Първата щука на муха

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от Веско »

Благодаря за информацията и снимките Докторе! :tup:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

Днес първата щука на муха стана втора, трета, четвърта и пета :fish15: :fish15: Ходих до едни местни езера където има щуки и плюс това тествах новата GoPro камера. Уж направих няколко клипчета, но съм разместил камерата и рибите са останали извън кадър :oops:, но все пак кефа беше на макс. Щуките не бяха с рекордни размери, но кефа да видиш как от дъното се появява една огромна уста и налапва мухата е огромна тръпка. Някои от щуките атакуваха по два, три пъти като не успяхава да се засекът, което ми говори, че една стингър кука на опашката би била полезна. Тия дни ще отида пак и ще се постарая да наглася камерата правилно.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от D-r Kosio »

Хм...м..м... какво приятно четивО! ;-).... За да няма "лабаво" , може и да не придърпваш... просто остави стримерчето и изчакай ! Това е моментът, който може да те побърка, но и да те плени!
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

D-r Kosio написа:Хм...м..м... какво приятно четивО! ;-).... За да няма "лабаво" , може и да не придърпваш... просто остави стримерчето и изчакай ! Това е моментът, който може да те побърка, но и да те плени!
Щуките си атакуваха доста смело и агресивно, но някакси не се засичаха. Трябваше да правя по 3-4 поводки докато щуката се засече.
Та въодушевен от днешният си успех фантазията ми се развихри и ми дойдоха няколко идеи в главата и навързах едни двуделни стримери.
Изображение
Изображение
Изображение

И една "муха" блесна :lol:
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от Веско »

Може да пробваш и това, за да изтеглиш куката по-назад....ще придаде и повече движение на мухата :arrow:
http://www.partridge-of-redditch.co.uk/ ... ator-shank

Връзваш опашката на мухата на кука с дълго рамо (или каквато прецениш там), а главата я връзваш на "рамото".
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

Едно кратко видео от вчера. Ходих до едни езера където в момента върви щукарски сезон и е разрешено да се лови с изкувственни примамки. Общо пет щуки за деня от едно езеро където би трябвало да нама щуки според собственника. Били го измрежили и преместили всичките щуки в дргудо по-голямо езеро щото това езеро било за плувкарски състезания. Незнам как са го мрежили, но беше пълно с щуки :lol: :lol: ясно се виждаше, че англичаните нямат опит в мрежаренето :lol: та се наложи да вървя напред назад между двете езера и да местя щуките. Накрая се надявах, че ще ми върне парите за билета в знак на благодарност, че му свърших работа ама човека не се появи повече :D :lol:
https://youtu.be/NxLdbw3FR40


п.п. Всъщтност само слагам линк към клипа щото не иска да го вгради в поста :roll:
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от D-r Kosio »

Отлично си се представил. Профи-поведение! :D
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от jagger1 »

dunavski написа:Едно кратко видео от вчера. Ходих до едни езера където в момента върви щукарски сезон и е разрешено да се лови с изкувственни примамки. Общо пет щуки за деня от едно езеро където би трябвало да нама щуки според собственника. Били го измрежили и преместили всичките щуки в дргудо по-голямо езеро щото това езеро било за плувкарски състезания. Незнам как са го мрежили, но беше пълно с щуки :lol: :lol: ясно се виждаше, че англичаните нямат опит в мрежаренето :lol: та се наложи да вървя напред назад между двете езера и да местя щуките. Накрая се надявах, че ще ми върне парите за билета в знак на благодарност, че му свърших работа ама човека не се появи повече :D :lol:
https://youtu.be/NxLdbw3FR40


п.п. Всъщтност само слагам линк към клипа щото не иска да го вгради в поста :roll:
Ето го твоето клипче и вградено:
За много години, жив и здрав. То при тебе си е направо лято. Тук яко ни затисна студ и сняг :roll: Максимално днес в иглуто -12градуса :D .

Релаксирал си на макс. Благодаря за споделеното.

п.п.: Хареса ми много кепа :tup:
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

Ето го твоето клипче и вградено:
А можеш ли да ми обясниш как става номера защото аз пробвах няколко пъти и неще да ги вгражда.

п.п. Всъщтност май разбрах каде е проблема. През firefox не иска да вгражда клипа, но рез internet explorer става. Иначе зимите тука не са студени най-много да падне до -5 -6 градуса и толкова. Ако температурите паднад до 3-4 градуса и започват да опесачават. :D
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от jagger1 »

Имаш ЛС. Аз съм с FireFox-а. Иначе това, което ти написах в ЛС е конкретно за форума, а не от браузъра. За всеки форум си зависи от форума.
Пробвай.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

jagger1 написа:Имаш ЛС. Аз съм с FireFox-а. Иначе това, което ти написах в ЛС е конкретно за форума, а не от браузъра. За всеки форум си зависи от форума.
Пробвай.
Благодаря за обяснението и аз точно по този начих го бях направил и не ставаше. Проблема се оказа в едни добавки на Firefox, спрях ги и сега всичко си работи.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

Днес пак търсех щуките. Доста куц ден като едва оттървах капото с две малки щучки. Малко, но от сърце както се казва.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Първата щука на муха

Мнение от jazzmena »

Ехааа каква хубава тема се е заформила тук!

Супер клипчета и супер настроение. Давай все така със зъбатите. :wink:
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от jagger1 »

Малко, малко, ама колко да е малко. Направо си е ОК. :D Тук зимата яко ни натисна :roll:
Благодаря за споделеното. :fish15:
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първата щука на муха

Мнение от dunavski »

Едно кратко видео от днес. Няколко часа в дъжд и студ завърши с капо все пак по-добре от седене вкъщи.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”