Склеротичен пуризъм с кръвосмучещи елементи

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Склеротичен пуризъм с кръвосмучещи елементи

Мнение от Мунчо »

Ку-ку, мили приятели другари, корифеи, капацитети, идоли, икони, мухарски богове и богоборци и ти, Миро - здравейте! абе кво стана напоследък - никой нищо не споделя, не пуска една снимка, колкото да покаже, че скубе в кресчендо. Единствено Миро като един Александър Матросов е закрил с тялото си зейналата амбразура на българското мухарство, ама за да я запуши квалитетно ттрябва да разполага с тялото на Годзила...
Та, значи, решихме днес с другия най-стар мухар от Габровска селищна система - Роската Пернишки(а не Русенски, въпреки че бившата му жена беше от Русе) да идем да заметнем комплексно на едни реки, дето са удобни за посещение в еднодневен излет и речено-сторено. Сега Роската е малко садист, ако помните отпреди и по някаква необяснима причина рече, че непременно трябвало да се тръгне в седем часа, понеже имало два часа и кусур път. Това със сигурност не съм ви го казвал, обаче преди години моя скъп другар рече, че предостатъчно сме разчитали на хорската милост и по случай четиридесетия си рожден ден изкара книжка, купи си кола и започнахме да се самозадоволяваме... Напоследък дори на няколко пъти изпреварва моторни превозни средства в движение, но това е една история, която ще ви разказвам друг път...
Та както и да е, значи малко се подразних от тези нездрави ранобудни мераци, обаче повече ме подразни работната събота, така че се съгласих след половин час спорове(при които като аргумент Роската изтъкна обстоятелството, че ако желая мога да дойда и по-късно), естествено цяла нощ не спах от вълнение и на сутринта с вид на препикано мушкато се настаних в каляската. Действително бавно и славно за няма два часа и кусур стигнахме, потънали в схоластични разговори, изсипахме се с нетърпение от каросерията, като грахови зърна от шушулка, и започнахме да гласим който каквото си носи...
Ми бръкнах в сака - нещо ми го няма... Бръкнах пак - ми папките ми с годишните приключвания бяха там, но по необяснима причина ми нямаше макарката и кутийката с квазиинсектите. Описах две циклоиди по посока на часовниковата стрелка около возилото, три на обратно - няма. За всеки случай огледах детайлно вътрешния интериор още веднъж, колкото да установя, че съм си забравил и въдицата. Мамимуимайкайба, както викаше старшината бай Виолин в школата, докато не викаше "Калмуци, яйце ли искате да ви беля, бе???"… Мамимуимайкайба…
….
За щастие, моя скъп моторизиран другар-самарянин незабавно ме извади от бездната на сквернословията и умопомрачението, посредством резервния си комплект(хората освен, че не страдат от деменция са и предвидливи) мухарски пособия. Самото му естество и гигантска харизма незабавно ме върнаха в лоното на доброто възпитание и с благоговение, пред което изваждането на Екскалибур от скалата от крал Артур мяза на пипане на пишка от осмокласник, се докоснах до този сакрален артефакт. Ще попипате какъв е той, мили приятели другари, корифеи, капацитети, идоли, икони, мухарски богове и богоборци и ти, Миро. При това с оправдано любопитство. Казвам ви веднага - ранно родбилдинг изпълнение от култовото тунинг студио „ИВП Фишинг Ънлимитед Сълюшънс”, на три части, четвърти клас, осем фута… В интерес на истината малко късичка ми се видя, но то с дълга всеки знае… И някак несправедливо беше точно тя да се окаже в колата, при положение, че разполагаме с още три шедьовъра на майстора. Но ние ги съхраняваме в гардеробите…
Роската ми даде няколко нимфи(всъщност почти всичките си такива, четен брой, тъй като милия е страстен поклонник на сухата муха), не бяха божествени, но каквото-такова. Алтернативата да прекарам излета в кротка дрямка на задната седалка, или да се превърна в хронист беше по-досадна.
За шнура няма да ви казвам нищо, защото на мен шнур не ми трябва…
Между другото, рекицата се оказа с доста височко след дъждовете ниво, студеничка и леко замътена, влачеща всевъзможни дребни клонки и листенца. Досадно, като изключим обстоятелството, че в такива моменти рибките сякаш не са твърде активни… Изпитах леко притеснение, което обаче почти незабавно бе изпратено на заден план от една пъргава рибка, която ме зарадва прекомерно, а за награда аз я опощих внимателно от напъплилите я седем пиявици. Между другото тя, както и последвалите я рибки, бяха в добро здраве, без следи от наранявания – оставам с впечатление, че на тази река тези твари ползват рибите не за храна, а като някакъв обществен транспорт…
Хванах още три рибки, след което поучих настойчиво обаждане от Роската да сменим реката, тъй като условията не предразполагали към риболов на суха муха – нещо с което бях склонен да се съглася. Натоварихме се на каляската и със скоростта на охлюв-маратонец се поктерихме на другия баир. Там реката се оказа още по-висока и мътна, но за сметка на това и по-труднодостъпна… Ми, к’от-такоа… С първото хвърляне оставих последните две по-тежкки мухи на отсрешния клон, барабар с единственото парче флуоресцентен лидер(нямата представа как се зарадвах, след като го открих смачкан на топка на дъното на единия джооб на елека и какво внимателно разплитане посветих на това усукано парче полимер втора употреба)… Мамимуимайкайба…
Ми, к’от-такоа… Чунким Айзък Уолтън само с флуоресцентни индикатори е ловил, ще кажете вие и ще бъдете напълно прави. И на него не му е било лесно, клетия, както и на мен… Няма да ви казвам какво взиране беше, очите ми станаха като на охлюв, хванах измъчен една рибка, но си беше случайна работа, признавам честно… Повъртях се като мушичав и накрая усуках около кордата една тънка зелена сламка. Не беше особено есетично, даже никак, но се оказа що-годе функционално. Та улових още няколко пъстръвки и половин шепа пиявици, облъсках подобаващо пръстите на краката в мътилката, набодох се на тръни и бодили, пътьом отделих време и на алпинизма, отделно каталясах от протягане в борба за някой сантиметър дължина горница и мерака ми поизтля. Точно в този момент звънна колегата – щастлив. В позибистрените участъци край брега бил хванал няколко рибки на суха муха…
Тръгнахме навреме, за да изпреварим задаващия се дъжд, опитахме местната боза с подсладители, която съдържаше такова разхищаващо щедро многообразие „Е”-та, че вероятно след два литра човек се сдобива с нетленно тяло завинаги. Кой да ти очаква, че древната тибетската тайна на самомумификацията е разкрита точно в с. Галата... Не отдавам значение на тези неща, но за всеки случай си взех и един „Бъдавайзър” от кварталната бакалия. Роската, както подобава на един образцов шофьор, се задоволи с „Дерби Портокал” и нездрав кроасан изглеждащ така, сякаш магазинерката цяла сутрин е стояла върху него… Навръщане изпреварихме три коли в движение, един мотокултиватор, теглещ ремарке и майка с детска количка.
Та това е, мили приятели другари, корифеи, капацитети, идоли, икони, мухарски богове и богоборци и ти, Миро. Моля ви се – пишете и вие! Всички знаем, че чукчата е писател, а не читател…
...
Img_1643.jpg
Img_1643.jpg (311.54 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1647.jpg
Img_1647.jpg (213.01 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1654.jpg
Img_1654.jpg (353.61 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1655.jpg
Img_1655.jpg (348.61 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1660.jpg
Img_1660.jpg (160.98 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1665.jpg
Img_1665.jpg (310.21 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1671.jpg
Img_1671.jpg (102.71 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1674.jpg
Img_1674.jpg (329.45 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1675.jpg
Img_1675.jpg (208.24 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1676.jpg
Img_1676.jpg (256.02 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1677.jpg
Img_1677.jpg (185.6 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1678.jpg
Img_1678.jpg (259.05 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1679.jpg
Img_1679.jpg (304.65 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1681.jpg
Img_1681.jpg (308.93 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1682.jpg
Img_1682.jpg (181.54 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1694.jpg
Img_1694.jpg (114.09 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1718.jpg
Img_1718.jpg (159.93 KiB) Преглеждано 2695 пъти
Img_1719.jpg
Img_1719.jpg (172.71 KiB) Преглеждано 2695 пъти
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Склеротичен пуризъм с кръвосмучещи елементи

