Абе какво става с мухарския форум "Флайфишерман-бг"?

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Абе какво става с мухарския форум "Флайфишерман-бг"?

Мнение от Мунчо »

От известно време не мога да вляза в толерантния мухарски форум. Вярно, че с динамиката на Фейсбук този тип седянки станаха по-бавни и минаха на втори план като форма на общуване, но въпреки това по комплексни причини не би трябвало да бъде оставен просто да се размие и изчезне във виртуалното пространство. Не знам каква е идеята, на администраторите не им се занимава, пари за хостихнг ли няма(ако това е проблема, той има най-просто разрешение), но не намирам за оправдано подобно отношение...


п.с. Ако трябва, да бъде привлечен Миро за реанимацията му...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Абе какво става с мухарския форум "Флайфишерман-бг"?

Мнение от D-r Kosio »

... Поначало, не биваше да се прави. Доста информация отиде зян, заради неразбирането, че е по-добре да се разрешават проблемите вместо да се откриват терени за нови. Преди време, Ради питаше дали да го поддържа, но нямам представа, дали и как се реши или не се реши въпросът. По спомен, остана си без отговор и е нормално нещата да приключат.
Искрено се надявам,инфото да е съхранено някъде от някой и най-вече, да е възстановимо. :!:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Абе какво става с мухарския форум "Флайфишерман-бг"?

Мнение от Мунчо »

Много жалко, ако всички е приключило така...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Абе какво става с мухарския форум "Флайфишерман-бг"?

Мнение от Росен »

Много полезна информация имаше събрана там ...
Radi Palazov
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 17:32
Местоположение: Sofia

Re: Абе какво става с мухарския форум "Флайфишерман-бг"?

Мнение от Radi Palazov »

Здравейте,

Причина за прекратяването на плащането за хостинга е, че се наблюдаваше много нисък интерес към форума. Последните постове бяха на по една година и никой не пускаше нито нови мухи нито репортажи. Знаете че форума нямаше търговски интерес и аз му плащах разходите от личните си финанси. От друга страна самата поддръжка същото започна да ми представлява проблем поради увеличилите се служебни ангажименти, които имам. Опитах се да го дам на някой който би имал интерес да го поддържа, но така и не намерих човек който да се интересува и има желание да се занимава. Сега като пропуск отчитам, че не съм говорил с Росен - просто пропуснах. Цялото съдържание на форума е архивирано и може да бъде възтановено, стига да има някой на който му се занимава. Мисля, че все още домейна не е изтекъл и мога да го обновя, пак казвам стига някой да го иска.

Роска ти поддържаш хост и ако имаш желание мога да ти предам всичко необходимо за да го възтановиш, както и да ти прехвърля домейна.

Поздрави,
Ради
_________________
Смяна на подписа. Мухарката трябва да ееее..... червена :)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Абе какво става с мухарския форум "Флайфишерман-бг"?

Мнение от Мунчо »

Хубаво е, Ради, че е съхранена работата. Действително е отговорност и ангажимент поддържането на един форум - при това немалък... А и ако няма движение в него, човек с право си помисля, че не е рационално да го администрира, защото това е ангажимент и отговорност... Пък и всички сме криви в крайна сметка...
Ха дано Роската вземе и тази форумна диня под мишница като администриране, той е един мухарски Сизиф, а за хостинга мися, че все ще го уйдурдисаме със задружни усилия. Не мисля, че ще ни спре една скромна сума тези, които искаме форума да го има пак...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Абе какво става с мухарския форум "Флайфишерман-бг"?

Мнение от D-r Kosio »

По-добре е, вместо да се се поддържа неработеща формула, да се "изцеди" съдържанието в някой подфорум на съществуващите.
Radi Palazov
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 17:32
Местоположение: Sofia

Re: Абе какво става с мухарския форум "Флайфишерман-бг"?

Мнение от Radi Palazov »

Чак пък неработеща формула .... не съм съгласен. Това че ти не пожела да участваш не го прави неуспешен. Работи 8 години, просто нещата се промениха през тези години - очакванията на потребители вече са различни, както и ангажиментите на тези, които се занимавахме с форума. Продъжава да е най-богатата база с информация за мухарски пъстървов риболов (като изключим Джагера, чийто принос във връзването е несравним!).
_________________
Смяна на подписа. Мухарката трябва да ееее..... червена :)
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Абе какво става с мухарския форум "Флайфишерман-бг"?

Мнение от D-r Kosio »

Против съм да се дублират неща, поради чисто временни "накривявания на шапките" на този или онзи. Ако ме питаш, и другия форум можеше да си е на мястото - където пишем в момента.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”