Счупих си мухарката

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Счупих си мухарката

Мнение от stancom »

Интересното е, че се счупи при засичане на риба няма и половинка. Вярно, бях на стръмен бряг метър и нещо над водата и хвърлях на късо, то и реката е 3-4 метра широка и обрасла, та повече и не може, но от там съм вадил с нея и доста по големи риби. Хвърлих срещу течението, видях как кефала се вдигна и засякох , чу се едно прас и се отчупи 7-8 сантиметра от върха на втора снадка. Та ще трябва да се търси снадка. Проблема е че пръчката е Харди Демон от стария модел, на трите снадки и вече не се произвежда, по точно 8 фута, 4 клас. Някои има ли идея може ли да се намери и от къде, а и струва ли си ?
Аз не мога да ловя риба !!!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Счупих си мухарката

Мнение от Бат Стан »

Станко, подлежи на ремонтиране въдицата, в София има достатъчно майстори да ти я направят като нова.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Счупих си мухарката

Мнение от jazzmena »

Честито! :mrgreen:

Може преди това да си нарушил целостта на бланката там - чукнал си я.

Наистина тук могат да ти я ремонтират задоволително. Ако кажеш къде се крият едрите ти кефали, ще те свържа с хората. :lol:

.... иначе се обади на Бент и те ще ти поръчат евентуално.
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Счупих си мухарката

Мнение от tiso »

Кофти.
Според мен колкото и добър да е ремонта , пръчката е осакатена.
Имах един орвис дето Пигов го беше ремонтирвал.
Никакви забележки , наистина уникално майсторство. Не си личеше въобще.
Само че не издържа и се счупи отново. :?
Това е мухарка , не е боло , нито спининг.
Аз съм чупил три мухарки и все от глупост.
Едната я отсякох с едни нимфа.
Тази година също имах инцидент с един редингтон но я изпратих в щатите и ми подмениха.
Съветът ми е не прави глупости с харди-то. Намери си коляно и се любувай на пръчлето.
Търси в ebay. А дори и да не се произвежда модела, фирмата може да ти изпрати коляно защото много често новите версии са със същите бланки но различни конци , водачи и макародържачи.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Счупих си мухарката

Мнение от D-r Kosio »

:( Кофти работа... Единствено правилното решение е ново коляно. Всичко друго е компромис, който отнема от удоволствието в очакване въдичката да те подведе.

А тук един позабравен пост, нещо като "обица на ухото", който винаги има актуалност : http://muhatadnes.blogspot.bg/2009/12/blog-post_15.html
п.с.
Естествено, процесът не е спрял- имам да дописвам..., ама някой друг път. :wink:
mitko2
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Ное 01, 2014 19:31

Re: Счупих си мухарката

Мнение от mitko2 »

Това наистина е кофти работа. Нямам съвет, но тези пръчки няма ли доживотна гаранция (ба си две кошници пари). Аз лично имам проблем с моя Рединктън 8,6 #4.
Купих го и веднага почнах да си събирам връхните три секции от водата. Преглътнах този факт, но когато след един месец употреба гайката на мамародържача изпусна, направо... немам думи как се почувствах. Помислих си, че аз съм виновен и си кuпих нова пръчка но 9" #5. С нея вече нямам проблем, но като си гледам тази тъжно да стои до стената, ще се възползвам от доживотната гаранция, ако за нас има такава.

Искрено се надявам да намериш решение и да получиш душевен мир.

Поздрави
Митко
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Счупих си мухарката

Мнение от tiso »

mitko2 написа:Това наистина е кофти работа. Нямам съвет, но тези пръчки няма ли доживотна гаранция (ба си две кошници пари). Аз лично имам проблем с моя Рединктън 8,6 #4.
Купих го и веднага почнах да си събирам връхните три секции от водата. Преглътнах този факт, но когато след един месец употреба гайката на мамародържача изпусна, направо... немам думи как се почувствах. Помислих си, че аз съм виновен и си кuпих нова пръчка но 9" #5. С нея вече нямам проблем, но като си гледам тази тъжно да стои до стената, ще се възползвам от доживотната гаранция, ако за нас има такава.

Искрено се надявам да намериш решение и да получиш душевен мир.

Поздрави
Митко
Митак, на всички редингтъни им са хлабави гайките явно.
И при моите двата, които имам това го има.
Не са изпуснали но явно трябва да се внимава със стягането.
Колкото до гаранцията-възползвай се.
Кофтито е ,че понеже се произвеждат отвъд океана , се плаща транспортният разход.
На мен ми излезе 70 кинта , но пък е по-добре от колкото да стои в гардероба.
Аааа и друго - никога не замахвай с classic trout към водата без шнур.
Аз също съм си търсил секциите във водата.
Добре че беше плитко
:tup:
:fish15:
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Счупих си мухарката

Мнение от Росен »

Има графитни смазки, които предотвратяват подобно изхлузване - кой ли не си е гонил секциите из реката ... Може да се "натъркате" края на бланката с мек молив 6B или 12B не помня колко беше най-мекия - просто да отложите малко графит ...
Станко, обади се на БЕНT - говори с Наско и го попитай как по принцип стоят нещата с гаранцията на Харди и ако можеш най-добре се възползвай ако има вариант. Аз не съм запознат, не ми е долюбвана марка ...
Аватар
Райко Георгиев Загоров
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 17:26
Местоположение: София

Re: Счупих си мухарката

Мнение от Райко Георгиев Загоров »

За съжаление единствената опция остава Ибей....Също не следя Харди, но от колега / Илиан от Перник /, разбрах, че фирмата не предлага резервни части за този модел...Той имаше абсолютно същия проблем - счупена секция на стария модел Демон...Ако не се лъжа бяха му предложили да му я сменят за нов модел на Харди с доплащане...
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!!!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”