Мнение от Д-р Флекс »

Милими богоравни приятелю, не само велеречив като Омира си ти, но си и един регионален Хелмут Нютън дейба! Дори клет недовидец като мен разпозна обектите, които сте посетили, по точките на рибите, а снимката на пръскача направо кърти! :tup:
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 625 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Склеротичен пуризъм с кръвосмучещи елементи

Мнение от Драго »

:tup: царот на дългийо разказ. Да се чуди чуьек къде ги набарахте тез пиявици :11: . Иначе съм забравял: елек, макара, мухи, но въдица никога.

П.п. 666 е най-важния елемент
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Склеротичен пуризъм с кръвосмучещи елементи

Мнение от чичо Док »

Джизъз форевЪр :D :D
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
jagger1
Мнения: 3178
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 752 пъти
получил Браво: 1171 пъти

Re: Склеротичен пуризъм с кръвосмучещи елементи

Мнение от jagger1 »

Видехте ли бре? Който се труди и списува у форума редовно и Господ, ако и да е регионален Началник-Бог споменува специално името му. А вий попадате в графата корифеи, капацитети, идоли, икони, мухарски богове и богоборци :mrgreen: . Хак да ви е :D

Ице, няма страшно. Нямам тяло на Годзила, ама муи колкото щеш. Моите били все грозни, калпави, двойно по-големи по квадратура, несиметрични. Айде, аз не показвам риби, щото нали мухите ми са калпави и не ловят. Добре де, ама техните, като са убавици и все Оригинали, що си траят? А? Що си траят? Нема ни да гъкнат, ни да мъцнат. Ще ги зарина с муици :lol:

Ице, благодаря ти за споделеното. Неповторим си. А реката е с идеален цвят. :D :tup: :fish15:
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Склеротичен пуризъм с кръвосмучещи елементи

Мнение от stancom »

Мунчо написа:....За всеки случай огледах детайлно вътрешния интериор още веднъж, колкото да установя, че съм си забравил и въдицата. Мамимуимайкайба.…
Ха, да видиш на мен какво ми е :D





ПП Като така и така не ползваш мухарката по предназначение :mrgreen: що изобщо се мъчиш, ами не си вземеш уипа, хем няма да се пресягаш, хем ще стигаш на всякъде :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Склеротичен пуризъм с кръвосмучещи елементи

Мнение от jazzmena »

Страхотен както винаги! :tup:

..... ако е на тази същата река... то там май всяка пролет рибките са си с пиявици по тях. По-късно през сезона се нормализира работата, но това като че ли не пречи на популацията.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”