Червеноперки на муха

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Червеноперки на муха

Мнение от sp0ki »

Здравейте,
Искам да споделя някои снимки от първият ми риболов на червеноперки с муха.Излета е от първите дни на месец май и е на корекциите покрай село Сашево - В.Търново.
Не бях и предполагам, че може да е такъв кеф да се ловят червеноперки с мухарка :D
В началото излизаха много добри червеноперки ( според мен м/у 400-700гр.) След 14:00 големите се покриха и останаха само дребнички.

Това е мястото
Изображение

Изображение

Ето ги и тях
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Покрай червеноперките излезе и едно щукле
Изображение

Изображение

Изображение

И пак червеноперки
Изображение

Изображение

Като цяло се получи много добър риболов с доста уловени риби.
Malibu Stealth 12
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Червеноперки на муха

Мнение от Мунчо »

Красота, колега! Благодаря за споделянето и интересната гледна точка!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Червеноперки на муха

Мнение от jagger1 »

Великолепни сладурчета. Вярно си е голямо удоволствие, като се намерят. Би ли споделил мухите?

Благодаря за красивите кадри и споделеното. :tup:
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Червеноперки на муха

Мнение от Росен »

Червеноперките си е кеф да ги ловиш и прекрасно разнообразие. Вчера обиколих тези и няколко от попътните корекции в търсене на щуките, но открих само ураганен вятър и ми беше трудно да държа пръта прав дори. За да успея да подавам между туфите шавари се налагаше да смятам предварение, базирано на няколкото предишни падания на стримера в тръстиките или водораслите ... но се разходих много приятно ;)
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Червеноперки на муха

Мнение от sp0ki »

От към мухи съм много бос.... не ги знам по имена. Тази , на която лових червеноперките ми я даде Кънчо и до колкото помня е муха на д-р Косьо. Отпред е със силиконово топче. Иначе като цяло май кълвеше на всичко, що падне в дупките между водораслите.
Malibu Stealth 12
mitko2
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Ное 01, 2014 19:31

Re: Червеноперки на муха

Мнение от mitko2 »

Привет колега. Страхотни рибки, браво. Що се касае за мухата, без да съм сигурен, мисля,че тялото е от паунови фибри, опашката е червена прежда а главата силикон брокат с жълто оранжав отенък. Д-р Косьо подробно я е описал в неговия блог а и беше така любезен да ми обясни как се прави. Аз понеже не мога да работя със силикон, заменям го с мънисто с подобни отблясъци. Тази муха наистина си заслужава.

Още веднъж благодаря за страхотния репортаж.

Поздрави
Митко
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Червеноперки на муха

Мнение от jagger1 »

Sp0ki,привет.
Благодаря за отговора. Попитах от любопитство, щото освен за пъстървови мухи и чат-пат по някоя муха за клен, за мухи, ловящи други видове рибки почти нищо не се говори. Попитах също, защото на едната снимка с щуклето се вижда бегло мухата, а на нея видях силикон - сребристо, млечно бял. По тази причина попитах и за мухите. С имената и аз съм яко скаран. По тази причина снимам мухите. Пък кой как ги разпознае :D .

Лично аз използвам силикона от доста годинки и това, което мога да кажа за него е, че е много добър материал, стига да не се прекалява с него като количество върху мухата и да не се въздига в култ :D . А колкото до цветовете силикон - моите наблюдения са, че най-добре работят белия, млечно бял (чист, без брокат или със сребърен брокат - опушения), кремаво-кафевия (пак опушен, полупрозрачен, без брокат), жълтия - без или с брокат, който отива малко към светлата кафяво-зелена маслина и розово-червения силикон с брокат. Всичлите силикони, за които говоря са от типа на мечно-опушените, полу-прозрачните. Зеленият с брокат силикон съм го ползвал малко и нямам твърдо мнение за него. Учудващо за мен, понякога работи и синия силикон. Него също го използвам рядко, но ме е изненадвал.

Мухите, които си правя със силикон са малко по-пипкави за изработка, но си заслужават търпението. Еее, не трябва да се приемат като нещо супер и панацея, но не отстъпват на много традиционни модели, изработени с традиционните мухарски материали. Дори ги харесвам повече. Лично аз. Силикона е доста универсален материал. Може да се използва и за мокри и за нимфови модели, глави на попови лъжички (много добър избор като материал). Всичко това, което написах - за горещия силикон.

Благодаря ти за отговора. Просто ми беше любопитно. Ако не те затруднява, пусни една снимка на мушето. Ако нямаш възможност - здраве да е :D :tup: Жив и здрав да си.
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Червеноперки на муха

Мнение от sp0ki »

Ами в момента няма как, защото работя в София, а мухарските ми пособия са във Велико Търново. Ако се прибера през уикенда и не забравя ще пусна снимка. :11:
Malibu Stealth 12
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”