Пънчо 2016

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Пънчо 2016

Мнение от чичо Док »

jagger1 написа:... Тогава ще гледаме с теб сатирични спектакли. :D :11:
...


До сега ги гледам в темите ти с голямо удоволствие, но явно това е само загрявката :lol: :lol:

Миро, количеството помъкнати мухи често пречи на резултатността .. :D
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пънчо 2016

Мнение от Мунчо »

Аз така се бях комплексирал и тотално побъркал в началото на Новия милениум :lol: , след като бях прочел в "Български риболовец", че Мухарския бог Алекс Вулев ходел за риба с по 500 мухи... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Пънчо 2016

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Мите, майтапя се, разбира се :D ....Миро, ъф корсе нема да показваш най-секретните отделения!! Там само с нарочна беляжка от Император Путин може да се гледа :idea: :arrow: :idea: :idea: ....Тва да не е баница - късай и еж!! Съгласен съм с Док, че понякога множеството влияе зле, ако мога така да се изразя най-общо....Винаги те гризе цръвяка на сумнението - я да туря тая, я по-добре тая, а най-добре оная и накрая вместо ловене излета минава в превързване на поредната муха....Я си имам неколко доказани бияча и си действам с них :D :D ....Това също е в рамките на майтапа, моля пъстърваджийте да не го приемат съвсем сериозно...Поздрави на сите футбалери!!!
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от Д-р Флекс »

Мунчо написа:Аз така се бях комплексирал и тотално побъркал в началото на Новия милениум :lol: , след като бях прочел в "Български риболовец", че Мухарския бог Алекс Вулев ходел за риба с по 500 мухи... :lol:


Това малко ли е, или много, простете ме за невежия въпрос...
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Пънчо 2016

Мнение от чичо Док »

Д-р Флекс написа:
Мунчо написа:Аз така се бях комплексирал и тотално побъркал в началото на Новия милениум :lol: , след като бях прочел в "Български риболовец", че Мухарския бог Алекс Вулев ходел за риба с по 500 мухи... :lol:


Това малко ли е, или много, простете ме за невежия въпрос...

Ако познаваш рибите, местото, и сезонната специфика където отиваш обикновено с десетина/двадесет мухи (ако и ще късаш)си правиш риболова . За нимфене - по няколко от цвят, размер и най-вече с различно утежняване, при суха муха вид и размер.
При няколкодневен излет нищо не пречи да си върже човек и на самата река това което го е изненадало и го няма в себе си. Но, болестта изисква цярове, и единият е мерака по различното, друг екперимента, трети чувството за пълнота..
Ето например, само с тези за три дни ме заболя рамото от дърпане на риби, не че не нося и аз две препълнени кутии с по 200-300 мухи за кураж ..
Braided-loop_Indikator.jpg
Braided-loop_Indikator.jpg (237.74 KiB) Преглеждано 3181 пъти
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от jagger1 »

:shock: А бе вие сте били живи бре :shock: . Бях се притеснил за Вас . Я как две греди ви поразмърдаха :lol: Представям си, ако не бяха греди.

Док, чудя ти се, как ходиш само с една кибритена кутийка мухи в джоба. Навремето и аз бях така. Пет-шест мухи все разбойници и маах километри по водоемите. Сега - само "И"-то ми е останало. Не, че не мога и с една кутийка проверени до болка мухи. То и в капото има нотка сладост. Ама пък съм наблегнал на багажа. Да има за всяка ситуация :D . Чудя ви се (от прочетеното тук-там), тук не можело с нам си какви куки, там не можело с такива перушини (това си го измислих), онам не можело, че нямало точните мухи ..... тук, там, онам - все неподготвени. Ама пък от друга гледна точка, като се замисля (доколкото мога), аз като съм все подготвен, що ли експериментите ми не се получават? :oops: :lol: . Ама пък съм поне подготвен :mrgreen: . Пък не се получава. Ама пък не ми се получава подготвен. Ааааа? Усещате ли? :lol:

Пък има и друг момент. Аз с кастинга съм много зле. Пустите му спинингови навици, не ги елиминирах. Много пречи това на кастинга ми. Умопомрачителен кастинг правя, ама се чудя, как чат-пат ми се получават нещата :roll: . По тази причина ходя с много мухи в джобовете. Да има за дърветата, храсталаците и тук-там по някоя за рибките :lol: . Когато ми се получат нещата. Това за реките. За язовирчета или езерца - там нещата са други. Блага работа.

А бе, не си ли натоваря багажа на гърбината, няма как да почувствам мухарката. Лошото е, че не мухите ми са проблем и тяхното количество. Проблем ми е вече присъствието по водоемите. А без присъствие, и 10 000 мухи да имам, няма полза. Това ме тормози.

