мухарка

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
mitko2
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Ное 01, 2014 19:31

Re: мухарка

Мнение от mitko2 »

Колега amstel, смени учителя. Вуйчо ти явно не е наясно за какво иде реч.

Поздрави
Митко
amstel
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 10:39

Re: мухарка

Мнение от amstel »

С неговата мухарка е хващал доста добри кленове,аз мисля че и каквато и мухарка да изпозва човек умее ли да хвърля с нея няма да има проблем
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: мухарка

Мнение от Мунчо »

Колега, чичото явно е прегматик - дръжте се за него и ще стигнете далеч, при това избавен от виртуални тревоги, създаващи предпоставки старостта да ви свари в стойка а ла "Мислителя" от Роден. Според мен, си имате прилична въдица - едно време хората имаха много по-лоши, но не го подозираха и ловяха спокойно...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Драго
Мнения: 751
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 618 пъти
получил Браво: 489 пъти

Re: мухарка

Мнение от Драго »

За макарата и шнура не съм съгласен но от моя айфон Алкател трудно ще се обоснова, но добрите макари имат прицизен аванс.
amstel
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 10:39

Re: мухарка

Мнение от amstel »

приятел за какво ми е да използвам тази макара? Аз ходя за кефал да извадя кило макс до 2 кила не ми е нужен тоя аванс
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: мухарка

Мнение от Мунчо »

Колега, струва ми се, че вие имате ясна визия от какво точно се нуждаете според вас, така че тази тема в този й вид е излишна.
В подкрепа на колегата Николов ще изтъкна, че добрите макари, освен, че имат прецизен аванс, са и скъпи.
Честно казано и на мен ми е трудно да се обосновавам от моя айфон Айфон, защото се обосновава ужасно досадно от подобни неща с такива минималистични копченца...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: мухарка

Мнение от Pike »

Ще си позволя и аз да се намеся в темата.

Колега amstel, на твое място щях да съм си избрал мухарката и макарата още след постовете на Мунчо и Джазмена от предната страница. За начинаещ мухар тези въдици са идеални. Аз също от време навреме мисля да се пробвам и точно това и ще си взема, един комплект от БФЦ 5/6 клас, пък ако ми хареса възможности за ъпгрейд, колкото искаш :tup:

Колегите, които са ти отговорили в темата досега имат сума години опит зад гърба си, сменили са десетки въдици и макари, от евтини до скъпи и съветите им не са за пренебрегване.

Не го мисли много много, че да не свърши сезона, чакаме да се похвалиш скоро с първите си риби на муха :tup:
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: мухарка

Мнение от чичо Док »

amstel написа:приятел за какво ми е да използвам тази макара? Аз ходя за кефал да извадя кило макс до 2 кила не ми е нужен тоя аванс
Грешна концепция..
С добър аванс на макарата изпуснатите големи риби ще са чувствително по-малко.
Колкото до самата въдица, и най скъпата и "качествена въдица" не мята сама. Препоръчаните пръчки на BFC са повече от добри като строй и качество/цена, а да не се забравя и добрия им сервиз.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
amstel
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 10:39

Re: мухарка

Мнение от amstel »

pike написа:Не го мисли много много, че да не свърши сезона, чакаме да се похвалиш скоро с първите си риби на муха
Чудно ми е защо на река Огоста преди години се ловеше много кефал тук от миналата година и тази нищо няма някой казват че се е завъдила щука.Но не може да изяде всичко все пак ще останат и кефалите.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”