Запитване за Гащеризон за газене

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от sp0ki »

Здравейте на всички,
Искам първо да кажа ,че пускам тази тема тук понеже искам да чуя мненията и отзивите на хората именно в мухарският подфорум. Знам ,че има по-подходящи места за нея, но въпреки всичко се надявам да не бъде изтрита или преместена.

От известно време обмислям да си закупя нов гащеризон за газене. Старият ми беше обикновен PVC и изкарах с него доста време. Сега обаче ми се щеше да си купя нещо по-хубаво.Доста сме коментирали този въпрос с колеги от В.Търновския мухарски клуб, но ми се щеше да чуя и други мнения.
Към момента съм се спрял на това:
http://bogdangawlik.com/product-eng-109 ... -Felt.html

Питанията ми към него са дали някой е ползвал гащеризоните на Vision и какво е мнението ви за тях?
Дали за тези пари може да се вземе нещо по-добро от друга марка?
Някой поръчвал ли си е нещо от сайт-а на Богдан Гаулик и има ли представа какъв е срока на доставка?
Дали въобще си струва да се дават толкова пари за гащеризон, който можеш да разпориш на първото ходене за риба в някои драки?

Друга алтернатива са гащеризоните на Таймен, като този комплект е на по-поносима цена от Vision-a.
http://www.taimen.com/bg/bg/product_set ... d-studs/64

Като цяло съм отворен към всякакви предложения. Ценовия диапазон е от 0 до 500лв понеже още не съм решил дали да си купувам скъп гащеризон или да си взема нещо по-евтино.
Много ще се радвам ако споделите какво мислите по въпроса и изкажете мнения и препоръки!
Malibu Stealth 12
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от чичо Док »

Привет, sp0ki.

До сега съм ползвал два орвиса, в момента съм със симс G3 след който друг бранд се отказвам да взимам 8) Дано има някой да сподели конкретно за моделите които те интересуват. Освен тегло, здравина и дишаемост, ергономията на гащеризона е важна за мен, и затова е трудно по картинка да се пазарува както сме принудени у нас.
По отношение на сайта за който питаш - изпълняват поръчките в рамките на десетина дни, като първо пращат потвърдителен мейл за наличности, после шипват. Единият ми орвис го купих преди години от там и дойде със спедиторска фирма на вратата ми, което ме учуди приятно.
А гащеризона е консуматив, може да искараш и 5 сезона, може и на първо ходене да се скъса... орисия :D
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от Росен »

Вижъни имат пловдивчани, кажи на Кънчо да ги пита, аз мисля, че са доволни. Богдан изпраща що годе бързо нещата, Док ти е обяснил.
Най-малкия проблем на гащиризона е да го съдереш, така че не мисли за него от тази гледна точка. Ако го скъсаш ще го залепиш - от толкова гащиризона имам само един съдран и то съм убеден, че моя приятел Пенко нарочно беше сложил арматурата на този склон точно над едно прекрасно вирче и ме и пусна като никога пред него :) :) :) ... По-големия проблем са шевовете, мембраната, която също има живот и като текне - няма лепене и спиране ... След като си си поставил граница от 500 лв - има хубави гащиризони, ще си намериш. Лично аз не съм си позволявал да поръчвам гащиризон, в който не съм влизал и не бих го правил (неприятни примери доказващо обратното мога да ти дам доста).
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от Веско »

Уточнявам, че не съм пробвал гащеризони на двете марки, но със сигурност бих избрал "Вижън"-а....по мое мнение "Вижън" са по-качествената фирма от двете. Имам приятели чужденци, които ползват техни продукти и са доволни.

Имай предвид, че подметката е филц. Не знам къде и какво ловиш, но ти гарантирам, че стъпиш ли на кал си като на пързалка. Ползвах един път такива обувки на малък водоем (доста кален) и се пребих 2 пъти жестоко.

За късането...лично аз от доста време вече се придвижвам внимателно по местата за риболов и не тичам като глиган през драките, тъй като съм чупил въдици, падал съм доста неприятно и какви ли още не простотии....та в тая връзка мисля, че ако правиш същото няма да имаш проблеми с гащеризона си. Другото вече е до качеството на материалите, които ползват "Вижън" и "Таймен"....

Богдан е супер точен тип и бачка много бързо.