п.п. Андро, забрави за Вулев. Той не ходи с ремаркета. Има и по-разкрепостени от него. Какво са това 500 мухи в джоба? Нищо! :lol: . Не съм те виждал скоро по Диканите. Специални поздрави. Боян и той нещо ми изчезна от полезрението. :tup:

п.п. 2: Док, болежките в рамото са от мухите :D . Рибите са си риби. Заедно сме писали. Специални поздрави, Док. Майтапа настрана. Понякога и 2-3 мухи стигат. Ама знае ли човек каква е моментната ситуация? Всеки с навиците си :D :tup: Между другото, с този индикатор (плетения), така и не свикнах да работя. А е по-добър от другите два. Ще те питам подробно за него, когато се видим.
Поздрави.
Последно промяна от jagger1 на Вто Мар 08, 2016 14:56, променено общо 1 път.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от quietriot »

jagger1 написа:п.п. Андро, забрави за Вулев. Той не ходи с ремаркета. Има и по-разкрепостени от него. Какво са това 500 мухи в джоба? Нищо! :lol: . Не съм те виждал скоро по Диканите. Специални поздрави. Боян и той нещо ми изчезна от полезрението. :tup:

п.п. 2: Док, болежките в рамото са от мухите :D . Рибите са си риби. Заедно сме писали. Специални поздрави, Док. Майтапа настрана. Понякога и 2-3 мухи стигат. Ама знае ли човек каква е моментната ситуация? Всеки с навиците си :D :tup:
Поздрави.
Здрасти Миро, ти наблюдавай кога ще се раздвижат рибките и ще ти ги доведа и двамата на Диканите , само дай знак и ще си покъцкаме щуклета, само да мине забраната и да се пораздвижи рибата.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Пънчо 2016

Мнение от чичо Док »

jagger1 написа:.. Между другото, с този индикатор (плетения), така и не свикнах да работя. А е по-добър от другите два. Ще те питам подробно за него, когато се видим.
Поздрави.
Мне, плетения с халкички не е по-добър от малкото "топче", всеки е според мястото, построената линия и уменията да го ползваш. Топчето е дедли техника, но топчето...не тапата :wink:

Поздрави и на теб!
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от jagger1 »

quietriot написа: ..............................
Здрасти Миро, ти наблюдавай кога ще се раздвижат рибките и ще ти ги доведа и двамата на Диканите , само дай знак и ще си покъцкаме щуклета, само да мине забраната и да се пораздвижи рибата.
От средата на Юни - натам. Има и един по-тънък момент. Води се високопланински (над 700 метра). Това - не заради забраната, а заради активността. Нещо малко го изпуснах тези два-три месеца от полезрението и нямам представа какво се случва. Ама ще наваксам. От средата на юни - натам, когато се разберем. :tup: Аз съм набрал за тази година на едни други два вида екзотични за мухарката животни, ама ще видим.
Поздрави.

п.п.: Док, пак сме писали заедно :D . Под по-добър визирах приводняването. Иначе не ми харесват халкичките. Чупят на две места и отнемат енергията. Има и за това чалъм, ама .... А бе, ще се радвам да поговорим.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пънчо 2016

Мнение от Мунчо »

Д-р Флекс написа:
Мунчо написа:Аз така се бях комплексирал и тотално побъркал в началото на Новия милениум :lol: , след като бях прочел в "Български риболовец", че Мухарския бог Алекс Вулев ходел за риба с по 500 мухи... :lol:


Това малко ли е, или много, простете ме за невежия въпрос...
Начи у нас за пъстърва реалиите са, че на човек са му достатъчни два вида нимфи - заешка и фазанова на кука номер 12. :lol: Ако пък е пурист, и иска да отдаде дължимото на безсмъртната естетика, наблягайки на сухата муха, му трябват два вида мухи - голям и малък тъмен и светъл "парашут" и "Роял Коучмън". За кленец нещата са съвсем прозаични - една джапанка на кука 8-10 номер и цялата поетика в мухарството е мъртва. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Пънчо 2016

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

Ааааааа......Ичи прекърши крилете ми йощ преди да ги отворя.....Мискинин....
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Аватар
Драго
Мнения: 751
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 618 пъти
получил Браво: 489 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от Драго »

Е за стримера нищо не казахте - не ви ли влече стримерастията?
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от Д-р Флекс »

Мунчо написа:

Начи у нас за пъстърва реалиите са, че на човек са му достатъчни два вида нимфи - заешка и фазанова на кука номер 12. :lol:

Тоест, както при спининга: за пъстърва ти трябват две блесни №2, бяла и жълта. Така поне проповядваше титанът Бат Стан, преди да открие силиконовата глиста...
mitko2
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Ное 01, 2014 19:31

Re: Пънчо 2016

Мнение от mitko2 »

Докторе, ако прибавим и некой воблер, нещата заспиват. Що се каса за мухите, без некоя коркова неможе да се мине. За таз муха, хората цял роман са написали и то в три части. Бат Райко, кажи една блага дума за туй творение неземно.

Поздрави
Митко
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Пънчо 2016

Мнение от чичо Док »

Д-р Флекс написа:... Така поне проповядваше титанът Бат Стан, преди да открие силиконовата глиста...
Бат Стан е титан, автор на безсмъртния Геле Чвора, доказал как с почти всичко рошаво, тъмно и тежко, и в нужния размер, лови все пъстърви из географсаката ширина :D :D
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”