една друга тема, последните няколко години бях малко встрани от форума, но от тази година нещата са коренно различни. Зарязах търговията, преоткрих старата си работа и вече мога изцяло да се посветя на форума.
Проблемите, с които се сблъсквам през последните два месеца са от не до там спазваните правила през последните години. Да има нужда от частична промяна, но като цяло са си ОК, не в тях е проблемът, а в неспазването им.

Няма да стане всичко цветя и рози отведнъж, но съдейки по тона, писането и трафика от последните месеци, върви се в правилната посока и скоро всичко ще се нареди. Но една от пречките са двойните стандарти, които трбява да се избягват, защото иначе няма на какво отгоре да очакваш правилата да бъдат спазвани.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Росен »

Със и без анонси на фирмите този събор ще бъде най-велият досега и ще остане в историята на българското мухарство!

ГОЛЕМИЯТ РОМАН МОЗЕР ще бъде гост на нашия събор!

За Федерацията на Мухарите в България, а предполагам и за абсолютно всички обичащи риболова с муха и шнур в България е огромно удоволствие, че Роман Мозер прие нашата покана и ще гостува на предстоящият Национален Мухарски Събор през Юни във Вонеща Вода! Ще видим връзване на мухи и кастинг от най-висша класа директно от една от легендите на световното мухарство!

Изображение

Изображение

Изображение


Роман Мозер през моят поглед - EWF 2013

Роман Мозер през моят поглед - EWF 2015

И една страхотна статия на Данчо Савов - "Големите - Роман Мозер"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Мунчо »

Евала, Роска! Това е величествено! Роман Мозер е колос!


п.с. Ако организираш и посещание от Мухарския бог Алекс ВУлев, името ти ще остане в българското мухарство за вечни времена! :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Росен »

От моя приятел Алекс Вулев все още очаквам отговор за присъствието му ;)
А гостуването на Роман Мозер е благодарение на усилената работа последните години на всички във Федерацията - аз имам най-малката заслуга ;)

Съборът ще е жесток! ;)
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от jagger1 »

Росене, благодаря за споделените линкове към статията на Данчо Савов и споделеното от теб за EWF. Благодарение на теб и аз се докоснах до този свят. :tup:

Поздрави.
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от Д Пенев »

Росен написа:
............................
Съборът ще е жесток! ;)
:tup:


п.п. Нека да царува разбирателство и приятелството в този форум :D , майтапа настрана всеки е прав за себе си, но все пак има правила, с които сме се съгласили, за да участваме във форума!
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: VIII-ми Национален Мухарски Събор 2016

Мнение от D-r Kosio »

... то царува, но няма форум... :shock:

Видно е, че здравите сили победиха здравия разум.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”