За паричките, които си приготвил....или щях да мисля няк'ва схема за доставка на Simms от чужбина (ибей, онлайн магазин, приятел и т.н.) или бих си взел Patagonia от тук :arrow:

http://basecamp-shop.com/vodni-sportove/ribolov.html
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от empar »

Патагония дали ги има някъде из София да се видят на живо? :roll:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от Веско »

empar написа:Патагония дали ги има някъде из София да се видят на живо? :roll:
XCoSports България

бул. Черни Връх 90
София 1407, България
тел: +359 895 551 241
Работно Време:
Понеделник - събота от 10 до 20 ч
Неделя - от 11 до 18 ч


бул. Александър Стамболийски 46
София 1000, България
тел: +359 895 551 240
Работно Време:
Понеделник - Петък от 10 до 20 ч
Събота - от 11 до 20 ч
Неделя - от 11 до 18 ч
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от yuri todorov »

Със сигурност преди празниците в магазина на Стамболийски имаше някакви гащеризони и обувки.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от empar »

Много благодаря, колега!!! :tup:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от sp0ki »

Гледах и тези на Патагония... ама всичките са много широки, пък аз съм слабичък. В момента и аз работя в София, та може и аз да се поразходя до някой друг магазин да видя какво има на място.
Относно евтиния гащеризон на Таймен, чувам че бил по-добър от евтин вариант на Грейс примерно. Има ли някой тук, който да е ползвал такъв ? Все повече хубави отзиви чувам за него и ми препоръчват да си взема именно такъв, вместо да рискувам с този на Вижън. А и в общи линии на цената на Вижън-а мога да си взема два Таймена.
Malibu Stealth 12
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от sp0ki »

Веско написа:
За паричките, които си приготвил....или щях да мисля няк'ва схема за доставка на Simms от чужбина (ибей, онлайн магазин, приятел и т.н.) или бих си взел Patagonia от тук :arrow:

http://basecamp-shop.com/vodni-sportove/ribolov.html
Имам познати и в Англия и в Америка.... ама тия Симсове за много скъпи навсякъде. Моята идея беше за 500лв макс да си взема и гащеризон и обувки. Гледам Симсове по онлайн магазини ама май най-евтиното е Firestone за 250$, като не е ясно колко ще ми стъпи доставката, а и няма да ми останат пари за обувки.
Malibu Stealth 12
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от Д-р Флекс »

sp0ki написа: Относно евтиния гащеризон на Таймен, чувам че бил по-добър от евтин вариант на Грейс примерно. Има ли някой тук, който да е ползвал такъв ? Все повече хубави отзиви чувам за него и ми препоръчват да си взема именно такъв, вместо да рискувам с този на Вижън. А и в общи линии на цената на Вижън-а мога да си взема два Таймена.
Колега, аз съм вече 4-ти сезон с Таймен (от по-евтините) и съм предоволен, комплексно. Преди него имах Орвис и Сиера, но с Таймена ми е най-комфортно. Има много колеги с Таймен, не съм чул досега оплакване. Съотношението цена/качество при Таймен е за мен най-удовлетворително.
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от sp0ki »

Реших го! За момента и аз ще си купя този евтин Таймен в промоция с обувки, пък по-нататък ще го мисля за по-скъп.
Сега им пуснах запитване дали може да се поръча с други обувки, че сега са сменили промоцията и са сложили обувки с филц, а мен ми се щеше да са гумени. Искам да попитам ако някой е поръчвал гащеризон и обувки на Таймен как си е избрал размера.... гледам ,че има две таблици ама малко се разминават май. Също номерацията на обувките, която е дадена UK или US e? Понеже аз нося #42 EU = 8UK = 9US. Проблема е ,че на сайта им е даден само номер, но не е дадено по коя номерация е този номер.
Моля ако има някой по-наясно да помага.
Malibu Stealth 12
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от Росен »

Росен написа:... Лично аз не съм си позволявал да поръчвам гащиризон, в който не съм влизал и не бих го правил (неприятни примери доказващо обратното мога да ти дам доста).
Дойдохме си на думата ... аз не мога да ти помогна с размерите - на децата поръчвах веднъж само гащиризон с обувки - мерих, смятах и впоследствие се оказа, че чорапа му е като за китайски бебета ...
янко
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 14:06
Риболов: морски
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от янко »

извинявам се за тъпия въпрос,но как става спирането на водата между обувките и крачола.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за Гащеризон за газене

Мнение от чичо Док »

Извадка от англоезичния taimen.com....

Wading Boots


What wading boots to choose - help
Materials used in wading boots. Typical wading boots are made of synthetic materials which, compared to leather, are usually lighter, more affordable and dry faster. They are less durable, though. Wading boots made of leather are usually more durable but also more expensive and heavier. Additionally, on the market there are available boots that combine both synthetic and natural materials.
Wading boot soles. In general two types of materials are used – synthetic felt and rubber. Wading boots with felt sole provide very good grip on algae and stones but they tend to slip on clay and get easily covered in snow. In some countries, felt soles are prohibited. Rubber sole wading boots do not provide as much grip on algae and stones but they are more stable on clay. Studding boots with appropriate screws eliminates the slippage problem. The boots with Vibram soles are very reliable in all conditions and the gripping properties of felt sole boots are improved.
Choosing wading boot size. Typically American sizing information is provided - please make sure you pick boots which are one size bigger compared to the size you would normally choose for yourself - this is necessary due to neoprene socks. The boots should be comfortable. They cannot be too big or too small as wrong-sized boots tend to wear down faster. 
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”