Пънчо 2016

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от Д-р Флекс »

Имаше в мухарския фолклор, освен Геле, и някаква блудна Станка, за авторството на която се водеха пунически войни ... колко по-прост е животът на спинингиста :D
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Пънчо 2016

Мнение от чичо Док »

Блудната Цонка беше, и русата Стефка... и хиляди знайни и безнайни покръстени мухи, с което и ний да дадем нещо на света :lol: :lol:
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пънчо 2016

Мнение от Мунчо »

Начи Блудната Цонка е моя авторска разработка - моля за нужното уважение!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:Начи Блудната Цонка е моя авторска разработка - моля за нужното уважение!
не че искам да създавам интрига, ма не беше ли на бат Стан, туй творение?
Аватар
jagger1
Мнения: 3170
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от jagger1 »

d_nikolov написа:Е за стримера нищо не казахте - не ви ли влече стримерастията?
mitko2 написа:..........................., без некоя коркова неможе да се мине.
Митко
Шъ дъ ги докарате вие до към 500 мухи. Пък ако някой се сети и за попови лъжички, някой и друг комар, дамсели и пичвички - мани. Ударихме хилядарката. Ама тях няма да ги споменавам. Да не вземе някой да ги помъкне и тях :D
Аватар
jagger1
Мнения: 3170
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от jagger1 »

Опааа, сега видях, че съм чукнал неправилен бутон :oops: . Много моля за извинение към всички. Няма как да го поправя вече :oops: :oops: .
Да се чете: пиявички

Още веднъж - извинявам се.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пънчо 2016

Мнение от Мунчо »

E, и пички не звучи зле... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Пънчо 2016

Мнение от Бат Стан »

Мунчо написа:Начи Блудната Цонка е моя авторска разработка - моля за нужното уважение!
Блудната Цонка си е твоя разработка, Мунчо, не споря по въпроса. Моят принос към тази нимфа се изчерпва в едно предобряне на модела, като за целта използвах при изработването на тялото й розово перо от инструмент за чистене на паяжини. Понеже Цонка е блудница, трябва да бъде в розово, нали така? Тъй като въпросното перо се оказа с неособено здрава консистенция, след около 15 минути риболов на мухата й излизаха червата и ставаше още по-уловиста. Може би това моето изделие е някакъв подмодел "Изтърбушената Цонка след блудството"... Хубава седмица на всички, аз от утре до неделя влизам във фаза риболов на пъстърва и ходене на борби с вецове.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Драго
Мнения: 751
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 619 пъти
получил Браво: 489 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от Драго »

Мунчо написа:Начи Блудната Цонка е моя авторска разработка - моля за нужното уважение!
Докато не вържеш изцомбената Надя - никакви уважения :lol:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Пънчо 2016

Мнение от Бат Стан »

d_nikolov написа:
Мунчо написа:Начи Блудната Цонка е моя авторска разработка - моля за нужното уважение!
Докато не вържеш изцомбената Надя - никакви уважения :lol:
Тва някакъв блоб ще да е. Ще се отдам на размисли по темата...
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пънчо 2016

Мнение от Мунчо »

d_nikolov написа:
Мунчо написа:Начи Блудната Цонка е моя авторска разработка - моля за нужното уважение!
Докато не вържеш изцомбената Надя - никакви уважения :lol:
Драго, не издавай с такава наивна лекота източниците си на вдъхновение, а прояви креативност, защото бат Станокио не спи! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Пънчо 2016

Мнение от Росен »

Голяма веселба ставало у нас ... :) :) :). Бат Стан има и още култови мухи ;)
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от D-r Kosio »

Крайно време е МФ да се намеси със ..." Списък на имената..... ", че иначе лекарствата против повръщане ще свършат ! Или МФ, като компетентен орган, да предложи, лекарствата, барабар с повода, да се поеме от Здравната каса :shock:
Аватар
jagger1
Мнения: 3170
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от jagger1 »

d_nikolov написа:
Мунчо написа:Начи Блудната Цонка е моя авторска разработка - моля за нужното уважение!
Докато не вържеш изцомбената Надя - никакви уважения :lol:
Това вече без силикон не може да мине. Абсурд без силикон. Нещо като Boobie мухите, ама и малко силиконче. :D
Аватар
jagger1
Мнения: 3170
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Пънчо 2016

Мнение от jagger1 »

Привет, момци.
В напрегнатото ежедневие, човек трябва да намери и пролука за разтоварване.
В сряда (28.09.2016 г.) небето над мен се отвори и един"глас небесен" ми прошепна: "Човече, давам ти два часа свобода. Релаксирай."
Огледах се, ослушах се пак, а гласът ми шепне:"Два часа..аа..ааа..ааа.....Релаксирай...аййй...айййй"
Гледам часовника - почти обяд. Вярно, време за хапване, ама аз не обядвам от доста време. Озъртам се, въртя се като пумпал около оста си и изведнъж, погледът ми като привлечен от магнит се спира на тубуса с мухарката. А до него - ботушите, елека и кепчето. А гласът продължава да кънти в капацуната ми: "Релаксираййййй.....аййййй.....айййййй"
Да де, ама само два часа. Гледам тубуса и започвам да прехвърлям най-близките водосъдържателни дестинации:
- банята с ваната - отпада.
- водопровода - отпада.
- ПЪНЧООООООО - на няколко хиляди фута дестанция :fish15: :fish15: Това е. Има няма - 20 мин. отиване, 20 мин. връщане и около час мухарене. А гласът продължава да шепне: "Не губи времеееее ..... емееее....емеее...."

Ами, награбих такъмите, качих се на "бъгито" и газззззззз. Нема лабаво. :D
Два часа - два часа. Кой ти ги дава? Обедно време, трафика слаб, делничен ден, слънце и безветрие - красота. Как да се сдържи човек?

Пънчо ме посрещна с добро ниво за сезона, имайки предвид предходни години по същото време. Имах и шанса да уцеля и промеждутък, в който водата не помръдна нито със сантиметър - нито нагоре, нито надолу. Благодаря на енего-съсловието. Ама той - Божия глас не случайно ми жужеше в ушето :lol: .

И за да не губя време в празни разходки, паркирах се в центъра на водоема - пред общината. Едвам си намерих едно местенце. Нямам представа за колко време нахлузих ботушите, разпънах мухарката и навлякох елека, ама само усетих по едно време, как съм попаднал под кръстосаните погледи на едни костюмирани господа, търчащи напред-назазад към общината с папки в ръцете. А аз - в противоположна посока с мухарката - в делничен ден! Безделник :lol:

Не усетих как се добрах до водата. Още с приближаването, водата закипя в плитчините. Хиляди дребосъци, излезли в "обедна почивка" на припек се втурнаха към близките водорасли, опасали като коралови острови крайбрежната част.

Шнурът веднага изсвистя и ..... дръъън, първото кленче веднага опъна линията. Дребосък около 15 см. Последва второ свистене на шнурчето и пак - дръъъън , втори дребосък. Мухата - мравка на #14.
Изображение

Последва бърза смяна на мухата с по-голяма - скакалец на #12:
Изображение

Еееее, тия мъници явно са били в междучасие или бяха избягали от час. Опоскаха и скакалеца :twisted: :roll: А батковците им - никакви ги нямаше. Само Тиййн размери.

Смених на #10 - същото.
Накрая сложих #8. Стримеретка с по-дълга опашка, че поне да не се бодат на куката. ЕЕЕЕЕ невъзпитани мъници. Нямаха никакво уважение. Свалиха му козината на стримера, но не се отказаха. А батковците - нихт, нямаше никой. Само мъници. Един час - игра само с "хлапетии".

А слънцето като напеклоооо, топличко и един много лек ветрец .... как да не се радва мухарската душа.
Два часа откраднати от напрегнатото ежедневие - какво повече да иска човек.

"Малчуганите", хубавото време и тишината (в целия район имаше само един риболовец и една лодка!!!) ме заредиха с невероятна енергия за оставащите часове от деня. Не хванах "годзилите" на Вальо (клуб Лудогорие), но и мъниците ме заредиха с много енергия. Сладурчета, които догодина ще ни радват още повече. За първи път през тази година видях на Пънча толкова много кленчета - Хиляди. Дай боже да оцелеят и да пораснат. Да са живи и здрави, а ние - толерантни към тях.

Едно клипче, с малко епизоди от преживяното.
https://www.youtube.com/watch?v=tzJ_uJeeirA
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”